Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtilthatja, hogy elköltözzek?

Megtilthatja, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés
Ma bejelentettem itthon, hogy 18 évesen elköltözöm. Anyám azt mondta, hogy ő ezt nem engedi meg, és amíg le nem érettségizek, addig az van, amit ő mond. Ez nem így van ugye? Tehát, ha elmúltam 18, akkor senkit nem érdekel, hogy még iskolába járok. Ha nem engednek el itthonról nagykorúként, hívhatok rendőrséget? Kérek mindenkit, hogy ne azzal jöjjön, hogy ők neveltek fel, és ez mekkora szemétség, mert nem tudják, hogy hogyan "neveltek fel", és min megyek keresztül minden nap, lassan 18 éve:(
2009. aug. 8. 17:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
elköltözhetsz, de 18 éves korod alatt tulajdonod se nagyon lehet... magyarán szólva a bútort, stb nem feltétlen kell engedniük, hogy magaddal vidd.
2009. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Elkoltozhetsz nyugodtan. De mibol fogsz megelni? Vagy van allasod? Ha igen, akkor semmi akadaly! ;)
2009. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Jogilag elköltözhetsz, teljesen független lehetsz, s ha nappali tagozaton tanulsz, saját jogon kaphatod a családi pótlékot. Persze jó, ha van hova menned, s tudnod kell, hogy aszüleid házában rajtad kívül minden az övék az ő tulajdonuk. Ha erőszakkal visszatartanak az a személyes szabadság korlátozása. Nem tudom, hogy mi mérgesítette el ennyire a kapcsolatodat a szüleiddel, de remélemrendeződik az életed.
2009. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
állásom még nincs, mivel nem engedik, hogy suli mellett dolgozzak. ha nagykorú leszek, akkor már ebbe se szólhatnak bele. a barátomékhoz mennék fél évre, a szülei ajánlották fel nemrég, mert látják rajtam, hogy teljesen szétment az életem, csak a barátom van nekem, senki más. aztán utána egyetem alatt már külön költözünk elvileg.
2009. aug. 8. 17:29
 5/38 anonim ***** válasza:
75%

". ha nagykorú leszek, akkor már ebbe se szólhatnak bele. a barátomékhoz mennék fél évre, a szülei ajánlották fel nemrég,"


hát ez nem így megy. ha elmész, akkor egy életre mész el...


haza csak akkor mehetsz, ha a szüleid beengednek...

(de ha nagyon megharagudnának, akkor esélytelen lesz hogy visszakönyörögd magad).

2009. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
azért fél évre, mert utána külön lakásba költözünk a barátommal... ezt is leírtam ám 1 sorral lejjebb:)
2009. aug. 8. 17:49
 7/38 anonim ***** válasza:
50%
Ha elköltözöl otthonról,ki fizeti majd a tanulásod költségeit?A barátod vagy a szülei eltartanak és iskoláztatnak is?Ezt én nem nagyon hiszem.Munkát pedig érettségi nélkül nem fogsz találni,még érettségivel sem nagyon.Legfeljebb takarítónő lehetsz.Gondold végig,mielőtt döntesz.Lehet,hogy most nem jó neked,de rosszat a rosszabbra ne cseréld.
2009. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
39%
Diákmunkát azért találhat.
2009. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%
És miből fogtok külön menni?Vagy a barátod netán milliomos? Egyetem melletti diákmunkából nem fogjátok tudni eltartani magatokat! Ez nem azért írom, hogy bántsalak, de ezekre a dolgokra gondoltál már?
2009. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
persze, hogy gondoltam. diákmunkát találok, azt nyaranta már 2 éve is találtam, hosszútávra még több lehetőség van. elég sok ember tud egyetem mellett dolgozni, és eltartani magát. lakásunk pedig lenne, mert a barátoméknak a házukon kívül még van 2.
2009. aug. 8. 18:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!