Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy meg fog még...

Lehetséges, hogy meg fog még változni? (kicsit hosszú, bocsi)

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal, két hónapja vagyunk házasok. Nagyon jó a kapcsolatunk, kiegészítjük egymást, tényleg remekül passzolunk egymáshoz, mindenki ezt mondja, és mi is érezzük. Vannak persze súrlódások közöttünk, de ez normális. Az egyik ilyen gyújtópont a férjem éjszakázása.


Informatikus, gondolom tudjátok, milyenek. Reggel pl. az az első, hogy a gépet bekapcsolja. Még a nadrágját sem vette fel, de a gépet be kell nyomni. Képes lenne egész nap előtte ülni, és csak annyira kelni fel, míg kimegy cigizni, enni vagy a mosdóba. Sok honlapot látogat, tájékozódik az informatika világáról, filmeket/sorozatokat néz, és persze játszik. Naponta 3-4 órát biztos játszik, ha megteheti.


Ami igazán zavar, az a napi beosztása. Hacsak nincs másnap munka, akkor - ha tehetné - hajnali 2-3-ig játszana, másnap délben kelne. Ezt nem hagyom neki, mindig nyaggatom, hogy jöjjön aludni fél 12, éjfél körül. Ha eléggé hatásos vagyok, akkor fél 1 tájban tényleg le is fekszik mellém. Én már 10-11 körül fekszem, de ha nincs mellettem, nem tudok elaludni, ráadásul a gép is a hálószobában van, és a zúgás meg a pötyögés, kattintgatás sem segít. De főleg a tudat, hogy még mindig fent van, és nem alszik mellettem. Szóval rábírom, hogy jöjjön aludni, aztán másnap is akarna kelni "időben", ami mondjuk 8:15-öt jelent. Ekkora állít be ébresztőt, amit kinyom. Meg kinyomja az utána következőt is, meg az azutánit is... És így másfél órás késéssel, fél 10 felé kikel az ágyból. Majd be a gép elé.

Szerintetek mit lehetne tenni? 27 éves, 6 éve nyaggatom folyamatosan, hogy változzon meg, hogy éljen normális életet. Finomodott ez idő alatt, de szerintem abban mindenki egyetért, hogy ami most van, még az sem a normális kategória. Ezzel az egésszel 2 bajom van:


1. Ha nekem másnap munka van, de ő még ráér, szóval ha nekem kelnem kell reggel fél 6-kor, akkor nagyon nehezen viselem, hogy még hajnali 1 körül is fent van, és bárhogy kérlelem, nem jön aludni. Ilyenkor én sem tudok, hergelem is magam, nem is tudok nélküle aludni, úgyhogy másnap tiszta zombi vagyok a munkahelyen.


2. Nem sokára szeretnénk babát. Bele se merek gondolni, akkor mi lesz. Még ingerlékenyebb leszek, még inkább szükségem lesz majd a pihenésre, és ha még akkor sem fog időben kelni és feküdni...? Nem tudom, mi lesz velünk.


Így is sokat nyaggatom, de nem szeretném, mert tudom, hogy ezzel akár el is marhatom magam mellől. De talán az is érthető, ha szeretném, ha a 27 éves, felnőtt férfi férjem normális életet éljen.

Szerintetek hogyan bírhatnám rá, hogy változzon?


2012. okt. 22. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, hosszú távon ezt én sem tudnám elviselni. De szerintem nem fog megváltozni, bármit is csinálsz. Nem tudom mennyi közös programot csináltok, van e olyan, hogy csak Veled foglalkozik? Mert felhivhatnád rá a figyelmét, hogy magányos vagy mellette. Két lehetséges utat látok: vagy elfogadod (lenyeled) hogy ő ilyen, de legalább a gépet kiviteted a hálobol, vagy tovább szekálod és egy idő után szétmentek.
2012. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Informatikus, vagyis neki ez az életvitel a normális, kár is ezen mérgelődnöd...Ha hat év alatt nem változott, nem gondolod, hogy neki így a jó?

Az érthető, hogy nem tudsz elaludni tőle, sokakat zavar a gép zúgása elalváskor, de nem tudjátok megoldani, hogy másik szobában aludj?

Mert azért az önző hozzáállás, hogy téged zavar, hogy ő fent van, és le akarod fektetni (mintha gyerek lenne), de abba nem gondolsz bele, hogy neki meg az a rossz, ha le kell feküdnie...

Tényleg nem értem, ha nem tudod elfogadni az életvitelét, minek mentél hozzá, minek élsz vele? Mert ha amúgy rendben van a kapcsolatotok, és nem hanyagol el téged, akkor nincs okod panaszra...

