Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne alkalmazkodni...

Hogyan lehetne alkalmazkodni egy ilyen kicsi lakásban?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, de kicsit hosszú lesz, hogy érthető legyen a helyzet.


Arról van szó, hogy én 22/L vagyok, párom 21/F, tesóm 19/F.

Szüleim 5 éve elváltak, akkor apukámmal albérletbe költöztünk, öcsém maradt anyámmal. Én anyámmal nem tartom a kapcsolatot, ez egy hosszú történet, eléggé kikészített 18 év alatt. Apuval egy kicsi kétszobás albérletbe költöztünk. Aztán neki is lett új párja, meg nekem is. Szép fokozatosan ő átköltözött a párjához, az én párom meg ide hozzám. Mondanom sem kell, tényleg baromi jó dolgunk van, bármikor kettesben vagyunk, apukám fizeti a lakást meg minden.

Hozzászoktunk, hogy kettesben vagyunk, pont akkor a lakás, hogy két ember kényelmesen elfér, szoktunk vendégeket, barátokat áthívni stb.

Most az a szituáció állt elő, hogy anyám öcsémet is egyre jobban kikészíti, már kezd idegroncs lenni ő is. Apám pedig közölte velem pár napja, hogy legyek rá felkészülve lelkileg, hogy lehetséges, hogy öcsém ide fog költözni.

Sajnos nincs más választás, mert hozzájuk nem mehet, mert az elég messze van a sulijától, meg mindentől, úgyhogy nem jöhet szóba, pedig ott még hely is lenne :(

És most kb úgy nézne ki a dolog, hogy van az egyik szoba, ami a miénk a párommal, a másik eddig nappaliként funkcionált. A kettő között van a konyha meg a fürdőszoba, falak elég vékonyak. Szóval kb a nappaliba kellene beköltöznie. Nem nagyon tudnánk elszigetelődni egymástól.

3 embernek elég kicsi ez a lakás. Nem beszélve arról, hogy nem lehetünk kettesben amikor csak akarunk, nem mászkálhatunk itthon meztelenül, ha barátokat hívunk át (vagy tesóm hív át barátokat) biztos, hogy folyton zavarni fogja a másikat stb.

Abban megegyeztünk, hogy ha végleges lesz a költözés, keresünk egy nagyobb lakást, de addig is ki kell bírni egy fél évet, talán egy évet is így együtt.

Tudni kell, hogy öcsém is nagyon akaratos, és hirtelen haragú, meg én is, amíg együtt éltünk 18 évig, sok volt a balhé, meg "utáltuk" egymást, amióta nem élünk együtt, azóta javult a kapcsolatunk sokat, de egy együttélés, lehet, hogy megint taccsra tenné pl a normális viszonyt is.

Nyilván nem mondhatom, meg nem is mondanám azt, hogy ne költözzön ide, hiszen jól tudom, mit élhet át anyánktól, én is tapasztaltam, még ha meglenne a jogom rá, hogy nemet mondjak, akkor se mondanék, csak mégis olyan nehéz helyzet lenne így...


Köszönöm, ha valaki végigolvassa, és segít :)


2011. szept. 4. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Nem hinném, hogy olyan vészes lesz a helyzet, amilyennek most látod. Édesapád nem tagadhatja meg ezt az öcsédtől, ő is a gyereke.

Megértelek téged, biztos kellemetlen dolog alkalmazkodni, de ez a meztelenség dolog a legkevesebb és elfelejted, hogy amikor veszekedtetek gyerekek voltatok, most mindketten felnőtt emberek vagytok.

Nem lesz baj nyugi :)

2011. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez nehéz! Igazából mindenkinek lesz külön szobája, tehát valamelyest el tudtok szigetelődni,persze a kényelmetekből valamennyit fel kell adni.

Miért nem kerestek már most egy nagyobb lakást, muszáj várni azzal egy évet? Felnőttek vagytok mindannyian, ha dolgoztok,talán össze tudjátok dobni egy nagyon lakásra,különösen ha apukátok is segít!

2011. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Tudom a más baja nem gyógyír a te bajodra,de mi 5-en lakunk egy 2,5 szobás lakásba,mert az OTP elvette a mienkét.

Oda a költöztünk anyámhoz a két fiammal.Anyámnak van külön szobája a kis szoba. a másik 2 az 4-ünk között oszlik.

Mondanom sem kell,hogy az egyik szoba nem nagyon nagy,az egész lakás 62 m2 :(

Ez van! Remény sincs,hogy máshova menjünk.

