Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokabáty és unokanővér...

Az unokabáty és unokanővér tulajdonképpen ki? Van ilyen megnevezés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 19:20
 1/7 anonim válasza:
9%
Az unokatesóidat hívják így. Ha idősebb nálad és fiú, akkor unokabáty, ha lány akkor unokanővér. Viszont ha fiatalabb nálad és fiú, akkor unokaöcs, ha lány unokahúg.
2011. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szokták használni, tehát van, bár én az unokabáty helyett inkább az unokafivért használom az unokanővér párjaként. Egyébként ők az unokatestvérek nemekre lebontva.
2011. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Első, ne keverd, az unokahúg és az unokaöcs a testvéred gyermekei.
2011. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Régies megnevezésre gondolsz?


Amúgy az unokatestvéred a te testvérednek a gyereke.

2011. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az unokaöccs és unokahúg az, ha pl. én nagynéni vagyok és a tesómnak a gyerekei... ezek szerint ez igaz az unokatesóimra? Az unokabáty és unokanővért még soha nem használtam, ezért furcsa nekem, tehát akkor ők is az unokatesóim.
2011. jan. 3. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
4. hozzászóló szerintem nem jól tudod: az unokatestvéred az nem a testvéred gyermeke, hanem a szüleid testvéreinek gyermeke a te unokatestvéred.
2011. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

válasz megírásának időpontja: ma 19:27


Az unokatesó a szüleim testvérének a gyereke....úgy tudom


Köszönöm a válaszokat, most már tiszta:)

2011. jan. 3. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!