Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves fiam nem akar alkalmaz...

20 éves fiam nem akar alkalmazkodni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 gyermekes egyedül álló anya vagyok,ráadásul külföldön élünk .2kisebb gyermekem van egy felnött korú.


az a problémám,hogy semmiben nem alkalmazkodik a nagy fiam,mindent ledobál,nem takarit,elveszi amit gondol magának...és semmit ezen nem akar változtatni.Mindent ledobál használat után,,ha otthon van,csak internetezik ,eszik .Semmmire nem lehet megkérni,mert egyszerüen nem csinálja meg. Nyáron egyszer idegileg kiborultam,és nem engedtem be a lakásba.Akkor elment albérletbe,de kirakták.

Most is elvileg jobb lenne ,ha külön lakna már,de nem talál magának albérletet,vagy nem akar. nem tudom mit tegyek,mert a kisebbeknek sem tesz jót az állandó vitatkozás. Valakinek van valami ötlete?


2010. jan. 1. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem muszáj bekeményítened, másképp nem megy. Beszélj vele mindenképp, hogy neked mi nem tetszik és hogy miben szeretnéd kérni az együttműködését, ha továbbra is otthon szeretne lakni. Az jó kifogás, hogy nem talál albérletet, hiszen otthon mindent megkap, miért is menne máshová. Én nem hagynám, hogy élősködjön.
2010. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem lett megnevelve és most ezért ilyen amilyen..,egy lázadó kamaszt már nehezen fogsz tudni megváltoztatni..,de sok sikert;)
2010. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Saját szoba, saját edények, evőeszközök stb., ha lehet.
2010. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
holnaptól a te szabályaid vagy az utca meg kell mondani neki így és betartani.Felnőtt ember tudja mi a jó neki.
2010. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Te gyereked, olyan amilyennek nevelted. Persze most már nem kis gyerek kivághatod mintha nem is ismernéd ha nem fogad szót... de akkor megbuktál mint anya és mint emberi lény. Mit tehetsz? Beszélj vele normálisan. Kérd meg, próbálj hatni rá, nem veszekedéssel mert attól csak rosszabb lesz minden.
2010. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
ne takaríts utána, ne adj neki pénzt, ne állj a pártjára. hátha megérti mit akarsz
2010. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki,hogy vagy megszoksz és alkalmazkodsz,vagy mégy a híd alá!Ha nem veszi komolyan,nyugodtan összecsomagolhatsz neki,talán akkor elgondolkodik.Nehogy már ő vigye a vadászpuskát!
2010. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hogyan lehet megelözni a kisebb gyerekeknél ,hogy ne váljanak ilyenné?


köszi a válaszokat

2010. jan. 1. 19:12
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak én is bántani, de gondolkozz el : EDDIG kellett volna megtanítani arra, hogy nem ledobálja a cuccait, hanem elrakja, a háztartásba segítenie is kell (főleg, ha te egyedül neveled őket!)...


Nekem is 18 éves fiam és 19 éves lányom van, egyedül nevelem őket, bármire megkérem őket, megcsinálják!

A lányom naponta bevásárol, de ha a fiamat kérem, ő is szó nélkül azonnal ugrik! (Pedig ő is imád számítógépezni.)


Veszekedéssel nem sokra lehet menni a gyerekeknél, nálunk kicsi koruk óta "megbeszélés" van, vagyis normális hangnemben elmondom, mit kellene csinálni, miben kérem a segítségüket. A szobájuk kitakarítására sem ordibálással veszem rá őket, hanem észérvekkel, normális hangon!


Javaslom, hogy ülj le a gyerekekkel és beszéljétek meg okosan, normális hangon : nyugodtan mond el nekik, hogy te nem bírsz egyedül mindent megcsinálni, számítsz a segítségükre, fogjatok össze, ha kicsi részt mindenki felvállal, akkor mindenkinek könnyebb lesz!

Mindenki vállaljon a házimunkákból valamit!


Neked a kisebb gyerekeket is most kellene rászoktatnod, hogy részt vállaljanak a közös feladatokból, de ha a bátyjuktól rossz példát látnak, pár év múlva ők is ugyanezt csinálják majd!!! 8-[


Az sem jó, ha a fiadat kizárod a lakásodból : a gyerekeidnek mindig biztosan tudniuk kell, hogy az egyetlen hely, ahova mindig mehetnek, az te vagy!


Szóval, MÁSKÉPP kell csinálnod, és akkor a gyerekeid a társaid lesznek jóban-rosszban! :D

2010. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsónak, igazad van! persze a többieknek is )
2010. jan. 1. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!