Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haverjaim előtt nem mondhato...

A haverjaim előtt nem mondhatom meg miért nem bulizok, de így mindig hívnak, piszkálnak amiért nem megyek?

Figyelt kérdés

Soha nem jártam bulizni. Nekem ez így jó. Soha nem volt az én világom a piálás, discozás stb. Az egyetemre kerülve ezt nagyon kevesen képesek megérteni. Mindig hívogatnak, meg mindig meg akarnak "menteni" hogy majd ők elvisznek bulizni és bevezetnek ebbe a világba... Az igazság az, hogy jó oka van annak, hogy nem megyek. Az apám évek óta iszik, mondhatjuk, hogy egyfajta alkoholista. Napközben megállja, hogy ne igyon, eljár dolgozni rendesen, az ismerőseink még csak nem is sejtik, hogy valójában milyen. Esténként kocsmázik, elmegy 2-3 órára a közeli kiskocsmába, betol 1-2 sört, valamennyi töményet és nem részeg ugyan, de ahhoz eleget iszik, hogy kötekedjen velünk. Én így nőttem fel, 6 éves korom óta ezt csinálja. Nem vagyok képes tolerálni az ivást. Tudom nem kellene kivetítenem másokra a családi problémáimat, de egyszerűen nem szeretek ittas emberek közt tartózkodni. Egyáltalán nem tartom normálisnak, menőnek meg pláne nem mikor a csoporttársaim arról mesélnek, hogy rúgtak be múlt szombaton. Persze soha senkinek nem beszéltem még apámról, az egyik barátnőmnek pár hónapja próbáltam, de nem fogta fel a dolgot. Fogalma sincs ez milyen és nem érti. Tulajdonképpen ezért nem tudom hibáztatni, szerencsés, hogy nem tudja átérezni milyen is így élni, felnőni. A haverok előtt általában jól leplezem az ellenérzéseimet, azt szoktam mondani, hogy mindenkinek másra van szüksége, nekik erre, nekem meg nem, én elfogadom, hogy ők úgy élnek, ők is tartsák tiszteletben, hogy én meg így. De legbelül elborzaszt az egész és taszít. Nekem egy részeg ember/pasi nem aranyos hanem félelmetes. Talán pont ezért nincs kapcsolatom sem. A korombeli fiúk többségének természetes, hogy eljár discókba, beiszik stb. De én ettől rosszul vagyok, nem tudnék egy ilyen emberrel együtt lenni. Az egyik legnagyobb félelmem, hogy egy olyan férfi mellett kötök ki mint az apám. Persze tudom, hogy attól hogy valaki tizen huszonévesen bulizik, piál stb még nem lesz alkoholista, de akkor sem tudom tolerálni. Nem bírnám, ha csak egyszer is úgy kellene látnom a páromat.

Ezekkel azért nagyjából megküzdök én magamban, de nem tudom mit tegyek, amikor hívnak bulizni. Nem akarok erről beszélni velük, nem érzem őket olyan közel magamhoz, hogy megtegyem. Nem akarok én lenni a társaságban "a lány az alkoholista apával". Inkább vagyok az "antibulizós". De fáj, mikor pl egy csoporttársnőm hív, hogy menjünk, tök jó lesz, bulizni kell ismerkedni fiúkkal stb. Legjobban az fáj mikor az a barátnőm próbálja rámerőltetni a bulizást, akivel már beszéltem a dolgaimról. Mit tegyek, hogy bújjak ki a meghívások alól? Hogy bújjak ki alóluk úgy, hogy ne is hívjanak többet? Ettől még szeretnék velük jóban lenni, de bulizni nem.

Köszi aki elolvassa, már az is segített, hoyg kiírhattam magamból.

21/L



2012. okt. 20. 22:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
50%

Honnan tudod, hogy ittasak?

Hátha csak kólát isznak kocsmázás címszóval, meg teát, ahogy én is!

Én mindig mentem "kocsmázni", ha hívtak.:)

2012. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként meg nyugodtan megmondhatod, legalább nevelő hatása is lesz annak, hogy van, aki rossznak tartja ezt a menő dolgot - már ha valóban isznak.
2012. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Tutira isznak. Egyrészt láttam partyfotókat nem egyszer. Másrészt rendre elmesélik, hogy azt se tudják, hogy mentek haza...
2012. okt. 20. 22:20
 4/37 anonim ***** válasza:
83%
Hát esetleg válassz más társaságot haverkodásra, akik nem evvel töltik az idejüket...
2012. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%

Kompromisszum: nem kell diszkóba menni (amúgy sem értelmes embereknek való), beültök egy bárba, kocsmába, megiszol egy gyümölcsös sört, vagy télen egy finom forralt bort, vagy csak simán kólát, gyümölcslevet.

Azért a társasági életet sem szabad kihagyni, mert később bizony nagyon lehet sajnálni, hogy amikor mehettél volna, nem mentél. Nem kell tombolni, lerészegedni, de kéthetente egyszer mindenkinek jól esik egy kis összejövetel.

2012. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Majd máskor.

Nem szeretsz bulizni járni, mert nem és kész.

Neked ez nem kikapcsolódás.


Én ennyit mondanék.

2012. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem kellene ennyire kihúznod magad a bulizásból. mert apukád részeges volt és így viselkedett. Azt mondom neked, hogy ne engedd, hogy tönkretegye a fiatalságodat! Menj el bulizni! Inni meg nem kötelező. Ha mégis akkor pedig nem kell kotta részegre innod magad, csak annyit, hogy jól érezd magad. Ha mértékkel iszol nem lehet baj.
2012. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
7: Az nem biztos, hogy élveznél a bulizást. Én se szeretem az ilyet (nem azért amiért a kérdező), nem ez nem szórakozás.
2012. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Én is így nőttem föl. :( És én is félek a részeg emberektől. Mintha csak én írtam volna, nálunk sem tudják a rokonok hogy milyen az apám.

Nálam a bulizással nincs gond. Meg alkoholt is iszok, néha.

2012. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy Norbi nevű fiú, nagyon jó barátok voltunk az egyetemen, ő sem ivott soha, de minden buliban ott volt, itta a narancslevet, táncolt, ismerkedett, jól érezte magát :)


Próbáld ki te is!

2012. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!