Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszédhibás a barátom?...

Miért beszédhibás a barátom? Valahogyan meglehet gyógyítani? Néha dadog, nagyon rossz hallani, annyira sajnálom. 18éves

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Hát ezen nem sokat lehet segíteni.. Erről nem tehet senki sem.. ha dadog lehet sokkot kapott kiskorában egy ismerősre ráömlött a forró hús leves és azóta dadog.. Így kell elfogadni és kész. 17L
2010. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Legjobb ha nem feszegeted ezt a témát nála, csak fogadd el így ahogy van :)
2010. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
ezen tudnak segíteni, orvoshoz kellene járnia.
2010. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
van egy ismmerösőm aki ugy dadog néha hogy vagy 5x belekezd egy szóba mire kimondja de máskor neg semmi szóval lehet azis hogy csak izgul vagy valami hasonló
2010. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szoktam néha dadogni, mert elfelejtem amit akarok mondani.
2010. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy logopédust ajánlanék. A beszédhiba felnőtt korban is jól javítható, de csak akkor, ha az illető nagy energiát fektet bele. Szégyenkezéssel és szánalommal nem gyógyítható.
2010. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egyik ismerősöm is dadog, még kiskorában fordult elő gyakrabban, bár nem hiszem, hogy ki lehet nőni. Anyám mindig azt mondta, azért, mert amikor kicsi volt, az anyja folyton a fejére csapott, amikor rosszat csináltak. Ez igaz is lehet, mert az anyja elég könnyen begurult.

Szerintem gyógyítható, de idővel. Sajnálhatod, de az nem ér semmit (nem tiszteletlenségből mondom). Inkább próbáld befejezni a mondatait, fogjátok fel mókaként és mindenképp figyelj arra, hogy ne érezze rosszul magát. Néha velünk is előfordul, mikor a párom akar valamit mondani, de siet és összevisszaság sül ki, hogy "olyan aranyos vagy" :D Ne törődjön vele, tudja, hogy mindig mellette állsz.

17/L

17/L

2010. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%

Nekem van 4 uncsitesom, ők testvérek. 3fiu es 1 lány. A fiuk mind dadognak, az egyik fiu borzasztoan, a másik kettő meg ugy mondhatnám gyakran.

A lány tesójuk kiskorában dadogott, de probálta kiküszöbölni, odafigyelt, és ő NEM dadog. Tehát akarat kell és odafigyelés.

2010. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinte én is dadogok. Általában akkor van ez mikor vagy zavarban vagyok, vagy pedig ideges vagyok. Nem tudok ellene mit tenni. Néha még sima beszéd közben is ez van. Mindig ő-zéssel kerülöm el, hogy ne vegyék észre. Hogy mi miatt van arra csak ötleteim vannak. Röviden összefoglalva gyerekkori esemény. Nem szeretném nyilvánosan feszegetni ezt a témát. Voltam logopédusnál 15 éves koromban, nála teljesen nyugodt voltam, el nem tudta képzelni rólam hogy dadogok. :) Helyette megtanított szépen verseket hangsúlyozni stb... :) (Neki köszönhetően lettem sulis versmondó versenyen harmadik(!).) Egy biztos, ne mondj neki olyanokat, hogy nyőgd már ki és a társai, mert hihetetlen idegesítő és zavaró ezen kívül is a dolog. Inkább ahogy írták ha megakad légy türelemmel és ha tudod hogy mit akar mondani inkább kedvesen, megértően segítsd tovább. Nagyon fog neki örülni, hogy nem lehurrogják, hanem megértik és segítik őt. Tapasztalatból mondom. Remélem tudtam segíteni. Bármilyen kérdésed van a témában nyugodtan írd meg. Ha tudok segítek.


18F

2010. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!