Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haverjaim előtt nem mondhato...

A haverjaim előtt nem mondhatom meg miért nem bulizok, de így mindig hívnak, piszkálnak amiért nem megyek?

Figyelt kérdés

Soha nem jártam bulizni. Nekem ez így jó. Soha nem volt az én világom a piálás, discozás stb. Az egyetemre kerülve ezt nagyon kevesen képesek megérteni. Mindig hívogatnak, meg mindig meg akarnak "menteni" hogy majd ők elvisznek bulizni és bevezetnek ebbe a világba... Az igazság az, hogy jó oka van annak, hogy nem megyek. Az apám évek óta iszik, mondhatjuk, hogy egyfajta alkoholista. Napközben megállja, hogy ne igyon, eljár dolgozni rendesen, az ismerőseink még csak nem is sejtik, hogy valójában milyen. Esténként kocsmázik, elmegy 2-3 órára a közeli kiskocsmába, betol 1-2 sört, valamennyi töményet és nem részeg ugyan, de ahhoz eleget iszik, hogy kötekedjen velünk. Én így nőttem fel, 6 éves korom óta ezt csinálja. Nem vagyok képes tolerálni az ivást. Tudom nem kellene kivetítenem másokra a családi problémáimat, de egyszerűen nem szeretek ittas emberek közt tartózkodni. Egyáltalán nem tartom normálisnak, menőnek meg pláne nem mikor a csoporttársaim arról mesélnek, hogy rúgtak be múlt szombaton. Persze soha senkinek nem beszéltem még apámról, az egyik barátnőmnek pár hónapja próbáltam, de nem fogta fel a dolgot. Fogalma sincs ez milyen és nem érti. Tulajdonképpen ezért nem tudom hibáztatni, szerencsés, hogy nem tudja átérezni milyen is így élni, felnőni. A haverok előtt általában jól leplezem az ellenérzéseimet, azt szoktam mondani, hogy mindenkinek másra van szüksége, nekik erre, nekem meg nem, én elfogadom, hogy ők úgy élnek, ők is tartsák tiszteletben, hogy én meg így. De legbelül elborzaszt az egész és taszít. Nekem egy részeg ember/pasi nem aranyos hanem félelmetes. Talán pont ezért nincs kapcsolatom sem. A korombeli fiúk többségének természetes, hogy eljár discókba, beiszik stb. De én ettől rosszul vagyok, nem tudnék egy ilyen emberrel együtt lenni. Az egyik legnagyobb félelmem, hogy egy olyan férfi mellett kötök ki mint az apám. Persze tudom, hogy attól hogy valaki tizen huszonévesen bulizik, piál stb még nem lesz alkoholista, de akkor sem tudom tolerálni. Nem bírnám, ha csak egyszer is úgy kellene látnom a páromat.

Ezekkel azért nagyjából megküzdök én magamban, de nem tudom mit tegyek, amikor hívnak bulizni. Nem akarok erről beszélni velük, nem érzem őket olyan közel magamhoz, hogy megtegyem. Nem akarok én lenni a társaságban "a lány az alkoholista apával". Inkább vagyok az "antibulizós". De fáj, mikor pl egy csoporttársnőm hív, hogy menjünk, tök jó lesz, bulizni kell ismerkedni fiúkkal stb. Legjobban az fáj mikor az a barátnőm próbálja rámerőltetni a bulizást, akivel már beszéltem a dolgaimról. Mit tegyek, hogy bújjak ki a meghívások alól? Hogy bújjak ki alóluk úgy, hogy ne is hívjanak többet? Ettől még szeretnék velük jóban lenni, de bulizni nem.

Köszi aki elolvassa, már az is segített, hoyg kiírhattam magamból.

21/L



2012. okt. 20. 22:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Úgy látom, azért szórakozni eljárnál, csak ez az ivás dolog taszít.

Keress olyan társaságot, ahol nem az a cél, hogy mindenki taccsra igya magát. És ha elmész velük valahová, neked nem kell alkoholt innod. Sokan csinálják így, és jól érzik magukat.

2012. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Az én apukám is iszik. Elváltak már, de így nőttem fel, sőt rosszabbul, mert ő agresszívvé vált és szörnyű volt a gyerekkorom, inkább nem is volt gyerekkorom.

Terror.

Emiatt én is utálom az alkoholt, és nem szeretem, ha valaki úgy iszik, hogy nincs alkalom, de tudom már kezelni a dolgot.

Viszont, ha elmegyek bulizni, akkor én is megiszom 1-2 pohár pezsgőt, vagy amennyit szeretnék. Mert kell, hogy az ember kikapcsolódjon. És ott egyáltalán nem zavar, ha ittasak körülöttem.

Próbáld ki, nem lehet így élni!!

