Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha 17 éves...

Mit tennétek, ha 17 éves fiatokról kiderülne, hogy már idén 60 órát lógott (orvossal leigazoltatta) az iskolából, és 4 tantárgyból bukásra áll?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 12:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Passz. Így, hogy más gyermekéről van szó, simán csak annyit gondoltam, "ezt gyorsan összehozta". Amúgy meg messze még a félév, pláne messze még az év vége. Olyan biztos az a bukás?
2012. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Szedi az 1-eseket, egyelőre minden tantárgyból csak 1db van neki. De nem is értem, tavaly rendesen tanult.
2012. okt. 17. 12:36
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Leülnék és magamba zuhannék. Kétségbeesve törném a fejem, hogy mit rontottam el! Mert az én hibám is, nem csak az övé. Én engedtem ezt a gyereket ki a világba, én nem ellenőriztem a jegyeit, fogalmam sem volt, hogy mit csinál és nem tudtam őszinte viszonyt teremteni a gyerekemmel, hogy mindent megbeszéljen velem. Csaló lett. 17 évesen már nem kisgyerek, nehezen változtatható. Már büntetni sem tudom, mert nincs mivel. Ilyeneket gondolnék.
2012. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A nyelvet egész jól tudja, ki akar menni a "haverjához" külföldre melózni. Eldöntötte hogy nem érdekli hogy mi lesz az eredménye, megvárja a 18-at, és elmegy. Az a baj, hogy 18 évesen már nem is tarthatom vissza.
2012. okt. 17. 12:43
 5/27 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem a felháborodást. Én tavaly gyakorlatilag 200 órát hiányoztam igaz ezek nem lógások voltak. Júniusban még 5-ből álltam bukásra de semmiből sem buktam meg. A pótvizsga se olyan nehéz 2-3 tantárgyig megcsinálható.
2012. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az okát deríteném ki, mert ennek igen nyomós oka kell, hogy legyen! A mi családunkban a suliból lógás nem "divat", ha ilyen történik, akkor valami baj van a gyerekkel.
2012. okt. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
35%
ugyanmár ez év végéig még semmi, ez símán belefér.
2012. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%

Hát én semmiképp sem zuhannék össze, és fordulnék magamba, hogy "mit ronthattam el" az a legrosszabb, amit tehetsz, az önsajnálgatás meg a bőgicsélés semmit nem segít. Ha eddig jól tanult, és most hirtelen így lerontotta, ráadásul nincs suliban, de akkor ezek szerint abban az időben OTTHON sem, akkor utána járnék, hogy mégis merre császkál.

Esetleg biztogasd arra, hogy csak azért fejezze be a gimit (vagy nem tudom, milyen középiskolába jár) mert legalább addig tanulhatja a nyelvet, és úgy könnyebb lesz kijutni...

2012. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám neki, hogy Ausztiában sem kolbászból van a kerítés.

Kell a szakma is nem csak a nyelvtudás. Mióta egyre többen vannak az Únióban a jobb országokban (Ausztria, Németo. Anglia, Hollandia) megtehetik, hogy válogassanak a legpitibb munkákra is. A férjem helyett a diplomást vették fel paprikát szedni. Hiába beszéltek mindketten hollandul.

2012. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen derülne ki, egy kicsit elbeszélgetnék vele. Ha nem állít magán pokollá teszem ezt az utolsó egy évét. Külföldre meg menjen, de dolgozzon meg érte, és amíg nem tanul, sőt, hamisít, és lóg, gondolom hazudik is, addig semmit nem engednék neki. Azért tudja már hány kiló.

De ahogy egy jóbarátom szokta mondani, csapjuk ki az asztalra a p.csünket, és meglátjuk kinek a nagyobb. És amíg az enyém a nagyobb, addig ne szórakozzon a 17 éves fejével, pláne, hogy nem hiszem, hogy hatalmas elvárásid lennének vele szemben.

2012. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!