Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Anyukám betegesen féltékeny...

Az Anyukám betegesen féltékeny! Van erre gyógyszer?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak. Folyton engem hív a párja, hogy beszéljek vele! Tervezgetik az esküvőt,de nem értem,minek??? Szinte minden nap veszekszenek, kínlódnak a féltékenykedések miatt. Persze Anyukám párja nem ad neki erre okot,szerintem ő már beteg...járt már psychológusnál, de nem segített neki! Ma reggel megint kaptam egy telefont: éjjel az Anyám kétszer kóborolt el otthonról, meg van róla győződve,hogy minden nőnek az ő párja kell és fordítva...sajnálom őket! Az Anyukámat azért,mert nem tud ebből kitörni! A párját azért,mert szereti az Anyukám és nem akarja elveszíteni! Szerintetek psychiater tud ezen segíteni? Arra gondoltam, ez nála már betegség, valami paranoia féle...Ez gyógyítható? Vagy erre nincs gyógyszer?
2012. okt. 22. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, úgy tűnik, hogy kényszerképzet. Pszichiáter. De magánpszichiátert keressetek, legalább 10ezer per óra, de a közegészségügyben nincs idő beszélgetni a pácienssel, csak gyógyszereznek és kész, nem foglalkoznak vele személyesen.


Más tünete nincs? Kombinálódhatnak ezek a dolgok mindenfélével. Nem vettél észre rajta még valami furát?

2012. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gyógyszer nincs- egy nagyon jó pszichológus tudna segíteni. Mert rákattant erre- sajnos, ha ezt a görcsösséget nem oldják ki- elveszítheti valóban. Valami olyan téveszme van a beteges féltékenységnél, hogy örökre birtokolhatunk valamit/valakit. De sem örökre, sem birtokolni nem tudunk valójában semmit és senkit. Ezt el kellene fogadni, bármily szomorú is. Ezt így racionálisan azonban hiába mondjuk, mert a téveszmék a tudatalattiban gyökereznek, oda a racionális magyarázat nem ér el.

Zen meditáció után megértheti az ember, nincs értelme a görcsös ragaszkodásoknak, "el kell engedni" szabadon alakuljanak a dolgok.. Ezért mond a zen mester ilyet: Ami jön, azt fogadjuk, ami megy azt engedjük.

2012. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kedves utolsó válaszoló! Sajnos a pszichológus sem segített...már járt többnél is! :(

Kedves első válaszoló: igazából én nagyon ritkán találkozom vele, mert elég messze laknak,így a fura dolgairól nyilatkozni nem tudok. Amit a párja elmond, annyi. Azt mondja, minden jó vele, tökéletes feleség lenne, ha nem lenne ez a beteges féltékenykedés. De olyan durva ez,hogy már felőrölte mindkettőjüket. Pl. nem mehet el párja otthonról egyedül megborotválkozva, tiszta ruhában, mert tuti nőhöz megy.. színházból kirohant, mert volt a színpadon egy csinos nő, és tuti a párja őt nézi...ezért! Meg sajnáltatja magát, /Anyum/, hogy akkor ő inkább elengedi, legyen mással boldog, stb...

2012. okt. 22. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én anyám rosszabb... Le sem írom inkább, annyira szánalmas dolgot csináltak a párjával együtt, akihez ragaszkodik közben a pokolba kívánja sokszor. Egyik sem normális, szomorú hogy ezt kell mondjam de... Kifordult magából. Én már beszéltem vele szépen, csúnyán, elküldtem orvoshoz is mindent mondtam már neki, semmi haszna. Segítséget sem vett igénybe, pedig nagyon kellett volna. Most éppen csend van, éppen elviselik egymást úgyhogy.

Bár csak normális életet élne, de rajta nem lehet segíteni, mindig mindent támadásnak vesz és már minket is sérteget. Megkeseredett.

2012. okt. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!