2012. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet így élni, az a legjobb! Amikor anélkül is jól tudod magad érezni a barátaiddal, hogy alkoholt innál/drogoznál. Az igazi barátságok nem a közös bulizás, hanem a józan, derűs beszélgetések, együttlét alatt szövődnek.
2012. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Én voltam a 32-es. Azt hogy nem lehet így élni, arra értettem, hogy kell a kikapcsolódás, ahhogy , hogy a mai világba az ember ne sokkaljon be. Mindenkinek szüksége van rá. 21 éves, miért kellene begúbózva leélnie az életét?

Nem az alkoholra értettem!

2012. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Nálunk fősulin két "csapat" volt. Az egyik cigizett, bulizni járt és részegen fetrengett, a másik (mi) inkább beültünk délután cukrászdába, elmentünk moziba vagy egyszerűen csak bent maradtunk a büfében suli után. Nem törvényszerű, hogy a kimozdulás ivászattal járjon, egyáltalán nem!
2012. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm a sok-sok hozzászólást, tanácsot. Nem voltam itthon így nemigazán tudtam reagálni, de most végigolvastam őket és igyekszem.

Alapvetően nem az ivással van bajom. Néhanapján, ha alkalom van pl névnap/szülinap 1-1 koccintás belefér részemről is, vagy szilveszterkor egy pohár pezsgő. De ritkán iszom az biztos. Ami zavar az a részeg emberek körülöttem, ahogy azt jópáran írtátok. Egyrészt undorítónak találom őket, másrészt mindig eszembe jut az a sok cirkusz ami itthon megy, amikor apám iszik. A sok idegeskedés miatta, egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom, ha részeg embert látok. Elég kevés barátom van, ahogy írtam inkább csak haverok az egyetemről. Persze velük jól érzem magam, de az a baj, ami pl gimiben is volt már, hogy szívesen vannak velem, mikor fagyizni megyünk vagy moziba vagy valami piamentes programra, de idővel szépen eltűnnek és inkább mennek ilyen programokra azokkal, akik utána hétvégén elmennek velük bulizni is. Próbáltam azt is, amit itt javasolt valaki, hogy buli előtt elmegyek velük valahova és amikor továbbindulnak én hazamegyek. De nem jött össze. Megbeszéltük lakótársammal, hogy eljönnek hozzánk páran, elmegyünk együtt valami kis csendes kocsmába dumálni, iszogatni picit, aztán 1-2 óra múlva ők majd mennek discoba. Mondtam, hogy elmegyek velük én is, de a discoba már nem, úgy tűnt örülnek, hogy végre nem nemet mondok. Aztán beállítottak egy üveg pezsgővel, megittuk együtt, aztán ők közölték, hogy úgy döntöttek kihagyják a kocsmát, úgyhogy én nem mentem sehova.

Egyébként jól elvagyok én így is. Persze néha hiányzik a társaság, de nem az ilyen. Alapvetően én is azt gondolom, hogy minden embernek más jelenti a kikapcsolódást. Engem sokkal jobban kikapcsol, ha elmegyek egy órát sétálni, vagy futni néha, kiszellőztetem a fejem közben. Vagy ha megnézek egy jó filmet. Csak az zavar, hogy meg akarnak menteni, de az nagyon.

A fiúkkal való ismerkedéssel kapcsolatban azt hiszem nem lenne értelme egy discóban keresni a páromat, ha a részegek taszítanak. Ráadásul, ahogy azt egyikőtök írta, ott még normálisan beszélgetni sem lehet.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2012. okt. 21. 18:52
 37/37 anonim ***** válasza:
Most jól értem, alapvetően nem az a baj, hogy Te nem jársz, nem tudsz eljárni velük, nem egyforma a szórakozási igényetek stb., ők szívesen mennek diszkóba, te meg csak egy csendesebb, nem ivós helyre mennél, ők elméletileg mennének veled, de gyakorlatban meg mégis meghiúsult stb., egyedül maradsz, barátok nélkül érzed magad, ilyesmik, na szóval igazából nem ez a probléma. Ugye? A kérdésedben is úgy fogalmaztad meg, hogy "nem mondhatom meg, miért nem megyek bulizni". Tehát igazából az a baj, h utálod a részegeket, te sem iszol, és magad körül is utálnád a részegeket stb. És ezt nem mondhatod meg nekik. Te nagyon jól tudod, miért nem akarsz velük menni. Csak a bevallás megy nehezen. Jól értem? Valószínű ez neked nem egy felszabadító válasz és gyakorlatban sem ilyen egyszerű kivitelezni, de szerintem nyugodtan megmondhatod: az apám iszik és stb. tehát ezért van az egész undor az ilyen emberek és helyek iránt. Ugyanis én nem hiszem, hogy maga a tény, hogy apád iszik, bárkit is meglepne v sokkolna. Az országban nagyon magas az alkeszok aránya (aztán lehet, h más országban is), érted, valószínű 10 csoporttársadból 5nek iszik az apja. Értem, hogy ettől még neked nem könnyebb. Csak ez tény. Lehet, hogy az ő apjuk máshogy iszik v más részeg, mint a tiéd, vagy a társaid mások és ők máshogy dolgozzák fel, máshogy szenvednek tőle mint te.
2012. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!