Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A minap néztem egy szülésről...

A minap néztem egy szülésről készült videót. Nem hinném, hogy egy gyereknek végig kéne néznie, ahogy anyuka megszül. Vagy?

Figyelt kérdés
Otthonszülés volt természetesen és a kisfiú aki olyan 4-5 max 6 éves lehetett,ott törölgette anyuka homlokát meg fogta a kezét,és mikor a baba kibújt azt meg premier plánban nézte végig a gyerek. Lehet én vagyok a maradi,de szerintem nagyon egészséges a gyerek személyiségfejlődésében már az sem,ha pl fiú gyerek anyukával fürdik,lány gyerek apukával...De hogy végignézi anyuka kínlódását meg a szülést.Hát ez nekem több volt mint morbid...
2012. okt. 19. 22:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
39%
Az más, ha nagyobbak. De egy négy ötéves gyereket miért kell kitenni ilyen traumának? Mert neki az.
2012. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
72%
ha felkeszitik ra akkor nem trauma akkor egy normalis termeszetes dolog lessz szamara
2012. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
80%
#31, hacsak nem változott meg az emberi faj ösztönöket irányító genetikája döntően az elmúlt mondjuk 100 évben, akkor nem, nem az. Gondolj bele, még 50-60 éve is faluhelyen, mikorra a gyerek 5 éves lett, látta megszületni a bocit, csikót, malacokat, kutyákat, cicákat... (ahogy jelzem, az utód elkészültét is:)) ... és nem tudok róla, hogy ez tömeges lelki betegséghez vezetett volna. Az élet természetes jelenségeinek mesterséges és mesterkélt dugdosása, és ennek "megpszichologizálása" nem más, mint egy ujkori civilizációs ártalom, ami szerencsére már úgy tűnik, lecsengő fázisba jut...
2012. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
25%

Azért az állat születése más. Én gyerekként láttam kiscicát születni, oké. De emberi szülést a büdös életben nem néznék végig. :D

23N

2012. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem semmivel sem másabb, hiszen mi is állatok vagyunk :) Egy pillanatig sem durvább (mindkettőt láttam már), ugyanolyan természetes folyamat, nincs benne semmi szégyellni való!
2012. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem sem normális dolog gyereket bevinni a szülőszobába.Hiába van fel készítve.Nem vagyunk egyformák,főleg ha anya ordit mint egy vadállat.Halálra rémül csori gyerek mi történik az anyjával.Túl van ez a mai világba lihegve.Ennyi erővel feküdjön ki egy főtérre had nézze mindenki,hogy szül.
2012. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen alapon nézze végig a szülei szexelését, mert az is természetes része az életnek? (ami igaz is, hogy az) Sokszor olvasom, a gyerekek inkább megijednek attól is, mert azt hiszik, apa bántja anyát, stb. Hát akkor szüléskor, mikor üvölt az anyuka, hogy értse meg a gyerek, hogy nincs baj? Csak azt látja és hallja, hogy az anyja szenved. Egy jóérzésű gyerek ilyenkor bőgne, mint a fába szorult féreg, hogy miért bántja a doktor bácsi az anyukáját...
2012. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!