2011. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Járjatok rendszeresen sportolni, az levezet egy csomó feszültséget. Nálunk is hasonló a helyzet, de nekem tesómmal kell egy szobában lennem, és már régen leszoktunk egymás gyilkolásáról.

Galériás ágyra gyűjtünk. Akkor nagyobb helyünk lesz.

Apámmal nem tartom a kapcsolatot, Anyukám meg súlyos neurológiai beteg, ami tönkretesz minket, nekem rákom is lett a sok stressztől.

2011. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az öcsédnek esze ágában sem lesz veszekedni veled, hiszen nagyon jól tudja, hogy szívességet teszel neki, meg fogja magát húzni. Ebből biztos nem lesz probléma. A meztelenkedés szerintem is hanygolható. Ha meg vékonyak a falak, amúgy sem csaphattok nagy zajt a szomszédok miatt. De meg is lehet kérni az öcséd, hogy egy kicsit kettesben akartok lenni, menjen el egy moziba vagy valami.
2011. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Ohh hát nézd, ennyi baj legyen :) Én tök ellennék, nem rekesztheted ki Öcsédet! Mi lenne ha 1 szoba lenne? :)
2011. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Kezdjetek el nagyobb lakást keresni és az öcséd tanulja meg moderálni magát, főleg, hogy rajta segítenek! Magyarul befogadod. Javasolnám egy olyan kertes házat ami ha kicsi is 2 szintes külön bejárattal. És akkor megmondod az öcsédnek, ha le akar menni előtte lévő nap szóljon és akkor mindenki azt csinál amit akar. Vagy az öcséd menjen koleszba.

Az nagyon taccsra vághatja a kapcsolatotokat a pároddal, ha folyton a civakodásotokat kell hallgatnia. Meg az, hogy nem lehettek kettesben. Tapasztalatból mondom ezt!!! Én vagy a 2 szintes külön bejáratú házat tartanám jó ötletnek (ha van rá keret, de az öcskös is beszállhatna diákmelóval a kölcségekbe), de a legjobb lenne a kolesz. Más is megy hasonló dolgok miatt koleszba.

23/N

2011. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

*Mármint az öcséd szóljon egy nappal előbb, ha át akar menni hozzátok 2 szintes ház esetében.

De tényleg az nagy baj, ha nem tudtok kettesben lenni. Nálunk is ez a baj. Állandóan jár-kel valaki mi is 5 en vagyunk 2 és fél szobásra. Amúgy nálunk is jó ez a meztelenkedés nekem sem esne jól, ha le kéne mondani róla.

2011. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen: toleranciával.

Átéltem én is ezt, a húgom meg a barátja költözött hozzánk, 35 m2-re!

Két dolog fontos: egyrészt hogy toleránsak legyetek, másrészt viszont hogy az elején fektessetek le egy házirendet, amihez mindenkinek (nektek is!) tartani kell magát. Ez nem hangzik túl testvériesen, de rengeteget segít. Ha az öcséd dolgozik, akkor pl. mennyivel szálljon be a rezsibe, mikor hozhattok fel ismerősöket, és ők meddig maradhatnak (pl. nálunk az volt, hogy az ismerősök 11-ig maradhattak csak, kivéve persze ha mind a négyen ismertük és együtt voltunk), satöbbi, satöbbi. Nálunk olyan is volt benne, hogy főzés után max. egy órával el kell mosogatni, illetve ha közvetlen főzés után eszünk, akkor utána rögtön - hogy a másik is tudja használni a konyhát, ne azzal kelljen kezdenie, hogy elmosogatja a más koszos edényét. Akár le is írhatjátok, a lényeg az, hogy legyen mihez tartani magatokat.

2011. szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

Abszolút elviselhető helyzet, evidens, hogy segítesz az öcsédnek. Gondolj bele, mi lenne fordított helyzetben????

Nyilván, ő is segítene neked. Ráadásul ez ideiglenes lenne! Fél év - 1 év elszáll hamar...


Mindketten kössetek "fegyverszünetet", békét, ha más nem addig, míg ott laktok. Szerintem sok pénzt meg lehet spórolni, ha nem rohantok egyből egy nagyobb lakásba...

Ne legyél önző, hogy "így a pároddal nem tudtok akármikor, akárhol , stb... "

Ezek abszolút kis dolgok, még jót is tehet a kapcsolatnak!

2011. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!