Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van szabályozva a láthatás?

Miért van szabályozva a láthatás?

Figyelt kérdés

A férjemmel a napokban szóba került ez (szerencsére nem miattunk). Elgondolkodtam, hogy két verzió jöhetne nálam szóba, attól függetlenül, hogy az apával nekem milyen a viszonyom:

- Ha a gyerekekkel jól bánik és szeretik, akkor korlátlan láthatás, maximum egy telefon előtte, hogy ne érjen váratlanul, vagy ha nagyobb a gyerek, akkor vele is lehet beszélni.

- Ha a gyerekekkel rosszul bánik, erőszakos, alkoholista, akkor meg minden követ megmozgatnék, hogy soha ne láthassa őket, mert félteném a gyerekeket.


Ha nekem lenne bármilyen sérelmem, maximum nem állnék le órákra cseverészni vele, hanem kikészíteném a gyerek cuccait és egy rövid köszönéssel elintézném a találkozást.



Ami közvetlen példa előttem van, a férjem előző házassága. Sok rosszat tudnék mondani hölgyről, de a láthatást soha nem akadályozta, a gyereket akkor viszi a férjem, amikor akarja (meg amikor a gyereknek sincs jobb dolga). Pedig az exnej és a férjem egy kanál vízben meg tudnák fojtani egymást.


2012. okt. 21. 08:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiemelném, hogy a kérdésem elméleti, a jelenségre vonatkozik, nem a saját életemre.
2012. okt. 21. 08:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igazad van, fölösleges lenne, de sajnos mégsem az.


Lehet, hogy te meg a férjed meg tudnátok egyezni kulturáltan, de még ez sem biztos.


Az általad emlitett eset inkább kivétel, a legtöbb elvált pár a gyerektartást és a láthatást olyan LEHETÖSÉGNEK tartja, ahol a másikat lehet bosszantani.


HA beleolvasgatsz az itteni kerdésekbe, rengeteg anya (az egyszerüség kedvéért úgy veszem, hogy a gyerek az anyánál van és az apának jár a láthatás) minden eszközzel meg akarja akadályozni, hogy a gyerek az apával lehessen, meg akarja szabni, hogy a láthatás alatt ne lehessen ott harmadik személy - pl. új partner, lehetöleg indokot találjon, hogy az apa-gyerek kapcsolatot rontsa.


Abban 100%-ig igazad van, hogy a gyereknek (is) az a legjobb, ha a szülök nem ezen a téren háborúznak egymással, de sajnos nem ez a megszokott.


Amig a szülök többségénk még a határozatban rögzitett láthatással is porblémája van, addig nem lehet hagyni, hogy ketten oldják meg, mert az még rosszabb lenne a legtöbb esetben.

2012. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha kisgyerekről van szó, természetesen én is szeretném megnézni a partnert, illetve a gyerek véleményére adnék. Ha a gyerekkel jól bánik, akkor nincs probléma. Ha nem, akkor bajban lennék, mert ugye az apjával mégiscsak kellene találkoznia.
2012. okt. 21. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is rugalmas a láthatás, eddig még b evált, mindent meg tudtunk beszélni.


De van olyan, ahol valamelyik fél megpróbál betartani a másiknak és a sérelmeit így megtorolni, ezek sajnos nem mindig kizárólag az anyák, azért van olyan apa is, akinek jut mindenre, külföldi nyaralásra, de örömmel nézi ahogy az anya küszködik, vagy a láthatással épp az apa kavar (pl. azt mondja hogy jön, de nem jön, anya a barátnőjével-tanúnak van ott- egész nap otthon ül, hogy majd átadják a gyereket, aztán az apa feljelenti a nőt, hogy ott volt és nem engedte el vele a gyereket, akit előtte 4 évig nem is látogatott)


Szóval az, hogy mind a két fél próbálja a gyerek érdekét nézni az elég ritka, gyakoribb az hogy valamelyik fél meghülyül.

2012. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos igen, én meg azért küzdök, hogy a férjem ne láthassa a gyereket. Hiába szereti, meg foglalkozik vele jól, idegbeteg, és alkoholista, éppen azon vagyok, hogy ezekről beszerezzem az orvosi papírt.

Amikor meg láthatásra kell vinnem a gyereket, mindig lehord mindennek, mindenről én tehetek, ócsárol, szidalmaz, egyszerűen nem bírom elviselni egyetlen percig sem, utána meg fél napig bőgök, hogyan történhetett mindez, és most vajon mi van a gyerekkel...

2012. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!