Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk? Sajnálom a...

Mit csináljunk? Sajnálom a férjem?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget kérnék! Szóval a férjemnek gyerekkora óta van 3 legjobb barátja. Kitalálták, hogy kimennek Szerbiába horgászni a nyáron pár napra. Ezzel nincs is gond. Tegnap megkapta a köremilt, miszerint a szállás és napi két kaja 12 ezer/fő/éj. Őszintén megmondom, ennyire nem gondoltunk. Mert az üzemanyag lesz még kb. 10 fejenként, plusz költőpénz, meg nyilván italok, mert 4 fiú nem fizet iszik!:) Akárhogy is számoltuk ez alsó hangon 60 ezer. A gond az,hogy mi pont most akartunk kicsit spórolni, mert 8 hetes terhes vagyok! Ráadásul két lagziba is megyünk a nyáron (az egyik, az pont a 4-es egyik tagja), ami legalább 60 ezer forint.

A többi 3 srác elég jól áll anyagilag. Mi is, nem panaszkodom, de azért nincs annyi összbevételünk,mint nekik. Még a legkevesebbet kereső srácnak is 200-220 ezer körül van a nettója, plusz a felesége fizuja. A másik kettő, meg ennél többet keres, és nincs még gyerek. Látom a férjemen,hogy milyen rossz neki, nekem meg megszakad a szívem. Tegnap azt mondtam neki,hogy menjen, majd kispóroljuk valahogy, de utána számoltam és a lagzikkal együtt, kb. 120 ezret kellene "csak" félrerakni. Nem beszélve arról,hogy a babára tényleg kellene spórolni! A legrosszabb,hogy én voltam a csajaimmal tavaly egy 4 napos balatoni nyaraláson még "utoljára" (tudtuk,hogy idén már gyereket tervezünk), igaz az össz-vissz 20 ezer volt!

Mi legyen? Ti mit tennétek? Az a gond, ha elmondja a srácoknak,hogy miért nem "akar" menni, akkor majd jönnek azzal, hogy összedobják. Ez egyrészt megalázó a páromnak, közel 30 évesen, másrészt soha nem fogadná el.

Alapjáraton mindig tudok dönteni, viszonylag jól. De most elakadtam!


2011. máj. 12. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Erről azt hiszem, a férjednek kéne döntenie.

Te annyiban tudsz neki segíteni, ha elmegy, akkor minél olcsóbban ki tudja hozni a dolgot: kap kaját, konzervet, egy-egy üveg töményet, ezeket már nem kell a költőpénzből megvenni. Ha a haverok meghívják egy-egy italra, azzal sincs nagy gond, ki fogja bírni.

Lehet, hogy ő is inkább úgy dönt, hogy nem fog elmenni. Akkor talán jól esne neki, ha áthívnátok a haverokat egy "fiús napra", vagy hétvégére: bográcsozás, sörözés, lanparty, ha ők is megőrülnek a számítógépért meg a játékokért, az olcsóbb, és akkor nem érzi úgy, hogy mindenből kimarad.


Nehéz ilyenkor, de ha náluk még nincs gyerek, ti vagytok az elsők, akkor bizony még sok ilyen lesz. Tapasztalat. :(

2011. máj. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát ha igazán jó barátok akkor elmondja nekik, ha meg csak haverok akkor meg titkolja és vagy nem megy el vagy kisporoljátok.


Talán a lagzikba nem kellene 60-es ajándékot vinnetek, mondjuk legyen elég 10ezer.

2011. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az esküvőket biztos úgy értette a kérdező, hogy ruhát kell vennie/venniük, fodrászhoz elmenni, ajándékot/pénzt adni.


Egyébként ha tényleg jó barátok, beszéljék meg egymás közt az anyagiakat, hátha együtt okosabbak lesznek. Esetleg valamelyik szülőtől kérni ideiglenesen, kölcsönbe, és természetesen apránként kigazdálkodva visszaadni?

