Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy pelusról való...

Normális hogy pelusról való leszokásnál az elején a kisgyerek kb 10-15 percenként pisil? Szóval szinte megállás nélkül?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Fiamnál is így volt, én akkor még visszaadtam rá a pelus, úgy gondoltam, még nem érett rá. Kb egy-két hónap múlva újra levettem, akkor már elég volt félóránként bilire küldenem. De addig is, amíg pelusos volt, kb óránként elvittem pisilni, meg minden peluscserekor.
2012. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen nincs hozzászokva h tartsa a pisit, ennyi idő alatt meg dolgozik annyit a vese, hogy vmennyi kicsorgatható legyen. Ősszel nálunk is ez volt, amikor egy óra alatt háromszor bepisilt (és ez nemigen hatotta meg), visszaadtam a pelust. Most már zavarja ha bepisil, tartja is tovább. Eleinte épphogy túlpisilt a nadrágján (fiú), ma már olyan szép ívben h csak na. És reggeltől pl délig csak kb kétszer v háromszor szól.
2012. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Mi most a kétóránkénti pisilésnél tartunk, ami bilibe megy, de kezdetben 15 percenként csorgatta. Akkor még én is visszaadtam rá a pelust, pedig már 3 éves volt. Most 3 éves 1 hónapos, és nagyon gyorsan haladunk a szobatisztasággal.
2012. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen a fiamnál, de csak az első, második napon. Én nem adtam rá vissza a pelust, rendeződött a dolog, most kb. 2 óránként vagy még ritkábban pisil bilibe. Ő egyébként 2.5 éves, és ő szólt, hogy bele akar pisilni a bilibe. Nem biztos, hogy jó ötlet visszaadni a pelust, ha már 1x levettük. Olyan mintha azt erősítenénk benne, hogy neked ez nem megy még, lépjünk vissza.
2012. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál is így volt, az első nap, a másodikon már 20 percenként pisilt, a 3. napon már 30 percenként, és 1 hét alatt beállt a 1,5-2 óránkénti pisire. Most már általában 2 óránként pisil.
2012. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt egy-két hétig. Én sem adtam vissza a pelust, így sokkal hamarabb megszokja, hogy már nincs. Az elején nehezebb volt elmenni bárhova is, mert szinte ahogy elindultunk egyből meg kellett állni pisilni. Ezért nálunk mindig van egy bili a kocsiba.

Lehet hogy azért is ilyen sűrű az elején, mert tetszik nekik a pisilés, újdonság. Nálunk volt hogy néha ráült és hisztizett mert nem jött, pedig annyira akarta.

2012. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És hogy csináltátok a házon kivüli programokat? Mi van ha épp nem tudok megállni a kocsival? Tényleg bilivel menjünk és a kocsi mellett megállva az ut szélén bilizzünk? És ha elmegyünk programra idegen helyen hogy csináljuk? Vagy ti olyankor még pelust adtatok rá? Én úgy látom az én kislányomat összezavarja amikor pelust adok rá...

És mit csinánljak ha házon kivül bepisil többször? Vigyem el az egész ruhásszekrényünket? :)

2012. ápr. 17. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Átmeneti megoldásnak jó lehet a bugyipelus, amit bugyiként vezetsz fel, amibe nem szabad pisilni (de te tudod h nem gáz ha mégis belecsorran), és megállsz vele pisilni, ahányszor csak kell.
2012. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok. Azért általában mindig meg lehet állni 1 percre, kivéve a belvárosban. Út szélén, parkolóban, kocsibeállóban sem számít az az 1 perc. Én a kocsi ülésre tettem a bilit, és ott pisilt, majd kiöntöttem.

Mindig vittem csereruhát, nálam 2 nadrág és 2 bugyi volt. Egyszer a játszóházban volt hogy bepisilt, mert annyira belemerült a játékba hogy elfelejtette. Mondtam hogy legközelebb szóljon, mert nincs nálam több bugyi, különben hazamegyünk, erre mondta hogy akkor sem szól. Na akkor adtam rá egy bugyipelust, mert tudtam hogy lesz még baleset. De máskor nem adtam.

Ez olyan rövid időszak, próbáld meg erre az időre a hosszú utakat, vagy a fél napos bevásárlásokat elnapolni, mert csak wc-re rohangálás lesz az egészből. Én pont ilyenkor vittem el pár órás bevásárlásra, hát min 20-szor mentünk a wc-re, ebből 5-ször pisilt csak, a többi csak téves riasztás volt, de vásárolni semmit sem tudtam, mert csak rohantunk ki-be az üzletből. Ha elmentek valahová, mindig nézz körül, hogy hol van a legközelebbi wc.

2012. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!