Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy meg fog még...

Lehetséges, hogy meg fog még változni? (kicsit hosszú, bocsi)

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal, két hónapja vagyunk házasok. Nagyon jó a kapcsolatunk, kiegészítjük egymást, tényleg remekül passzolunk egymáshoz, mindenki ezt mondja, és mi is érezzük. Vannak persze súrlódások közöttünk, de ez normális. Az egyik ilyen gyújtópont a férjem éjszakázása.


Informatikus, gondolom tudjátok, milyenek. Reggel pl. az az első, hogy a gépet bekapcsolja. Még a nadrágját sem vette fel, de a gépet be kell nyomni. Képes lenne egész nap előtte ülni, és csak annyira kelni fel, míg kimegy cigizni, enni vagy a mosdóba. Sok honlapot látogat, tájékozódik az informatika világáról, filmeket/sorozatokat néz, és persze játszik. Naponta 3-4 órát biztos játszik, ha megteheti.


Ami igazán zavar, az a napi beosztása. Hacsak nincs másnap munka, akkor - ha tehetné - hajnali 2-3-ig játszana, másnap délben kelne. Ezt nem hagyom neki, mindig nyaggatom, hogy jöjjön aludni fél 12, éjfél körül. Ha eléggé hatásos vagyok, akkor fél 1 tájban tényleg le is fekszik mellém. Én már 10-11 körül fekszem, de ha nincs mellettem, nem tudok elaludni, ráadásul a gép is a hálószobában van, és a zúgás meg a pötyögés, kattintgatás sem segít. De főleg a tudat, hogy még mindig fent van, és nem alszik mellettem. Szóval rábírom, hogy jöjjön aludni, aztán másnap is akarna kelni "időben", ami mondjuk 8:15-öt jelent. Ekkora állít be ébresztőt, amit kinyom. Meg kinyomja az utána következőt is, meg az azutánit is... És így másfél órás késéssel, fél 10 felé kikel az ágyból. Majd be a gép elé.

Szerintetek mit lehetne tenni? 27 éves, 6 éve nyaggatom folyamatosan, hogy változzon meg, hogy éljen normális életet. Finomodott ez idő alatt, de szerintem abban mindenki egyetért, hogy ami most van, még az sem a normális kategória. Ezzel az egésszel 2 bajom van:


1. Ha nekem másnap munka van, de ő még ráér, szóval ha nekem kelnem kell reggel fél 6-kor, akkor nagyon nehezen viselem, hogy még hajnali 1 körül is fent van, és bárhogy kérlelem, nem jön aludni. Ilyenkor én sem tudok, hergelem is magam, nem is tudok nélküle aludni, úgyhogy másnap tiszta zombi vagyok a munkahelyen.


2. Nem sokára szeretnénk babát. Bele se merek gondolni, akkor mi lesz. Még ingerlékenyebb leszek, még inkább szükségem lesz majd a pihenésre, és ha még akkor sem fog időben kelni és feküdni...? Nem tudom, mi lesz velünk.


Így is sokat nyaggatom, de nem szeretném, mert tudom, hogy ezzel akár el is marhatom magam mellől. De talán az is érthető, ha szeretném, ha a 27 éves, felnőtt férfi férjem normális életet éljen.

Szerintetek hogyan bírhatnám rá, hogy változzon?


2012. okt. 22. 09:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Közben jöttek új válaszok is, köszönöm mindenkinek! Mindenkit felpontoztam, elvégre mindegyik válasz hasznos.

Kérdeztétek többen, hogy foglalkozik-e velem. Nem is tudom... alapvetően jól megvagyunk, de sokak szemében nem normális az, ahogy mi élünk. Ugyanis én is eléggé gép-előtt-ülős-vagyok, tehát én is sok időt töltök a szgép előtt, én is ott kapcsolódok ki, csak én nem éjszakázom, és nem kelek másnap délben. Meg én nem játszom, hanem GYK-zok, 9gag-ezek, Facebook-ozok, olvasok. De amúgy ebben hasonlóak vagyunk, tehát jól elvagyunk a 4 fal között, nem vágyunk más emberek közé, nem vagyunk valami szociálisak. Van cicánk, kutyánk, velük foglalkozunk, 1-2 barát, de az időnk nagy részét itthon töltjük a gép előtt. És ez jó neki is, nekem is.


