Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemmel külön kasszán...

A férjemmel külön kasszán vagyunk, de egy ideje az adósságait én fizetem és ez az életszínvonalamat veszélyezteti, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Külön kassza azt jelenti, hogy otthoni kiadások, rezsi, kaja közösből megy, a munkafelszereléséhez szükséges dolgokat ő veszi meg magának, én pedig a sajátomból veszem a ruháimat, szépségápolási termékeket. Így egyeztünk meg, mivel mindkettőnknek elég különálló igényei voltak mindig is, neki pedig a munkájához (fotós) folyton más és más drágább dolgokra van szükség. Én pedig az arcomból élek még egy pár évig, amíg el nem kezdek öregedni. De a helyzet az, hogy az utóbbi pár hónapban rengeteg adósságot felhalmozott, mert belement olyan dolgokba, amik nem voltak teljesen tisztességesek és mások rángatták bele. Kb 1,5 millióval tartozik ide-oda, a 90%-át pedig én pengetem. Engem ez a helyzet nagyon rosszul érint, mert természetesen segítek, ahogy tudok, de már csak az én fizetésemből megy minden és emiatt egyre lejjebb csúszom. Ti mit tennétek a helyemben, hogy lehetne megoldani? Köszönöm előre is annak, aki elolvasta.

24/N


2012. okt. 24. 08:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy nem erotikus munkát végzek, ha félreérthető lett volna, csupán fotó,arc és reklám modellkedem, mert egyelőre ez egy biztos dolognak tűnik és most kezdtem a biológia PhD-t, de ezzel inkább a későbbi éveimet próbálom bebiztosítani.
2012. okt. 24. 08:27
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

"és ez az életszínvonalAMAT"

"egyre lejjebb csúszOM"


Nem tudom, hogy lehet így házasságban élni. Nincs olyan, hogy MI? Én-Te, Enyém-Tiéd. Mi ez? TÁRSAK vagytok elméletileg.

2012. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, teljesen igazad van, én sem úgy értettem, hogy ne osztanám meg vele, amim van. De mint írtam, most ez az egész rámszállt hirtelen és azóta igen, én csúszom le. Ő ugyanúgy megveszi a drága kellékeket, nekem pedig már egy hajbalzsamra se telik lassan. Persze nem hánytorgattam fel neki és félek is megmondani, hogy nekem ez rossz, mert ő elkönyvelte, hogy az ő pénze a saját doglaira megy, az enyém pedig az ő hitelére. Ez szerintem sem egyenrangúság.
2012. okt. 24. 08:43
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Legyetek közös kasszán,és ha legközelebb bele akar mászni valami hülyeségbe akkor abba neked is lehet beleszólásod.
2012. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Teljesen mindegy, hogy állapodtatok meg, amikor aláírtad az anyakönyvet (hozzámentél feleségül), abban a pillanatban közösség vált valamennyi HÁZASSÁG ALATT szerzett jövedelmetek és adósságotok.

Ez azt jelenti, hogy közös a kassza, tök mindegy, kinek a számláján van a pénz, viszont nem közös az az adóssád, amit a férjed a házasság előtt szerzett.

Jó kérdés, hogy ha a párodnak nincs pénze törleszteni, mi a megoldás - ebben egy ügyvéd segíthet.


Viszont ha az adósságot a házasság alatt szerezte, sajna, akkor annak fele a tied.

2012. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A hivatalos részét tudom természetesen, de az etikai résszel vannak problémáim. Nem szeretnék egy önző valakinek tűnni, mert én nagyon szeretem és tisztelem Őt, csupán úgy érzem, túl sokat vár el tőlem és nem vesz észre. Rengeteg mindenről lemondok mostanában (nem luxus dolgok), hogy az adósságot tudjam fizetni, de ő alig segít, számára a legfontosabb, hogy az ő igényei ki legyenek elégítve.
2012. okt. 24. 08:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Például szerettem volna anyu kocsihitelét kifizetni, mert tudom, hogy nagyon rosszul megy neki mostanában. Erre gyűjtögettem, aztán beütött ez a dolog és már azt sem tudom, hol áll a fejem, kinek segítsek.
2012. okt. 24. 08:53
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2: Ha társak, akkor a férj miért nem beszélte meg a feleséggel, hogy milyen adósságba mászik bele? Az nem korrekt, hogy apuci nyakra-főre költi a pénzt, anyucinak meg az a joga hogy fizesse és kussoljon.
2012. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a férjednek, hogy mostantól csak x összeget fizetsz a hitelébe (amennyit nélkülözni tudsz) és többet nem vagy hajlandó, mert ha nem költesz magadra akkor pár hónap múlva még ennyit se tudsz, ha nem lesz munkád "állagromlás" miatt. Ha pedig bele akar szólni, hogy mire költöd a pénzed, akkor te is ugyanolyan beleszólási jogot akarsz az ő pénzügyeibe. Ez így korrekt. Ha nem egyezik bele, itt az ideje elgondolkodni, hogy a férjed tisztel-e, és egyenlő félnek tekint-e a házasságotokban. Mindenesetre mindenképp mondd el neki a gondod, mert egy férfinak lehet hogy fel se tűnik a szépségápolási probléma, és lehet egyből magától mondja majd, hogy osszátok be máshogy a pénzt. Remélem ez a verzió lesz, miután szembesítetted! Ha a bevételed tényleg óriási része a hitelre megy, esetleg készülhetsz egy kördiagrammal, az tuti hatásos és leesik majd neki, ha csak egy icipici szelet belőle a tied.
2012. okt. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetően furcsa egy ilyen házasság, együttélés, de ha Nektek ez így jó..

Teljesen megértelek, mert ahogy a férjed viselkedik, az nem fair!! Ha csak a kemény anyagiakat, és az egyezségeteket nézem, akkor Neked nem kellene a férjed adósságaival foglalkoznod, oldja meg Ő, ugyanakkor nyilván szereted Őt, és segíteni szeretnél! De, az, hogy az egészet Te fizesd.. Ő meg minden megvesz magának amire szüksége van, és egy minimális összeget sem fizet bele, Te viszont egyre lejjebb csúszol amiatt az adósság miatt, amit Ő szerzett.. hát.. elgondolkodtató!

Én kerek perec megmondanám, hogy segítek, persze, de valamennyit Neki is kell belefizetni, mert ez így nem igazságos! Állj a sarkadra, és mondd meg, hogy ha Ő nem fizet bele, akkor nem fizeted tovább! Mindennek van határa!

2012. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!