Mi mindketten így szeretünk élni a vőlegényemmel, mint a párod, és köszönjük, nagyon jól megvagyunk, nem érezzünk "nem normálisnak" a dolgot. Persze egy gyerek nyilván bele fog szólni ebbe, de azt a "problémát" örömmel vállaljuk mindketten.

2012. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
*bocs, azt nem tudom, honnan vettem, hogy házasok vagytok, de a válasz szempontjából ez mindegy is
2012. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

3as onann vetted hogy fent irja hogy házasok.)


Nem fog megváltozni mégpedig azért nem mert ha 6év alatt nem sikerült megváltoztatnod ennek ellenére hozzámentél akkor mégis most miért kellene neki megváltoznia?


Alegjobb megoldás hogy a hálóból kivinni a gépet,igy mindenki jóljár.

2012. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Jah, tényleg, de hülye vagyok :D :D

De továbbra sem ez a lényeg :D

2012. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kifejezetten függ attól, hogy informatikus, inkább csak jó indoknak találja ezt. Nekem is mérnök-informatikus a barátom, de legtöbbször én hamarabb repülnék rá a számítógépre, mint ő, sokszor ő szól rám, hogy miért nem foglalkozunk inkább egymással, izgalmasabb, mint a neten böngészni. Nála is van, hogy hajnali háromig dolgozik valamin, de ezt meg tudom érteni, a legjobban akkor szeret ügyködni, amikor magányos lehet, de azért igyekszik ezt minimálisra redukálni... Sorolhatnám még jó sokáig a különbségeket, de csak arra szeretnék rávilágítani, hogy ez nem a szakmájától függ. Szerintem nem is nagyon fog sajnos változni, ha még az első időkben sem tudtad annyira lekötni.
2012. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az életvitele akkor változik meg, ha olyan munkája lesz (ha lesz), ahol korán kell kelnie.

De mindig is kocka volt, így ismerted meg, gyanítom, hogy mindig is az marad.


Egy másik szobába kéne vinni a gépet. Ő kockulhat hajnalig, te meg tudsz aludni. Először rossz lesz, hogy nincs melletted elalváskor, de meg lehet szokni. Gondolom akkor is tudtál aludni, mikor még nem éltetek együtt.

2012. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért szokott veled is foglalkozni szabadidejében, vagy csak játszik? Mert ha elhanyagol, azon nem segít az sem, ha átviszitek a gépet a szomszéd helyiségbe.
2012. okt. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ahogy így leírtam a problémát, már én is látom a lényeget. A férjem azért nem áll be rendes ritmusra, mert a munkája sajnos nem olyan, ami ezt megkövetelné. Én 8-tól -4-ig dolgozom, a rendes beosztásban, de ő 12 órás műszakokban van, hol reggel 8-tól este 8-ig, hol este 8-tól reggel 8-ig. Míg ilyen vacak beosztásban dolgozik, nem is lehetne normális rend szerint élnie.


És nem is ez a baj. Az aggaszt igazán, hogy minden egyes adandó alkalommal, amikor megteheti, akkor jön az éjszakázás. Nem értem, miért van erre szükség. Nekem kelnem és feküdnöm kell időben munkanapokon a munka miatt, stimmt. És ez olyan, mintha szombat-vasárnap, amikor megtehetem, én is hajnali 2-ig fent baglyoskodnék, és délig aludnék, mert juhé, nincs másnap munka, és nem KELL kelni. Ő így tesz, ha másnap nem KELL kelni. És nem értem, miért jó ez neki, miért kell minden alkalommal ezt csinálni, ha másnap nincs meló.


Nekem is volt ilyen korszakom, mikor fősulis voltam. Én is éjszakáztam, hallgattam is anyámtól eleget (akkor még otthon laktam a szülői házban), hogy ez nem normális, és miért jó ez nekem, miért nem élek normálisan. De én megváltoztam. És most én is ugyanezt kérdem a férjemtől. Hogy miért nem lehet lefeküdni időben és kelni időben? Miért KELL mindenáron éjszakázni, ha van rá lehetősége...?


Nem fogunk ilyesmi miatt szétmenni. Túlságosan szeretjük és tiszteljük egymást, mint hogy ilyesmi miatt elváljunk vagy szakítsunk. Csak attól tartok, ha lesz kisbaba, sokat fogunk veszekedni emiatt. De majd átvészeljük.


Amúgy abban igazatok van, hogy a gépet ki kellene vinni a hálóból. Most lesz a házfelújítás, szerintem ezt mindenképp meglépjük majd. Bár sejtem, nem fog neki örülni a férjem...

2012. okt. 22. 10:57
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha kisbaba lesz, majd fel fog tudni kelni hozzá, hiszen jóformán nem is alszik éjjel! :)

Ha a felújítás folyamán kialakítotok egy kis kényelmes sarkot a számítógépezéshez, akkor nem lehet egy rossz szava sem.

2012. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!