Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem alkoholista ha az...

Nővérem alkoholista ha az alkoholfogyasztási szokásai a következők:?

Figyelt kérdés

kezdem azzal, hogy minden nap megiszik este 1! feles valamit amikor hazaér (ált. st hubi)

hétvégente az ebédhez mindig 1 a vacsorához pedig még 2 sört

ezen kívül meg ha bulizni megy akkor ugye barátaival iszogatnak


lehet hogy én vagyok még fiatal (16 vagyok, ő 21) de nekem ez soknak tűnik, aggódom, mert hallottam, hogy aki sokat iszik annak májproblémái lesznek

meg szerintem halad az alkoholizmus felé, vagy eltúlzom??


azt mondja a mindennapi feles csak azért kell mert jólesik miután hazaért, lelazítja


amúgy sosem láttam még részegen, sosem rúgik be!!

tud mértéket tartani, csak épp nekem a rendszeresség nem tetszik



2012. okt. 18. 15:25
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
70%
Hát,ez szerintem sem normális.De erre neki kell rájönnie.
2012. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
0%
21 évesen ebből főleg az egyedül felesezés a probléma. minden nap 3 sör, úgy, hogy napközben is iszik se túl szerencsés. de nem nem alkoholista.
2012. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
39%

Hát...végülis ebédhez, vacsorához 1-1 sör nem is lenne gáz, inkább az hogy estére meginni nem jó, mert hízlalja.


A felessel sincs különösebb gond, ha mondjuk mellé kajál egy jót, és nem éhgyomorra tolja le.


Egyszer egy 100+ éves nénivel beszélgettek, aki minden reggel egy kupica rummal indított, mégis sokáig húzta :D

2012. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
42%

Ez egyáltalán nem számít nagy mennyiségnek, nem kell aggódnod!


Én pl. minden este megiszok egy nagy (3 deci) pohár vörösbort, néha 2-t is. Remekül ellazít, jól alszom utána.

2012. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
26%

Annyira nem egészséges, de nem alkoholista nyugi. Most még nem.

Az alkoholista sokszor részeg. Mondjuk felessel KEZDI a napot, és.fontosabb neki a pia, mint a kaja vagy a ruházkodás. Munkában is iszik, nem csak munka után. Ott is olyat amit nem lehet érezni, pl. vodkát, vagy bort teának álcázva, sok mentolos cukorral vagy rágóval.

Aztán később már nem érdekli mit iszik, csak alkohol legyen.

A nővéred úgy viselkedik, mint a régi paraszt bácsik. Meg van a munka utáni felese, kis söre, de nincs berúgva.

Szerintem csak most éli a bulizós korszakát. Amikor már nagykorú, megteheti nyugodtan és pénze is van rá. Majd benő a feje lágya és kinövi.

Amíg nem részeg a bulikon kívül és nem iszik munkában és nem megy mondjuk a nyagyihoz felstől v sörtől bűzölögve, addig ne aggódj. Ha valaki rendszeresen fogyaszt alkoholt, de nem részegségig, az nem olyan egészségtelen mint ha minden másnap szét csapná magát.

2012. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem alkoholista, ne haragudjatok, de ez már alkoholizmus. HA az életformájában ennyit szerepel az alkohol, akkor ezt alkoholizmusnak nevezzük. Nagy baj, hogy nem tud máshogy lelazulni. Sosem fogja bevallani és nagy bajban lesz nemsokára.
2012. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
70%
Kicserélitek a piát drogra és megvan a válasz.
2012. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
63%
szerintem is gázos a helyzet, figyelembe véve az életkorát..
2012. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
78%

Nem az az alkoholista, aki minden nap részeg, az az alkoholista, aki minden nap megissza a saját kis adagját, jelenesetben a napi felest.

Ezt így hívják!! Hogy mi másképp vélekedünk és szerintünk esetleg nem alkoholista, az egy dolog, attól még az!


Szerintem próbáljatok vele beszélni, nehogy később gondok legyen nélküle, később szeretne majd gyereket, ha ez az állapot addigra nem javul, hanem esetleg romlik, akkor várandósan is felesezni fog és a gyerek mellett is?

2012. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
27%

Eszem megáll, miket hordotok össze, hány évesek vagytok? :D

Kedves kérdező, nehogy elhiggy akármit is az utóbb összehordott zagyvaságból.


Ne aggódj a nővéredért :) Mondom: nekem is megvan a napi betevőm már vagy 15 éve (ld. feljebb), az alkoholizmustól annyira vagyok messze, mint Makó Jeruzsálemhez :D

2012. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!