Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket kedvel az anyósotok?

Titeket kedvel az anyósotok?

Figyelt kérdés
Mikor megismerkedtem a Párommal, tökjól kijöttem az anyukájával, nagyon odavolt értem hogy a fiával vagyok! De most már úgy érzem nem kedvel igazán. Mondjuk bevallom őszintén, lehet én is máshogy állok most már hozzá, mert elkezdtem kiismerni hogy milyen, és most már annyira nem vagyok oda érte és ezt észreveszi szerintem. De nem én változtam, hanem ő! Nem úgy állok hozzá már, mint régebben ez tény, de azért mert kiismertem, és én meg nem vagyok egy "jópofizós" típus. Most már kissé olyan, hogy elviseljük egymást és kész. Már ott tartok hogy nem is tudok vele miről beszélgetni. Pedig barátkozós természetű vagyok. Én őszintén megmondom neki, ha valamit máshogy gondolok mint ő, és sokszor látom, hogy ez sem tetszik neki. Sajnálom, hogy idáig jutott ez a helyzet, de úgy érzem csalódtam benne, mert nem ilyennek ismertem meg, vagyis inkább tényleg az van, hogy kiismertem. De sajnálom, én meg nem fogok bólogatni mindenre és jópofizgatni, ha nincs hozzá kedvem! Hozzátok hogy áll az anyósotok? Vagy azért alakult így, mert komolyabb lett a kapcsolatom a fiával? Már van egy kisfiunk is, akit amúgy nagyon szeret az anyósom, de természetesen ebben is mindig mindent "jobban" tud nálam! Köszönöm a hozzászólásokat!
2012. okt. 19. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Mintha magamat olvasnám. Idő közben derült ki, hogy nem egyezik a véleményünk egy csomó dologban. És persze nem tetszik neki, ha megmondom a véleményem valamiről. De persze én fogadjam el az övét. NO COMMENT! Nem kell vele beszélgetni. :)
2012. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Azért te is változtál, hiszen írod is hogy észreveszi rajta a változást. Csak magadnak sem tűnik fel, hogy te sem vagy már olyan amilyen az elején. Az is lehet hogy az anyós is kiismert téged, és neki sem tetszik a természeted. Teljesen mindegy. A tiszteletet akkor is meg kell adnod, mégiscsak a párod édesanyja.


Egyébként én nagyon jóban vagyok az anyósommal. Nagyon szeretem és ő is engem. Pedig vannak hibái, ahogy nekem is, de úgy vagyok vele, hogy nem kell egy fedél alatt élnem az anyósommal így a hibáit amíg együtt vagyunk el lehet viselni, lehet kezelni. Én is visszafogom magam ha olyanom van. A lényeg, hogy érezze tisztelem, szeretem, és nem állok le vitatkozni a férjem anyjával.

2012. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Veled nagyobb hiba van, mint anyósoddal! Miért gondolod, hogy te mindent jobban tudsz nála! Neki már sok tapasztalata van az életben, felnevelte a férjedet, sokszor lehet neki is igaza.

Előítélettel viselkedsz vele, ez a legnagyobb baj.

Az én anyósom sem volt könnyű természetű, nem is mindig értettünk egyet, de soha nem veszekedtünk egymással. Nagyon sokszor csak később jöttem rá, hogy hallgatnom kellett volna a tanácsaira.

2012. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Jobb a kapcsolatom a Párom Anyukájával mint az én Anyukámmal. Érdekes felállás,nálunk pont forditva van minden,bármi kérdés van,hozzá fordulok,s nem Anyához.Igy alakultak a dolgok,sajnos-nem sajnos..

Megértelek,ez a mindenbe beleszólás nálunk is megvan-csak nem Anyósom hanem az én Szüleim szeretnek "okoskodni".

Egyiken be másikon ki:-)

