Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi nap! Mit javasoltok?...

Családi nap! Mit javasoltok? Egy frappáns, vicces megnevezés is érdekelne!

Figyelt kérdés

Az ötletet a Hancock című film adta a csütörtökönkénti spagettiorgiával, amikor mindig összeül az anyuka, apuka és a kisgyerekük egy jót spagettizni.

Elhatároztam, hogy én is véget vetek a szétszórt, rohanó családi életünknek és legalább hetente egy napra összeugrasztom kicsiny családomat pár órára, hogy akármi törik-szakad, akkor is összejöjjünk és egymással foglalkozzunk mindannyian. Amikor kizárjuk a munkát, tanulást, más embereket...stb. csak mi vagyunk. Olyan otthoni programot keresek erre az időre, ami mindannyiunknak jó móka lenne, ill. főleg szeretet és kapcsolatépítő is egyben. Először társasjátékozásra gondoltam, de kicsik még a legkisebbek. Nem nagyon van más ötletem, ami mindötünknek, de főleg mind a három gyereknek egyszerre jó lenne.

Koruk: 9 hónapos lány, 26 hónapos fiú és 10 éves fiú.


Jópofa, frappáns ötleteket szeretnék kérni.

Előre is köszönöm, ha írtok.


2009. dec. 19. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell, hogy mindig ugyanaz legyen a program, lehet közös sütisütés (igaz a legkisebb nem tud még segíteni benne), hóemberépítés (ez most aktuális), kirándulás, zenehallgatás, és közben beszélgettek. Most jutott eszembe, hogy gyerekként mennyire imádtam, amikor besötétítettük a szobát és anya diavetítőzött nekem. Volt egy csomó diafilmem, már kívülről tudtam az összeset, még is imádtam. Van diavetítőtök? Mert ez tök jó program :)
2009. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom Bartos Erika: Anna, Peti, Gergő című mesekönyvsorozatát, van benne sok ötlet ilyen alkalmakra, nézd meg a neten, van kb 9 könyve vagy már ennél is több. Nálunk nagyon bejött. A gyerekeim imádják.
2009. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Most télen építhettek hóembert, elmehettek szánkózni, hógolyózni. Kirándulás, közös filmnézés (bár eléggé eltérő ilyen szempontból az ízlésetek), közösen csináltok kaját, majd együtt eszitek meg nyugodtan. Vannak ilyen többezer darabos puzzlék, eltart egy darabig, mire megcsináljátok, és szórakoztató. El lehet menni cirkuszba. Mesét olvastok. Több most nem jut eszembe. :)
2009. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Olyan programot tartok jó ötletnek, amit rendszeresen tudunk csinálni, hogy számítsanak rá a gyerekek, pontosan mi fog történni, s várják, sőt akár készüljenek rá.

A hóemberépítés és az elmenetel ide-oda azért nem jó ötlet, mert azt egyébként is megtesszük, rögtön, ha alkalom nyílik rá. Itt most a rendszeresség a fontos nekem.

A diavetítés nagyon jó ötlet, van is régi diavetítőnk, ezt talán még a kicsik is élvezik. Igaz, eléggé korlátozott a diafilmmennyiség. :-(

A közös süti sütés is jó ötlet, bár abból tényleg kimarad a legkisebb. A középső is lehet, őt elég nehéz hosszabb időre lekötni. De azért nem rossz ötlet! :-)

Köszönöm mindannyiotoknak!

Ha vannak még ötletek, írjatok!!! :

:-D

2009. dec. 19. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első lepontozott (csak, hogy sajnáltassam magam :) válaszoló vagyok. Újonnan is lehet diafilmeket kapni, de nagyon drága. Ha van antikvárium a városotokban, akkor kérdezd meg ott, nekem ott vett a barátom 20. szülinapomra ;) Vaterán és Teszveszen is lehet venni.
2009. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves "lepontozott"!

Én biztos, hogy nem pontoztalak le! :-D Sőt!

2009. dec. 20. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kommented alapján, gondoltam, hogy nem Te pontoztál le ;) Kellemes időtöltést a gyerkőceiddel :)
2009. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!