2011. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem haverok, jó barátok,már gimi eleje óta, egyikükkel meg általános óta! Nem akarja ő titkolni. Nem is lehetne, hiszen már egy jó ideje megbeszélték,hogy mennek, csak őszintén megmondom mi azt gondoltuk ez egy tábori jellegű kirándulás lesz, ahol majd megoldják a kaját, nem panzió, meg félpanzió!

Nem mi vagyunk az első gyerekileg, az egyik srácnak már van, de már 4 éves, és neki kb. 350 ezer a bevételük és egy kis lakásban laknak,aminek alig van rezsije, tehát könnyebben megtehetik.

A lagziba meg alap a páronként 20 ezer. Az elmúlt 3 évben vagy 6-7 barát nősült, mindig mindenki ennyit adott, a legénybúcsúk meg kb. 10 ezerből jönnek ki! Szóval így jön ki a lagzinként 30 ezer. Ebből nem tudunk faragni!

Nem tudom,hogy mit tegyek! Én még mindig azon vagyok, hogy menjen el, majd lesz valahogy, de ő meg van annyira reális,hogy nem fog! Csak rossz látni,hogy mennyire várta!

2011. máj. 12. 08:23
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha barátok,akkor keressenek ennél olcsóbb szállást...horgászni amugyis sátorral szokás..és akkor kijön 25-30ezerből
2011. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
beszéljen a haverokkal h nem ilyen hotelszerüt szeretne és mondja meg h miért...
2011. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam, de nyilván azt mondja,hogy most, hogy erőltesse rá másik 3 emberre az ő akaratát!

Jaj, olyan rossz ez,amikor barátok között ekkora anyagi szakadék van!!!

2011. máj. 12. 08:38
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Hajjaj, nem irigyellek. Legyen a párod őszinte a barátaihoz. Nem tanácskozás jelleggel, hanem egyenként, ez kevésbé kellemetlen. Mondja el, hogy ő ebben a helyzetben csak sokkal olcsóbb horgásztúrát engedhet meg magának.

Te is számolj újra. A baba születése akkora kiadás, amit nem is képzelsz. Egy rendes babaágy kb. 200e, szopisfotel szintén, jó babakocsi nem jön ki ennyől. Még meg sem vettél mindent, csak a berendezés, és millánál tartasz.

Orvos, babaruhák és felszerelés -van mire spórolni.

Ezt vagy belátják a barátok, vagy mégsem barátság, hanem jó hosszú ismeretség.

2011. máj. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor én vagyok az egyedüli, aki rábeszélném a páromat, hogy menjen. Majd megoldjuk valahogy. Valahonnan kispóroljuk a pénzt. Felrobbannék belülről, de megtenném. A következő alkalmat meg ebből tanulva majd óvatosabban fogja kezelni. Nem vagyok a rongyrázás híve, addig nyújtózkodjon mindenki amíg a takarója ér. De valahogy még ismeretlenül is a szívem szakad meg a párodért. Neked se lesz jó, az az időszak amitől eldöntitek, hogy nem megy addig amíg a többiek haza nem jönnek és le nem cseng a dolog. Gondolj bele, az élménybeszámolókat milyen nehéz végig hallgatni. Valahonnan mégse tudnál kispórolni erre a kirándulásra? Fodrász, manikűr, pedikűr kozmetikus, új ruha vagy bármi. (Bár tudom, hogy sokan ilyeneket már nem ismernek, tehát innen nem lehet spórolni.)
2011. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból arra következtetek, hogy azért nem a mindennapi megélhetésetek lenne a gond... a férjed dönt, de ha menni akar, támogasd... tök mindegy, mennyibe kerül, lehet ez az utolsó alkalom, hogy a barátaival utazzon... hidd el, ha kihagyja, örökre bántani fogja... ennyit meg nem ér meg 60 ezer Ft...
2011. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!