Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a dédi mamámmal?...

Mit csináljak a dédi mamámmal? Sajnálom őt nagyon.

Figyelt kérdés

Van egy nagymamám közel 74-76 éves (pontosan nemtudom)

És a nagypapám már régen meghallt,de előtte meghallt a lánya (az én mamám :().És egyedül van otthon a fiával aki súlyos beteg/bolond/.És mikor megyek hozzá folyamatosan azt hajtogatja,hogy megakar hallni stb...és mindig én mondom neki,hogy nemondjon már mama ilyen bolondságokat hát milyen dolog ez?Tesség magunkon erőt venni aztán lehet bulizni.Ezen minidg elmosolyodik. :) :(

És én elhiszem,hogy nehéz neki mivel nemtud menni csak nagyon lassan,mert fáj a lába,de szeretném elterelni a figyelmét neki.Mit csináljak vele?Ja és olyan nagyamiról beszélünk aki ügye már gépezni bizots nemfog hisz azt nemegedi meg,hogy a tv-t bekötessük így "csak" videozni tud,mert nekiadtam a videkazettámat,meg a lejátszót hisz én már ugyse használnám csak a dvd-t.Azt néha-néha megnézi.De én mittudok csinálni vele?Miről beszéljünk??

Teljesen tanácstalan vagyok most.Pedig nagyon szeretem és nemszeretném ha így "szenvedne" otthon...Most úgyis még szünet van és akkor kicsit kevessebbet lennék a barátnőimel elmegyek hozzá,d emit csináljunk?Már ugyis tanulnom is kell.... szóval megoldom én hogy megyekhozzá,eddig is mindig megoldottam.


13 éves lány kéri tanácsaitokat/segítségeteket


2009. aug. 9. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha kitakaritanàl neki,vinnél a szob£jàba egy nagy csokor élö viràgot?

Irtad fàj a làba,de ha a szüleid tàmogatnàk autoval kivihetnétek a természetbe.

Vagy lehet egy macskànak örülne?

Sok idös néni szereti a cicàkat,tud vele beszélgetni.

Meg kedvére valo zenéket szedj le az internetröl,tehàt a régi Szécsi Pàl stb dalokat ey cd-re,örülne ha hallgathatnà nappal.

Illetve hétvégén néha vigyétek ki magatokhoz!

2009. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez mind megvan,szokott jönni hozzánk ebédre,szoktam neki főzzni.

Van kutyusuk ,de az elkergette a macskákat,meg Ő nemnagyon szeretni Őket.

Köszönöm a választ.

2009. aug. 9. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meséltesd! Kérd meg, hogy meséljen magáról, régi dolgokról, fiatalságáról. Ezzel eltereled a figyelmét a jelenlegi szomorúságáról (talán), és közelebb is kerülhetsz hozzá, mert alkalmad lesz jobban megismerni, és az idő is gyorsabban múlik, amit vele töltesz, biztos vagyok benne, hogy cseppet sem lesz unalmas, én nagyon szeretem hallgatni az öregeket, amikor mesélnek. Terelgesd a témát, hogy nehogy csak fájó emlékekről meséljen, esetleg kiméletesen ugrasd kicsit, sokukban nem is tudjuk milyen remek humorérzék rejtőzik. Sokszor jó adag türelem kell hozzájuk, de imádom az időseket!
2009. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Meséltesd a fiatal koráról,hogy ismerkedett meg a nagyapáddal,meg úgy általában a régi dolgokról.Nekem nagyon sokat meséltek a nagyszüleim a múltjukról.Sokszor kérdezni sem kellett őket.Nem tudom a nagymamád szeret-e kártyázni,de mi sokat játszottunk a nagyszüleimmel.Illetve kertészkedtünk(családi házban éltek),de mivel a te nagymamád nehezen mozog,ez nála nem jó ötlet.A tv-t az én nagyszüleim sem szerették.Még egy dolog jutott eszembe:az én nagyszüleim vallásosak voltak,a nagymamáim szívesen olvasták a szentek életrajzait.Remélem,tudtam kicsit segíteni.
2009. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a legfontosabb, hogy ha nála vagy, beszélgess vele minél többet. kérdezd az életéről, fiatalkoráról. nézegessetek együtt fotókat, és beszéljetek a fotón szerelőkről. minden egyes emberi élet külön történet. az idős emberek nagyon szeretnek magukról beszélgetni, és hálásak a hallgatóságért. a barátnőidet meg suliidőben is vidd fel hozzá nyugodtan, biztos jólesik neki a fiatalok társasága. ezzel már boldoggá teszed őt, hidd el.
2009. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csinálj magatokról sok fényképet és ha tudsz videó filmet is. És azt szivesen elnézegeti majd.
2009. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kertesházban élnek már nagyon régóta még nagypapival építették,de erőől is tudnék mesélni :)


Hát a barátnőimet inkább nemviszem mivel a mai "tásraim" hogy mondjam nemfoglalkoznak az idösekkel,sajnos.De emgnézném mikor majd ők leszenk 60 évesek és a kutyát se érdekelnek majd és csak kiröhögik,mert alig tud menni esetleg elesik...De a témára visszatéve nagyon szépen köszöm a válaszokat aranyosak vagytok ésmár most sokat segítettetek :)

2009. aug. 9. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem a lényeg, hogy a mamád hasznosnak érezze magát az öregsége ellenére is. Hidd el, ha nem úgy bánnátok vele, mint aki már nagyon öreg és "kikopott" az életből, akkor sokkal kevesebb baja lenne, mind fizikai, mind lelki értelemben. Kicsit fáj a lába, kicsit megöregedett...bajai mindenkinek vannak, de nem szabad belenyugodni. Ilyenekre gondolok, hogy amikor mész hozzá kérd meg, hogy tanitson meg téged főzni, főzzetek mindennap közösen valamit. A piacra is menjetek közösen vásárolni, persze a kosarat vidd te. A másik jó program lehetne a kertészkedés, vehetnél a mamádnak pársz szép palántát, hogy gondozza a virágait, de még jobb lenne, ha közösen kertészkednétek, főleg ha ebben is tanácsot kérnél. Pl: van otthon valami cserepes virágod, de mostanában egyre rosszabb állapotban van, hogyan lehetne megmenteni??? Ja, és kézimunkázni is megtanulhatnál, a mamád biztos szivesen tanitgatna téged. Ha ilyen jellegű programokat csináltok akkor a mamád hasznosnak érzi magát, és sokkal boldogabb lesz majd, mintha megnézne 100 videókazettát egy nap.
2009. aug. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát a mamit senki se kezeli öregnek,de írtam,hogy nemtud menni akkor hogyan menjünk a piacra??Végig kkocsival és odatolatgatunk mindenhova vásárolni szokott néha eljönni,de a végén már alig tud beszállni a kocsiba és fogni kell nehogy összeesen és semmi értelmét nemlátom annak,hogy ott helyben összeesen a piacon.Kertészkedni meg úgy szoktunk,hogy Ő kiül én meg kapálok,füveznyírok stb.. és akkor ő közbe mondja,hogy csináljam közbe tudom mivel tatámnál mndig én csinálom :),de olyan aranyos ahogy magyarázza én meg mondom,hogy nemértem erre ő mond valami vicceset :).Meg annyi virága van és már unnya őket azokat is én locsolom,mert megtanított hogy kell.

Ezért kérdeztem itt meg,mert nem olyan egyszerű a helyzet.

2009. aug. 10. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!