Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális amit anyukám művel?

Normális amit anyukám művel?

Figyelt kérdés

Üdv, 14 éves fiú vagyok.Anyukámról lenne szó, elég furcsa "szokásai" vannak.Például soha nem pakolhatok össze a saját szobámban(!!).Egyszerűen ha leveszek egy könyvet, vagy bekapcsolom a tévét, egyből ott terem és igazgatja a dolgaimat.Egyszerűen rendmániás, de olyan fokon, hogy 5 percig nyomogatja, igazgatja az iskolai dolgaimat, és ha szólok neki, hogy én szeretnék összepakolni, vagy ilyesmi, akkor is kiabál...Egyszerűen azt érzem, hogy most mindent megcsinál helyettem, és ha felnőtt leszek, lusta leszek csinálni is valamit.Konkrétan már házimunkát akarok csinálni, de ha mondom neki hogy fel szeretnék porszívóni, azt sem engedi, mert hogy "Nemtudsz!".

Az is nagyon zavaró, hogy kb. 5-10 percenként "beront" a szobámba mint egy dámvad, megnézi miket csinálok stb...

Tudom, hogy 14 évesen ez nem kellene problémának lennie, de engem nagyon zavar, például fészbukon nem tudok normálisan beszélgetni valakivel, mert mindig elolvassa az üzeneteimet...



2012. okt. 26. 15:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
HÁt ezt normálisan el kell neki mondani. Nem tudom elhinni, hgoy ne értené meg, ha tényleg értelmesen, nem veszekedéve ezt megbeszélitek. Kérd, hogy a saját szobádat te tarthasd rendeben. Illetve tartsa tiszteletben, hogy nem vagy már kisgyerek, lehet magánéleted, és ne olvasgassa el a levelezésed másokkal. Te sem teszed ezt az övéivel gondolom.
2012. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként írom, nem normális dolog amit művel.

Ülj le vele beszélgetni, amikor kicsit nyugisabb, nincs túlpörögve..

Nem kell takarítania a szobádat, nagyfiú vagy..addig pihenjen. Te sem rohangálsz az ő szobájába.(gondolom)

Nem életre nevel, ha mindent megcsinál helyetted..Egy pár

"szülői" választ irtam, amire érvelhetsz..

Sok sikert!

2012. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek. Esetleg csinálj akkora rumlit, hogy totálisan kiboruljon! Vagy nemtom. Porszívózz össze mikor nincs otthon, h lássa meg tudod csinálni.
2012. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ez nem normális.. az még türhető hogy nem enged hogy kitakarítsd a szobádat mert ő akarja.. stb..

De az hogy megnézni az üzeneteidet.. ez magánélet!

Sürgősen beszélj vele.

2012. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen szoktasd le anyukádat a túlzott gondoskodásról, különben anyuka hülye gyereke maradsz, az lenne a jó, ha ebben apád támogatna.


Elérkeztél abba a korba, amikor már kezdesz férfivá érni, úgy is kell viselkedned. Ennek a legjobb módja, ha egyre több dologban önállósodsz, pl. önállóan takarítod a szobádat, saját programokat szervezel. A legtutibb ha egy csinos barátnőt is találsz, ha hazaviszed a szobádba anyukád is meg fogja érteni, hogy nem mászkálhat csak úgy be hozzád.


36F

2012. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, nekem édesapám volt ilyen.

Úgy kezelt, mint egy retardáltat, és rendszeresen átpakolta a dolgaimat, kidobálta azt, ami szerinte felesleges volt.


Valami lelki baj kivetülése is lehet, csak hát erről nehéz beszélni az adott egyénnel.

2012. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah, akkoriban nem volt internet, a leveleimet olvasta el rendszeresen. Annyit tudsz tenni, hogy rendszeresen átírod a jelszavad, otthoni gépen is midnig kilépsz a facebook-ról.
2012. okt. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém hol van még az első dug@s vagy a lánykérés. Ilyen anya mellett csak agglegény maradhatsz, biztos, hogy kezelni kellene, nem normális.
2012. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális amit az anyád művel.

Nem akarja elfogadni hogy felnőssz és erőszakkal megpróbál körülötted fontoskodni.


Apád veletek él? Ha igen, neki mi a véleménye?

2012. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fácsebúk jelszavadat változtasd meg. Eleinte kiabálni fog, aztán megszokja. Lehet, hogy azt mondja majd, akkor nem fbozhatsz. Mondd neki, hogy rendben, akkor inkább nem használod, de nem szeretnéd, hogykutakodjon a magánszférádban. Meg fog enyhülni.
2012. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!