Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az anyám?

Szerintetek normális az anyám?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, anyukám külön él tőlünk a beteg pasijával, és anyukám is beteg, gyógyszereket kell szedniük. Anyukám csak havi 50000 Ft-ot keres, de van, hogy még annyit se, pasi nem dolgozhat. Erre pár hónapja vettek egy kutyát, amit alig tudnak ellátni, de ezt még azzal fokozzák, hogy tengerimalac is kell nekik. Én vagyok ilyen 14 évesen, de nekünk legalább van pénzünk állatokra. Most mit csináljak vele? Nagyon rossz így látni az anyámat.
2012. okt. 27. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tenni ez ellen semmit. Ha ő nem jut el ideáig, hogy a pénz (pláne ahogy írod, gyógyszerek, 1 kereset) másra is kell, akkor ez így marad, amíg világ a világ. Majd az lesz a következő, hogy Te vigyél ennivalót az állatoknak, stb-stb.
2012. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Apukám így is minden hónapban ad nekik pénzt, de szeretik a sört és pasi dohányzik is
2012. okt. 27. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Felnőtt emberek, ha nincs annyi eszük akkor majd a sors hidd el irányt mutat nekik. Az állatokat sajnálom csak.
2012. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem normális. Örülj, hogy nem anyádnál kell laknod.


Ha azt látjuk,hogy egy közeli hozzátartozónk előttünk épülnek le napról napra (betegség vagy életmód miatt) az fáj, de úgy vagyunk programozva hogy egy idő után hozzászokunk.


Pl. 60 körüli szüleim jó anyagi körülmények közt élnek, apám 2 öccsét 50 éves koruk körül elvitte az alkoholizmus, húga anyagilag folyamatosan padlón van (korábban szépen éltek párjukkal gyerekeikkel, még egy öccse van aki viszont minden szempontból normális). Tényleg mindent megtett annak érdekében hogy próbálja megakadályozni a lecsúszásukat, pénzben is kb. 10 milliót költött erre, mégis egy pillanatig sem voltak illúziói.

2012. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
46%
Valamilyen szinten igen... Az anyukád téged elveszített, ezért tartja az állatokat szerintem. Hogy valaki őt is szeresse. Neked kellene bizonyítanod, hogy te szereted, de tudom ez nagyon nehéz. Hosszú, és bizonytalan kimenetelű ez az út, de talán ez az egyetlen. Gyógymód.
2012. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutya érdekében írok, kérd el tőlük vagy szólj valakinek aki el tudná látni és megtartaná. Nem tudom, mennyire rossz a helyzet de ha éhezik az a szerencsétlenke akkor minél előbb szólni kell az állatvédőknek vagy valami illetékes hatóságnak. Próbálj meg az anyuddal beszélni, hogy tényleg jobb lenne ha az állatokat elajándékoznák valakinek aki tudna gondoskodni róluk. Még mindig jobb, m,intha szenvedne, akármennyire is szeretik...
2012. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen viszonyban vagy az anyukáddal, de abból amit leírtál, szerintem van köztetek egy jókora távolság. Persze aggódhatsz az életkörülményei miatt, de 14 éves létedre reálisan látod a helyzetet. Azt minden esetre ne hagyd, hogy később téged próbáljon lehúzni akár pénzzel akár bármivel azzal takarózva hogy szeret.

Ha szerinted van esély arra hogy abbahagyja az ivást és a dohányzást, akkor próbálj beszélni vele.

2012. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!