És így felmerül, igen, hogy mennyit foglalkozunk egymással. Lehet, hogy a nap nagy részében egymással foglalkozunk, de minden nap bókolunk egymásnak, szeretgetjük egymást, mondjuk, hogy szeretjük a másikat, szóval elhanyagolásról szerintem nincs szó. Csak nekünk ez így jó. Az tény, hogy kevés közös programunk van, és ha ilyesmit szervezek (mindig csak én), akkor nehezen veszi rá magát a férjem, nehezebben kel ki a gép elől, mint én.


Amúgy azon is gondolkodom most, hogy ha viszont kivisszük a gépet a hálóból, akkor még ennyit sem fogunk kommunikálni, mint most, mert akkor külön helyiségben leszünk...?

2012. okt. 22. 11:06
 12/19 A kérdező kommentje:

*Lehet, hogy a nap nagy részében NEM egymással foglalkozunk...

Kimaradt a "nem".

2012. okt. 22. 11:10
 13/19 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted. Mi nem lakunk együtt, de sokat aludtunk együtt, amíg ki nem ment pár hete külföldre. Amikor sokáig gépezett, akkor sokszor könyörögtem neki, hogy jöjjön aludni. Hol szépen, hol csúnyán kértem.. Aztán volt, mikor kinyomtam a gépet, volt mikor ágyba"csábítottam" stb.

Próbáld meg rászoktatni, hogy a külvilág sokkal jobb, mint a számítógép. Kiránduljatok, legyetek együtt sokat, és ne csak egymás mellett.

2012. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Annyit csak megér a külön helyiség, hogy el tudj aludni...

Napközben, szabadnapjaidon vagy délután, amikor hazajössz, mit szoktál csinálni, amikor ő a gép előtt ül? Akkor is mindenképpen külön szobában lennétek?


Kicsit mi is így élünk, csak valamivel szociálisabbak vagyunk, az én párom is sokszor később alszik el, mint én, de korábban fekszik, mint a férjed. Ha valamelyikünk kockul, a másik általában olvas, nagy ritkán tévézik, de egy helyiségben vagyunk, sokat beszélgetünk közben. Napközben ti is megoldhatjátok, hogy egy szobában legyetek, csak ha lövik a pizsit, akkor vonulsz el aludni. Mivel felújítás lesz, ki lehetne így alakítani a lakást.

2012. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszokat!

Most azon gondolkodom, hogy lenne a legjobb kialakítani ezt a külön szgépes sarkot, jó lenne-e az vagy sem. Alvás szempontjából mindenképp, meg amúgy sem tartom építő jellegűnek semmilyen szempontból, ha a hálószobában számítógép van, pláne egy ilyen férj mellett. Igen, akkor úgy kell kialakítanunk a házat, hogy külön szedjük a nappalit és a hálót (mert most gyakorlatilag a kettő egy és ugyanaz; ennek anyagi okai vannak főleg, gázkonvektoros a ház, és így csak egy szobát kell fűteni, mert mindig mind a ketten itt vagyunk, de így is sok a számlánk... de most lesz a szigetelés, ablakcsere, szóval remélhetőleg nem kell majd ennyire spórolnunk, és fűthetünk majd rendesen 2 szobát). És akkor a nappaliban lenne a szgépes sarok mindkettőnkenk, a hálóban pedig tényleg alvás lenne, nem más. És akkor a szabadidőnkben, még pizsi fellövés előtt a nappaliban lennénk együtt.


Kérdezte valaki, hogy mit csinálok szabadidőmen, mikor ő a gép előtt ül. Én is gépezek, vagy a ház körüli munkákat végzem, vagy főzök stb. Esetleg olvasok.

