Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire nehéz? 14/l

Miért ennyire nehéz? 14/l

Figyelt kérdés

Pályaválasztás.. meghallom a szót és rosszul leszek..

Voltam pályaválasztási tanácsadáson.. a mezg. a "nekem való"

Találtam egy iskolát és egy képzést ami tetszik:

A szakma: Gazda, leírása: [link]

Anyumék egyszerűen utálják.. anyum egészségügyre akar(t) küldeni nem birom a környezetet.. elég sokat voltam kórházban (problémák a lábammal) és egyszerűen gyűlölök oda menni.. nem bírnám azt a munkát.. :|

Apum rendőrtisztire de megmondtam neki hogy felejtős!! kb. fel is fogta.. (remélem.)

Miután tegnap este írtam nekik egy 12 oldalas mini könyvet, hogy miért pont az a suli és miért pont a mezg. azután ma reggel azt mondta anyum, hogy legyek vendéglátó..cukrász vagy szakács.. de egyszerűen nem vágja hogy annak nincs se vasárnap se karácsony se húsvét ott dolgozni KELL.. a gépeket le tudom rakni egy napra.. de pincérként nem tehetem meg hogy nem dolgozok mert karácsony van.. :\

Hogy tudnám őket megggyőzni?? egyszerűen hajthatatlanok.. ma már ordibálva mondták, hogy már lesz*rják mit csinálok .. egyszerűen utálom..

és persze azt hiszik, hogy a barátom (nem járunk csak haver barát..) miatt mennék oda.. -.- mert biztos tetszik stb.. jó tényleg de péntekig azt sem tudtam hogy ő is ide jár.. -.-"

Bocsi, hogy nagyon hosszú, de muszáj volt kiadnom magamból..

(ui.: ugyanebben a suliban van egy olyan hogy kereskedő, és irodai asszisztens.. ez már jobban tetszene nekik..)



2012. okt. 23. 11:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a gazda és a link közötti enterért..nem tom mért rakta oda..
2012. okt. 23. 11:02
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
kapsz érettségit abban a suliban? ha igen, mondd azt nekik, hogy utána tovább szeretnél tanulni kertészmérnöknek vagy gépészmérnöknek (mezőgazdasági gépgyártás is van) ;)
2012. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hova valósi vagy? Voltál már tanyán? Mert én már voltam és fullosan nem cserélném fel a villanyszerelőmet gazdára... írtó nehéz. De ha te ezt szeretnéd, akkor magyarázd el nekik. Ne engeddc hogy beskatulyázzanak
2012. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

kapok érettségit.. nekik ezt magyaráztam már..

voltam.. mi is foglalkozunk vele csak kicsiiben..

2012. okt. 23. 11:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik hogy a te jövődről van szó, nem az övékről és hogy olyan pályát szeretnél választani amit szívesen csinálsz, nem azt amit ők rád erőltettek. És hogy a srácnak semmi köze nincs a választásodhoz.
2012. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mezőgazdasággal akarsz foglalkozni, esetleg vesd fel nekik a borászatot. Van is ilyen középiskola. Azzal hátha jobban megbékélnek, elég menő szakma most.
2012. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát igen a mai szülők betegsége. Ők döntik el az adott gyerek életét. A párom és az öccse is így járt, most van egy érettségijük , párom öccse nem dolgozik párom meg raktárban nyomja....
2012. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Mert a gazdának van vasárnapja, húsvétja, karácsony ünnepei a-a az állatok és a növények nem várnak mert épp ünnep van a növényeket ugyanúgy kell gondozni az állatot etetni és amúgy sem valami női szakma szerintem inkább menj egy Gimnáziumba és onnan még bárhova elmehetsz egy rendes érettségivel :)
2012. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

utolsó a gimnázium szart sem ér (én is azt végeztem és nagyon bánom már) - felsőfokú tanulmányokhoz is sokkal jobb alap egy szakirányú szakközép - ha lett volna eszem 14 évesen, akkor én is műszaki szakközépbe mentem volna és nem 28 évesen jutok el oda, hogy mérnök legyek...


a kislánynak vannak céljai, konkrét elképzelése, lehet 4 év múlva bánni fogja, mint a kutya, de lesz a kezében egy szakma és lehetősége mást tanulni...nem kell sok érettségizett semmihez nem értő kölyköt kinevelni, és pláne nem kell rákényszeríteni valakit arra, hogy olyasmit tanuljon, ami nem hogy nem érdekli, de egyenesen taszítja

2012. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Túlzás, hogy szart sem ér, én is abban voltam, érettségim is volt 18 évesen aztán 2 év nappalin kitanultam. Van már 4 év munkám, nem 26 évesen kezdek neki a 40 év ledolgozandónak...ja, és vígan megélek...
2012. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!