Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom kórházba került mégsem...

Párom kórházba került mégsem tudom abszolút sajnálni! Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Mostanában a párom szinte minden este összejön a haverokkal iszogatni, hol többet, hol kevesebbet. Ez engem alapjáraton idegesített, mert egyrészt ez nem kevés pénz (de ehhez nem sok közöm van), másrészt ilyenkor én el vagyok felejtve, sokszor hanyagolt emiatt. Volt már vitánk ebből bőven...

Tegnap szintén neki indultak, mondván, hogy utána elmennek bulizni. Ennek az lett a vége, hogy hajnalban egy haverja hívott, hogy baj van. Annyira totál K.O-ra itta magát az én drága párocskám, hogy elvesztette az egyensúlyát, elesett és felszakadt a feje, ki kellett hozzá hívni a mentőket, ha tudok menjek be a kórházba.

Bementem, annyira kész volt, hogy szerintem azt sem tudta hol van, csak kérdezgette, hogy én hogy kerültem oda, mit keresek ott... Ahogy elfektették már aludt is. Bent tartják megfigyelésre egy-két napig. A kezembe nyomták a véres ruháit, hogy vigyem el és slussz. Én ott álltam sokkolódva az egész eseménytől, a vértől, a párom állapotátol, mindentől, hogy most sírjak, vagy nevessek, vagy mit csináljak. Olyan mértékű indulatos idegesség van bennem, hogy én azt nem tudom elmondani. Voltam bent nála megint, vittem neki kaját, üdítőt meg egy-két dolgot teljesen kába még mindig, ha beszélt akkor is csak annyit, hogy itt fáj meg ott fáj. Csak annyit tudtam reagálni, hogy megérdemli... Ez nyilván nem szép tőlem.

Lehet, hogy egy szívtelen önző dög vagyok, de legszívesebben még én is megcsapkodnám, hogy megmondtam és tudtam, hogy ez lesz vége és a p*csáért kell neki ennyit inni, én így nem bírok már mellette maradni. Ütni tudnék, ugyanakkor aggódom is, hogy megússza ennyivel, ne legyen komolyabb baja (elég komoly ütés érte).

Nincs kedvem találkozni és beszélgetni vele, pláne nincs kedvem hallgatni a jajjgatását, amikor csak is magának köszönheti az egészet. Hogyan vezessem le ezt a feszültséget és egyáltalán hogyan kéne kezelnem ezt az egészet?

Olyan ideg van bennem, hogy remegek reggel óta és képtelen vagyok lenyugtatni magam.

A szüleit is fel kéne hívnom, de jó lenne előtte egy kicsit lehiggadni, messze laknak, nem akarom a szívbajt rájuk hozni és lekezelően sem szeretnék beszélni a páromról nekik.

Egyébként huszon évesek vagyunk, még nem élünk együtt.



2012. okt. 17. 13:23
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek, ez a saját életmódja eredménye. Én azért ápolnám, és megvárnám, tanult-e az esetből. Ha láthatóan nem, kidobnám a francba, link, részeges alakkal nem foglalkoznék. Amíg fel nem épül, ápolnám, rám senki ne mondja, hogy szemét némber vagyok, hogy a bajban elhagyom. A "kötelességemet" teljesíteném, aztán ultimátumot kapna.
2012. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
90%
Biztos hogy egy latens alkoholistával képzeled az életed ? aki szemlátomást nem sokat törődik veled ..
2012. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%

teljesen jogos, hogy nem tudod sajnálni. én sem tudnám.

nem kell lehiggadnod, tombold ki magad, éld meg a haragodat, aztán lenyugszol majd.

akkor felhívhatod a szüleit.

vagy ha felhívod, szorítkozz a lényegre.

pároddal meg nem kell jópofiznod. tedd azt, ami jólesik.

ha rólam lenne szó, bemennék megnézni, nem mondanék semmit.

többet nem mennék be, úgyis rendbejön.

aztán egy hét múlva tudni fogod, hogy túl tudsz-e lépni a dolgain, vagy nem.

2012. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
85%
Hátha tanul belőle egy kicsit. Még ne tedd lapátra,de érdemes gondolkodnod a további lépéseken. Huszonévesen már lehetne több esze.Bocsi,de jól járt...
2012. okt. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
89%

Hát én csak a saját véleményemet tudom elmondani.


Én nem mennék be többet a kórházba, mert azért ez elég gáz, nem kéne egy ilyen alkesz. Kidobnám a fenébe. Feszültség levezetésképpen meg elmennék én is szórakozni, ismerkedni, flörtölgetni, nálam ez működött. Persze nem úgy értem, hogy összefeküdni mindenkivel, de azért egy nőnek jól esik, ha kacérkodhat a férfiakkal ez feldob és ideiglenesen elfelejted a gondokat, visszatér az önbizalmad. De a sport is jó, meg ha belemerülsz egyéb hobbijellegű dologba, alkotsz, stb.

2012. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
91%
1. válaszolóval teljesen egyet értek. Én még azért megtenném, hogy lefotózom a kórházi ágyon, aztán szépen az orra alá dugnám, vagy esetleg, ha tényleg azt mondaná valaki, hogy nem is igaz, ő nem iszik annyit, megmutatnám a fotót, hogy mi lenne, ha inna?
2012. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem változtat ezen az életmódon,én ott hagynám.
2012. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
86%
Megértelek, viszont ez egy nagyon jó alkalom a szakításra. Ezt most nagyon megérdemelné.
2012. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
87%
Én is így reagálnék, ahogy te. Nagyon haragudnék rá, nem tudnám sajnálni. Később megmondanám neki, hogy ez volt az utolsó csepp. Ha még egyszer elmegy inni, akkor felejtsen el. Ha ez nem téríti észhez, akkor semmi. Ha nem változik, akkor nincs értelme folytatni.
2012. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben én sem tudnám sajnálni! Ő kereste magának a bajt. Én tuti biztos, hogy mikor már éber állapotban lesz, megmondanám neki, hogy eddig tartott a türelmem, nem akarok egy alkesszal járni, illetve idegeskedni, hogy mikor kell a kórházba menni hozzá, mikor csinál újabb K.O-t magából. Tuti,hogy nem tolerálnám neki és úgy otthagynám, mint a pinty. Megszünne az idegeskedésed és ő is nyugodtan haverozhatna minden nap. Ne hidd, hogy az ilyen megváltozik, sőt egyre rosszabb lesz sajnos.
2012. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!