2012. okt. 22. 11:51
 16/19 anonim ***** válasza:

Az en baratom is egy hatalmas kocka, mi 2eve vagyunk egyutt, de eleg jol orvosoltuk a problemat. Mivel nem elunk egyutt, ezert nekunk csak egy szoba van, aludni is, gepezni is. Ha en almos vagyok, a baratom meg gepezne, akkor altalaban az olebe fekszem, hogy megis ''egyutt legyunk''. Ilyenkor olvasok, zenet hallgatok, beszelgetunk (mar amennyire lehet vele), vagy alszom. Ez valamelyest kompromisszum, hisz ossze is bujunk, meg jatszhat is.

A masik, amit te is irtal, hogy reggel rogton kv, cigi, gep. En meg szeretek lustizni reggelente, ezert ilyenkor szinten az olebe fekszem. Aztan ha vegignezte amit vegig kell, visszabujik mellem, es megnezunk valami filmet, reggelizunk.

Ha a jatek miatt keso estig streamet _kell_ neznie (szegeny....) akkor osszebujunk a gep elott, en alszom, o meg nezi.

Annyit sikerult ''kieroszakolnom'' a ket ev alatt, hogy valamennyire ilyenkor is figyeljen ram, kommunikaljunk minimalisan, vagy erintkezzunk valahogyan, meg ha csak annyiban is, hogy a labamat az olebe rakom, vagy barmi.

Nalunk ez azert is fontos, mert meg nem elunk egyutt, es csak a hetvegeket tudjuk egyutt tolteni (de persze ilyenkor sem birja jatek nelkul:). Rengeteg vitank volt, szerencsere ezekkel a dolgokkal sikerult orvosolni.

Sok sikert nektek is! 18L

2012. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Itt az a gond, hogy 6 évig hagytad neki. Már megszokta, most már furcsa hogy nagy változtatást akarsz. De szerintem meg lehet ezt oldani, ahogy előttem is írják, azzal, hogy kiviszitek a gépet a hálóból. Csak egy tanácsot hadd adjak: addig ne vállaljatok babát, amíg ki nem alakul az új rend, amivel te is elégedett vagy! Mert egy baba nagy teher egy jól működő kapcsolatnak is ahol nincsenek ilyen mondhatni alapvető életritmusbeli különbségek, hát még akkor a tieteknek... nehogy válás legyen a vége. Még várjatok a babával :)


Mi is amúgy kockák vagyunk, férjem hivatásszerűen is én meg csak hobbikocka, de mindig egy szobában vagyunk, és a fő, hogy estefelé ha másnap munka van, akkor időben mindketten lekapcsoljuk és foglalkozunk kicsit egymással a hálóban. Azzal viszont szerintem nincs baj, hogy ha másnap alhat délig, akkor azt teszi a férjed. Miért ne? Van, akinek ez jó, én is van hogy ezt csinálom, mikor ha nem hétvégén? :)

2012. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

el kéne küldeni a jóembert egy normális, 9-5ig munkahelyre, akkor elég fáradt lenne esténként, és pár hét után feladná a bagolylétet :)


az én jó uram is infós, 8órás állása van, bár most kampányidőszak miatt ez minimum 12, de volt olyan is, hogy este 10re esett haza.

a szülinapomon elment az étteremből a vacsora felénél, mert a főnökei kitalálták, h most azonnal csináld meg, különben vége a világnak. ki voltunk borulva rendesen.


persze egy szavam sincs, mert a megélhetésünk a tét. ennek ellenére fáj, hogy egy vidéki kirándulásra is kénytelen elhozni a céges laptopját, mert mi van ha megint azonnali határidős fejlesztés, teszt van...


ha a munkabeosztása változik a férjednek, és lesz egy biztos pont az életében, amihez alkalmazkodnia kell, akkor felhagy az éjszakázással.

2012. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
és ha nem a szobában lenne a gép hanem kinn? és mondjuk bebújna melléd átölelne amíg elalszol aztán menne a dolgára megint.
2012. okt. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!