Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy kisgyerek arról beszél az iskolában a többieknek, hogy az apjának beteges dolgai vannak?

Figyelt kérdés
A fiam osztálytársa egy kislány, a szülei művészek, apuka rendező, anyuka színésznő a Tháliában. A fiam olyanokat mesélt, hogy a kislány arról beszélt a többieknek, hogy az apja "azt szereti, ha vérzik". Ilyeneket is rajzol, ahol vér van, halott állatok. Más furcsaságok, hogy próbálta elhitetni a többi gyerekkel, hogy létezik valami sötét isten, ami leszáll éjjel és beleköltözik az emberekbe, az apja mesélte neki. A fiam pedig ezt elhitte és egy hétig kérdezgette, hogy ugye nincs? mert fél elaludni. Nálam ezek a dolgok kiverték a biztosítékot és aggódom a kislányért, bár tudom, hogy semmi közöm hozzá. Az anyuka is mostanában furcsán viselkedik, régebben bejött, beszélgetett másokkal, most már napszemüvegben megáll az ajtóban és köszönés nélkül elmegy. Már a tanítónő is észrevette, hogy valami nem oké a gyerekkel és beszélt is nekünk erről. Lehetne valamit tenni a kislány érdekében? Mert engem aggaszt ez az egész, 2 éve jár együtt a fiammal és idén kezdte el mesélni a kislány dolgait, pedig régebben teljesen átlagos gyermek volt.
2012. okt. 23. 01:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég bizar történet...

Amit nem értek : " Már a tanítónő is észrevette, hogy valami nem oké a gyerekkel és beszélt is nekünk erről."

Miért nektek beszélt erről a kedves tanitónő?? Miért nem a kislány szüleivel vagy ha velük nem lehet a gyámhatósággal???

2012. okt. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szülői után rákérdeztem nála szolidan, hogy ő mit gondol erről, ott volt velem 2 másik anyuka is, azt mondta, hogy ő is észrevette, illetve a másik tanítónő is, eléggé aggasztja a dolog, de nem mer rákérdezni a szülőknél.
2012. okt. 23. 01:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülöknél valami gebasz van, lehet hogy akár valami drogra rákattantak vagy a kislány fantáziája túl élénk és az apja meg csak egy előadásról mesélt. inkább arra tippelnék, hogy a házassággal nem okés minden és anyuka nem vágyik erről csevegni.
2012. okt. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem mer?? Hivatali kötelessége. A kislány komoly veszélyben is lehet!

Menjetek az igazgatóhoz!

2012. okt. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A szülők elég sokat szponzorálták a sulit, mondhatni kicsit előnyt élvez a kislány. Emiatt sem mernek a tanítónők szólni, mert gondolom, félnek, hogy konfliktust szítanak. Én pedig magánemberként nem tudom, hogy mit tehetnék, mert mi van, ha csak a gyerek fantáziája élénk, anyukának meg más baja van mostanában. Mondjuk az apát nem is láttam még idén, tavaly elég sokat jött a gyerekért.
2012. okt. 23. 01:36
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem fantázia, hiszen mondja is, hogy az APJA MESÉLTE NEKI, és ilyen mesék nem gyereknek mesélendők!

(De ha bizonytalan vagy benne, annál inkább ki kell kérdned hozzáértő véleményét, hogy ez fantázia lehet-e egyáltalán.)

Valószínűleg valami gonoszságot így magyaráznak meg a gyereknek, szadomazo szeánsz van otthon vagy nemtudom.

2012. okt. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg ahogy látom, a SZÜLŐK élveznek előnyt az iskolában a gyerek rovására... ha jobban látnák el a kislányt a többieknél, az azt jelentené, hogy már KEVESEBB gyanús jelre foglalkoznának az üggyel, mint normál esetben....
2012. okt. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezzel vigyázz, mert hogy kiírod a színház nevét és így beazonosíthatóak, akár perelhetnek is téged. Főleg ha esetleg kiderül hogy nem igaz a történet vagy nem komoly (a kislány valami előadást látott, és más miatt is lehet zavartabb), vagy emiatt valami bulvárújságíró zaklatja őket.
2012. okt. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
többnyire a gyerek száj az ami ritkán hazudik...mondom ezt 21 évesen 0 gyerekkel...de ahogy észre vettem a kisgyerekek nem sűrűn hazudnak a dolgokról...sajna ötletem nem nagyon van a megoldásra, de meg lehetne kérdezni az anyukát, hogy mostanában miért nem látni az apukát hiszen régebben sokszor ment a kislányért...vagy elhívni őket sütizni hátha kiderül valami.
2012. okt. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9: "többnyire a gyerek száj az ami ritkán hazudik...mondom ezt 21 évesen 0 gyerekkel..."


Nekem van két gyerekem és a gyermeki fantáziáról mesélhetnék....


"meg lehetne kérdezni az anyukát, hogy mostanában miért nem látni az apukát hiszen régebben sokszor ment a kislányért...vagy elhívni őket sütizni hátha kiderül valami."


Nézd, ez ismert embereknél nem így működik, de még Átlag Pistike Átlagné anyukájával sem, hogy eddig két szót nem beszéltünk, minden előzmény nélkül elhívom sütizni, ő eljön és megnyílik..... Ismert embereknél mégúgyse, hogy aztán egy bulvárújság címlapján olvassa azt, amit nekem sütizés közben elmesélt.


Ha nagy a gond, a tanároknak kell tenni valamit, ha a kérdező gyerekének van problémája, akkor azt jelezni kell az iskola felé, hogy tegyék meg a szükséges lépéseket (szétültetés, beszélgetés a másik szülővel, stb)

2012. okt. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!