Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag anyukám megteheti -e,...

Jogilag anyukám megteheti -e, hogy kirak 18 évesen és nem tart el tovább? Hiszen elvált szülők esetén a gyerektartás addig jár, amíg kb befejezem az egyetemet (24 éves koromig)?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel sajnos megteheti. De lehet ki tudod harcolni a 21 éves kort, ezt nem tudom. Ha kirak és dolgoznod kell akkor sajna a gyerektartás már nem jár. Legalábbis én így tudom. Apukádhoz nem mehetsz?
2012. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jogilag megteheti.

Az elvált szülö más, mert ott az a fél, aki nincs a gyerekkel, köteles a másk szülöt támogatni a közös gyerek eltartásában. (Ott sem a gyerekNEK fizet, hanem a gyerekÉRT a másiknak).

De 18 éves kortól az elvált szülö sem fizet gyerktartást, hanem rokontartás az, amit megitélnek, ha a gyerek érdemes erre, és a szülöt nem terhteli meg túlságosan a fizetés anyagilag.

2012. okt. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom nem valami jó a viszonyotok és oka is lehet anyukádnak a dologra. Ha más nem személyes sértettség. Igen megteheti. 18 éves kord után nem köteles eltartani. Nem tartozik érted felelősséggel.
2012. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kirakhat. És nem leszel sokkal előbbre akkor sem, ha mindkét szülődet kötelezik mondjuk 10-10 ezer Ft rokontartásra. Mert onnantól minden költségedet saját magadnak kell fedezned. Inkább a kapcsolatotokat kellene megjavítani, persze nem tudjuk, mi a problémátok egymással.
2012. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Igen, megteheti!


Mi alapján? Mert a nagykorúsággal nemcsak jogok, kötelességek is együtt járnak.

2012. okt. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi az a rokontartás? Eddig ilyenről nem is hallottam...
2012. okt. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyerektartás csak 18 éves korig jár. Attól kezdve nagykorú a gyerek, és ha arra érdemes, tanul még, akkor már nem gyerek, és ezért csak "rokon"-tartás jár.
2012. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Máris tanultam valamit.
2012. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen megteheti. Miért haragszik? Békülj ki vele.
2012. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

nem biztos, hogy nyomós oka van rá. ismerek egy nagyon aranyos, szorgalmas, becsületes lányt, akit kitettek 18 évesen. addig jó volt, mert jött a családi pótlék, támogatások, utána meg menjen ahova akar.


próbálj beszélni anyuddal, és derítsd ki, h miért akar kirakni. ha tudsz, változtass, segíts otthon, vállalj diákmelót, hogy anyagilag ne jelents neki terhet. mert bizonyára ez a baja...

2012. okt. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!