Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire esik nehezedre...

Mennyire esik nehezedre alkalmazkodni a párodhoz?

Figyelt kérdés
Csak pár hete vagyunk együtt. Különböző a nemzetiségünk, és egy harmadik országban élünk. Ez már eleve alkalmazkodást igényel plusz ugye nem az anyanyelvünkön társalgunk. Az én életem állandóan tele van pörgéssel, ha épp nem történik semmi akkor kreálok egy problémát amivel az érzelmeimet a hullámvasúton tarthassam. Ő nyugisabb természet, halad előre az életben és kezében tartja a dolgokat. Most h beléptem az életébe ez egy hatalmas változás neki, hirtelen új érzelmek, új programok, új kötődés. Én sem vagyok megbízhatatlan, vagy bármi, csak kicsit más. És úgy érzi h hozzá kell ehhez szoknia, amivel egy kapcsolat jár. A sok energia amit megkíván, ugyanakkor a sok pozitív érzelem amit ad, mind mind mozgásban tartják az embert intenzíven és ehhez nincs hozzá szokva. Én ezt megértem, nekem is vannak görcseim, stb, ő is elfogadja nekem is el kell ezt hisz normális. De mégis kicsit rosszul esik....24 éves azelőtt évekig nem volt kapcsolatban. Szerintetek ez természetes? Minden nap együtt vagyunk, sok programot csinálunk együtt, de van h csak együtt tanulunk. Mivel segíthetnék neki? H mikor már épp tök jól érezné magát velem megijed saját magától és a reakcióitól amiket kiváltok belőle?
2012. okt. 21. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha mindketten alkalmazkodtok a másikhoz nem lesz gond,idővel összecsiszolódtok.

Nálunk is hasonló volt a felállás.Mondjuk én sokkal többet változtam ugyérzem én jobban alkalmazkodtam hozzá mint ő hozzám.

2012. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 eve vagyunk egyutt, most mar semennyire. Nekunk kb 1evig tartott, mig osszecsiszolodtunk, eddig rengeteg veszekedes, szakitas, egyszoval minden volt, aminek nem kellett volna lennie. Aztan valtoztunk mindketten, es most imadjuk egymast. Igyekszunk a masik hobbijait megerteni, meglatni benne a jot, alkalmazkodni hozza. Nem mondom, hogy mindig konnyu, de nagyon szeretjuk egymast, ezert mindent megoldunk.

Remelem sikerul nektek is, legy turelmes. Sok sikert!

2012. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó neked,hogy ő alkalmazkodik hozzád,de ne csak ő tegye meg,hanem te is :)
2012. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nalunk is ez a helyzet, kulonbozo nemzetiseguek vagyunk, de mivel a ferjem japan de angliaban nevelkedett, nem tartja a japan hagyomanyokat, o inkabb angol. Ennek ellenere az elso egy masfel ev nehezebb volt, utana minden teljesen rendben volt, osszeszoktunk. Most megint nehez, de ez mar nem a kerdeshez tartozik.
2012. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szofi2009 ***** válasza:
Bocsi hogy ezt kell irnom de pár hét után ne vonj le komolyabb következtetéseket.Èn soha nem költöztem össze senkivel pár hét után ez nagyon kevés idö csak most lobbant fel valami.Hogy mi lesz belöle nem tudja senki.Èn ilyenkor még csak teszteltem a pacienst hogy hogyan reagál különbözö szituációkba. Nekem most jön a 2.baba egy 10 éves kapcsolatból és a tapasztalatom hogyha valami lassan indul ,fokozatosan fejlödik ki(pl.nem mondjuk egymásnak egy pár hét után hogy igy szeretlek v.ugy szeretlek)akkor tartosabb is lesz. A gyors fellángolás ugyanolyan gyorsan ki is aludhat.
2012. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi nyolc éve vagyunk együtt. Az eleinte többet vitáztunk egy hónap alatt, mint most egy évben. Összecsiszolódtunk. Kitartás és megértés kérdése. Vannak rossz szokásaink, amin egyikünk sem hajlandó változtatni, ezt elfogadtuk és nem "túrázunk" rajta.

Az alkalmazkodáshoz idő kell, de jó jel, hogy mindketten hajlandóak vagytok rá.

2012. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!