2012. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha néha átjön megnézni a kisfiamat úgy, hogy a Párom nincs itthon, akkor szinte "érezni a feszültséget a levegőbe" vagyis inkább ezt az erőltetett beszélgetést. Mert tényleg nem nagyon tudok neki mit mondani. Én még mindig próbálnám, hogy rendeződjön ez az egész, de mikor úgy gondolnám, hogy tán minden okés most már, akkor mindig produkál valamit! Például az is, hogy mikor ott van a Párom (vagy akárki más), akkor kedves (na persze akkor sem esik túlzásba), ha viszont csak mi, akkor máshogy viselkedik ám velem. Én meg ugye már ezt észrevettem és ha más ott van,akkor is úgy viselkedem vele mint általában, így másoknak szerintem az jön le, hogy ő milyen rendes, kedves stb. én meg a "flegma, bunkó, nem kedvelem az anyósom". Próbálom, hogy nem foglalkozom ezzel, de elég nehéz! Engem mindig őszinteségre neveltek, meg nem vagyok "kétszínű-többszínű", "jópofizós", de sajnos úgy veszem észre mostanában ennek kéne lenni, de én nem vagyok rá képes! (Bár anyósom egyszer azt mondta értékeli az őszinteségem, de ezt sem tudom, komolyan gondolta-e...)
2012. okt. 19. 09:56
 6/16 A kérdező kommentje:
Tiszteletben tartom az anyósomat! És nem arról van szó, hogy én mindent jobban tudok, mert pl. vannak dolgok, amit anyumtól, vagy akár mástól meg szoktam kérdezni (sőt! még néha anyósomat is megkérdeztem) és vele mégsem ilyen a kapcsolatom, pedig ő sem ért velem mindig egyet!
2012. okt. 19. 09:59
 7/16 anonim válasza:
Szerintem egy anyós-meny kapcsolatban nem az a lényeg, hogy ti, személy szerint szeressétek egymást, hogy barátnők legyetek. A remek, ha így alakul (néha megtörténik), de nem KELL, hogy így legyen. Ami titeket összeköt, az az, hogy a férjedet és a gyerekedet mindketten szeretitek. Erre összpontosíts. A kapcsolatotok lényege, hogy segítsétek ( vagy legalább ne akadályozzátok egymást abban, hogy kapcsolatotok jó legyen a titeket összekötő személyekkel (férj, gyerek). Légy, finom, de határozott vitás kérdésekben és ne adj rá lehetőséget, hogy belefolyjon a családi életbe. Jöjjön, mint nagymama, szeresse, babusgassa a unokáját, fiát egész nyugodtan, de afelől ne hagyj kétséget, hogy ebben az új családban a tiéd a döntés joga, ő legfeljebb tanácsot, segítséget adhat, ha erre megkérik. A férjeddel is tisztázd ezt le (kedvesen, finoman, ne támadóan és sértve), tedd nyilvánvalóvá, hogy nincs kifogásod az anyósod ellen, de azt hangsúlyozd ki, milyen keretek között. Fontos, hogy a férjeddel egyetértés legyen ebben a témában és minden ezzel kapcsolatos feszültséget meg tudjatok beszélni, különben az anyós könnyen kijátszhatja őt ellened, akár az unokáját is felhasználva. Gondolj arra, hogy neki is meg kell szokni ezt az új felállást és bizony nem könnyű megbirkóznia a gondolattal, hogy már nem ő az "első nő". Bízz rá apróbb feladatokat, néha kérd ki a tanácsát, hogy érezze, nincs lesöpörve az asztalról és hogy szükség van rá. Ha az anyós egészséges személyiség, akkor szép lassan beállhat a kapcsolatotok egy normális mederbe. SOK SIKERT!!! :)
2012. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és nem beszélek vele bunkón, meg ilyenek, csak néha olyan semlegesen.
2012. okt. 19. 10:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Anyósom gyűlöl. Persze nem mondja a szemembe, csak a hátam mögött,ami persze mindig eljut hozzám,mert a férjem az,aki elmondja,meg sógorom. A szemembe így szeretlek,úgy szeretlek, a hátam mögött meg egy szemét vagyok,mert elköltöztünk a fiával otthonról,s biztos csak miattam. Persze,miattam, a gyerek miatt meg a fia miatt is,elvileg most már a mi családunk az első... Most már úgy vagyok vele, elviselem ha átjön,alapvető dolgokról beszélgetek vele, mindenben igazat adok neki,mert elvárja, aztán elmegy,és pont. Már nem idegeskedem rajta... és igen, eleinte míg csak jártunk a férjemmel nagyon szeretett, a gyerek és házasság után megutált...
2012. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy az a lényeg, hogy a Párommal jól kijöjjünk (ami meg is van) és mással ne foglalkozzam, de én szeretem ha a családban sincsenek "áskálódások"! Mert pl. exem szüleivel, sőt még a nagyszüleivel is jól kijöttem végig amíg együtt voltunk (most már nem tartjuk a kapcsolatot), de még most is előfordul hogy üzennek nekem, hogy puszilnak. Ők nagyon kedveltek engem.
2012. okt. 19. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!