Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki nekem a férjem húgának a...

Ki nekem a férjem húgának a lánya? Van erre megnevezés vagy csak az, h a sógornőm lánya?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 16:41
1 2
 11/14 dragonline válasza:

6-os : ''Igen, a "gyerekeid" unokatestvére, a férjed a nagybátyjuk.

A magyarban te egy "senki" vagy, angolban asszem "mother in law" lennél. Ők azt mondják rád, hogy nagybátyánk felesége vagy.''

mother in law anyós

father in law após

sister in law sógor

brother in law sógornő

daugter in law - meny

son in law vej


a férj hugának a lánya pedig "niece in law''


[link]


talán a férjem unokahúga lenne a magyar megfelelő rá de én nem nagyon értek hozzá :-)))

Te pedig az ő ''aunt in law'' -ja vagy :-))), azaz nem a vér szerinti nagynénje hanem a házasság által szerzett jog szerint.


Azt hiszem mára ki is készültem :-)

2012. nov. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
röviden a sógornő lánya & nagybácsi felesége
2012. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy neked ő ki, de te a lánynak az ángya (ángyikája) vagy. Mifelénk ezt így mondják, illetve régebben használták inkább.
2012. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
jéé, télleg!
2012. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!