Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar a rendetlenség, de...

Zavar a rendetlenség, de nincs kedvem pakolni, mit tegyek? Itthon kitartóan "zaklatnak" ez miatt.

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon rendetlen, de "tökéletes" rend sincs szinte sosem a szobámban. Anyukám megszokta a rendet, úgy lett nevelve, a nagyim (nagyon) szigorú volt ezen a téren. Úgy képzeljétek el, mint a katonaságban. De én nem vagyok annyira rendszerető, mint ők. A rendetlenségem abból áll, hogy pár ruha kinn van, a szekrényben csak akkor van rend ha minden héten kicsit átpakolom az összehajtva behajigált ruhákat, az íróasztalomon "kreatív" rendetlenség uralkodik. Néha benn marad egy-egy tányér úgy, hogy egy egész álló napig képes vagyok 100x elmenni mellette, anélkül, hogy felkeltené a vágyat bennem arra, hogy kivigyem és elmossam. De pl a könyvespolc rendezett, a por le van törölve stb. Azért mégis, látszik, hogy szeretem én is, ha rend van, csak tenni érte nehéz. Főleg, hogy szinte egész nap dolgozom, este van időm magamra, meg pakolni, de akkor meg kedvem nincs már, meg nem is mindig vagyok otthon este sem. Minden nap kellene egy kicsit rendezkedni, és nem jönne össze halomra a dolog. Hogy csináljak kedvet magamnak, ti hogy tartjátok fenn a rendet ha elfoglaltak vagytok?
2012. okt. 27. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz rávenni magam, van hogy egy héten csak 1x csinálom meg...(csak ha rend van, az sem tart sokáig:-/)
2012. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nálam is elő szokott fordulni ilyesmi. Engem az motivál, hogy a párommal élek és nem szeretném ha arra jönne haza, hogy szalad a lakás. De olyan is van, hogy el kéne már vasalni..na azt nagyon nem szeretem, de ugyebár ezt muszáj megcsinálni alkalmanként. Ilyenkor beteszek egy filmet és miközben az megy, szépen kivasalok. Ez vonatkozik egyébként a rendrakásra is. :) Nyilván olyan filmet kell ilyenkor választani, amit nem most látsz először és nem vagy rá annyira kíváncsi, hogy egy fél percre se tudd elfordítani a fejed, de azért szívesen hallgatod, meg nézed félszemmel.


Szóval nálam a film segít, esetleg a zene és akkor nem olyan uncsi. :)

2012. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A vasalás közbeni filmezés nálam is dettó :D
2012. okt. 27. 22:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egy abszolút egyedi módszerem van. Lehet kinevetni, de nálam csak ez működik. Nekem 4 helységet kell(ene) rendben tartanom, de iszonyú hamar feladtam, amíg.. be nem állítottam a telcsimen az időzítőt, vagy az álhívást. 10percenként jelez. Minden helységben 10 percet takarítok, aztán 10 perc jól megérdemelt szünet, majd újra végig rohangálok, ha egy helység tiszta lett, akkor már gyakrabban van szünet .. Lehet, hogy nálad 10 perc alatt rendet lehetne tenni.. 10 perc nem sok, de nem is kevés.. Na most lehet nevetni.. :D
2012. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

1. Senki nem kedvtelésből takarít, hanem mert muszáj.

2. Tedd vissza a ruhákat a szekrénybe azonnal, ha kiveszed és nem kell, a tányért tedd a mosogatóba egyesével evés után rögtön, a szennyet meg rakd ki azonnal. Ehhez nem kell idő. Ha szétdobálod, akkor viszont igen.

2012. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A 10 perces dolog nem rossz ötlet :)
2012. okt. 27. 23:02
 7/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam alkalmazni már az azonnali elpakolási módszert, működik is egy ideig, de sajnos tartósan nem. A muszájt, ill parancsolgatást meg nem szeretem, szabályosan lázad ellene a testem, de ez főleg az utóbbi pár évben.
2012. okt. 27. 23:10
 8/13 A kérdező kommentje:
Szép szóval nagyon sokat el lehet érni nálam, csak ne kényszerítsenek, mert akkor azt lesem majd csak, mikor és hogyan lehet lelépni.
2012. okt. 27. 23:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ilyenkor az a leghatásosabb, ha valakit meghívok magamhoz. Olyankor muszáj vagyok rendet csinálni, mert hát nem fogadhatok úgy vendéget, hogy a ruhák szanaszét a padlón, az ágy szét van túrva, koszos a vécé és morzsás a szőnyeg... Ha tudom, hogy hamarosan jön hozzám valaki, akkor egyből összekapom magam, nekiállok rendet csinálni, takarítani, hogy aztán magamat is rendbe szedhessem, esetleg csináljak valami harapnivalót.


Emellett megeshet, hogy benéz hozzám napközben, amíg nekem dolgom van egy rokon/barát, akinek van kulcsa a házhoz. Ilyen razziákra számítva mindig rendet rakok, mielőtt elindulok valahova. Persze így vagy két órával indulás előtt kell kelnem, de legalább rendesen fel tudok ébredni, meg tudok inni egy jó erős kávét, és nyugodtan lefürödhetek a pakolászás mellett.


Estére aztán lehet, hogy megint kupit csinálok, de reggel el is tüntetem :)

2012. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az íróasztalodon csak a legszükségesebbeket tartsd, a többit pakold be a fiókokba. Így már csak a néhány elöl hagyott ruha, tányér lesz, ami rendetlenség látszatát kelti. Ez már nem is számít annak. Ha mégis úgy ítéled meg, hogy az, rakd be a szekrénybe.

Vegyél még egy szekrényt, ne legyen bent zsúfoltság, az tényleg a káosz érzetét kelti.

Én szinte mindent vállfán tárolok, így még a szekrény is rendezettebbnek tűnik.

2012. okt. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!