Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mit tegyek, hogy ne...

Anyukák! Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen rendetlen? Meg akarok felelni a férjemnek!

Figyelt kérdés

Egy gyerekkori betegségem (súlyos Secretes IGA+allergia+asztma) miatt a szüleim még a széltől is óvtak, nem engedtek takarítani meg semmit. 22 éves voltam, amikor először porszívót fogtam a kezemben. Ezek miatt nem gyengén rendetlen vagyok, megszoktam hogy valaki mindig megcsinálja helyettem a dolgokat - nem elkényeztetve lettem, ez még annál is rosszabb. Most férjnél vagyok és van egy kisbabám, és annyira próbálok az ő kedvükért változni, de egyszerűen nem megy, főleg mióta eladtuk a házunkat és visszaköltöztünk a szüleimhez (ők ritkán vannak itthon havonta csak kétszer két napot), vissza a régi szobámba. Kicsit túlzsúfoltan élünk, rengeteg ruhánk van (főleg nekem és a kicsinek, mert anyukám a kérésem ellenére is sokat vásárol), egy ruhásszekrényben nem férnek el a cuccaim, pedig már szortíroztam is azokat amiket nem hordok. A babóm ruhái is megtöltenek két szekrényt (csak amik most jók rák). Ehhez hozzájönnek a kiegészítők mint játékok meg dvd-k könyvek,parfümök egyéb tisztálkodási és illatszerek, és mjindig az van, hogy kupi van a szobában mert képtelen vagyok rendszerezni őket, el sem férnek de nincsen tárolónk amibe rakhatnám őket. De ugyanez van a konyhában is meg mindenhol.

Tudom hogy a férjemet ez nagyon zavarja, és annyira szeretnék megváltozni, mert félek, hogy elhagy ez miatt a dolgok miatt, de egyszerűen nem megy. Már próbáltam napirendet felállítani magamnak, hogy legyen egy fix időpont amikor rendet csinálok, de mániás depressziós vagyok, képtelen vagyok bármit menetrend szerint csinálni.

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen rendetlen? Hová pakoljam a cuccainkat, hogy ne legyenek folyton útban? Egyszerűen nem férünk tőlük, de egyiktől sem tudnék megválni!



2012. máj. 7. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről a férjed tudta hogy ilyen vagy, úgyhogy emiatt nem fog elhagyni. Beszélj vele és mond el neki hogy szeretnél változni. Próbáljatok meg venni tárolókat, hátha úgy könnyebb. A napirend írása szerintem szuper ötlet, adj magadnak időt, hátha működik. Ne adj túl sok feladatot magadnak egyszerre és ne őröld magad ha valami mégsem jön össze.

Sok sikert. Egyébként én is sokszor gondolok arra hogy többet is tehettem/csinálhattam volna egy adott nap. Az élet túl rövid hogy a rendetlenségen bosszankodjunk.

2012. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

"de mániás depressziós vagyok"


szerinted helyes volt így kisbabát vállalni?

És a többi amit leírtál, háááát nem tudom.....

Férjed vagy szerelmes vagy felelőtlen.....

2012. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is rettentő rendetlen voltam, de sikerült felülkerekednem. Egyrészt tényleg segít, ha minden holminak van egy tárolója, akár plafonra vagy szekrénybe akasztva is lehet tárolni. Tehát tudod, hogy babaruha csak a kis szekrényben lehet, parfüm csak a nagy műanyag dobozban, stb. És mindennek csak EGY helye van, nem száz szekrényben szanaszét.

És ami nekem bejött: ha kezdek rendetlen lenni, hogyha bármi van a kezemben, azt CSAK oda teszem le, ahol a helye van. Nem hagyom máshol, hogy "majd később elteszem". Rendet tenni is így szoktam. Megyek a lakásban, és akármit is fogok meg (vagy akármiben is állok fejre), azt le nem teszem, amíg a helyére nem kerül.


200 fős rendezvényt tudok ellátni ezzel a módszerrel úgy, hogy 15 ollóból 13 megmarad két hét után is :).

2012. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz járok, amikor elkezdtünk arról beszélgetni, hogy babát vállaljunk, kikértem az ő véleményét is.
2012. máj. 7. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
21.40-es vagyok, véletlenül pszichológus. Ha a babád kiegyensúlyozott, jól érzi magát veled, jól fejlődik, te pedig nem hanyagolod el a kezelésed (ha kell), akkor semmi gond. Senki nem vitatja el a gyermekedet csak azért, mert kupi van. Ne marcangold magad, inkább szerezz pár szép dobozt, és kezd el pakolászni :)
2012. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, talán tényleg ez lenne a legjobb megoldás. Annyira irritál engem is a kupi,csak nehéz tenni ellene, pedig nekem sem jó ez így. Csak az a baj, hogy ha megveszem a dobozokat és belepakolok, akkor a dobozokat nem tudom majd hová tenni,bár talán ha sokat veszek és belerakom a ruhákat akkor talána szekrénybe.

Köszi az ötletet!

2012. máj. 7. 21:54
 7/12 anonim ***** válasza:

nekem fejben kellett eldöntenem, hogy pakolni, meg takarítani jó dolog, mert jó a végeredmény. És idő is kellett hozzá, hogy, megszokjam. Amúgy nálunk sincs állandó rend, a konyhában délelőtt pakolok, mosogatok, letörlöm az asztalt, napközben csak gyűlik a mosogatnivaló. A szobában pedig este, mert a kislányom úgyis szétpakol, amíg ébren van.

Az olyan cuccok, amiket nem használunk, de nem akartam kidobni, azok pedig az ágyak alatt vannak bedobozolva. :)

2012. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kell egy könyvespolc min. 3 polccal és akkor a dobozokat teheted rá. Egy-kettő a játékoknak egy a dvd-knek. Ha nincs éjjeliszekrényetek egy egy doboz lehet az amibe pakolhatsz a tetejére meg mehet egy kislámpa, a baba üvege, telefon. Nekünk ágyneműtartós franciaágyunk van. Nem ágyazok el hanem ágytakarónk van, így az ágyneműtartóba sok nem használt cucc elfér. Ja dobozokat a szekrény tetejére is tehetsz. Amúgy ha a szüleid alig vannak ott nem használhattok másik helyiséget is? Akárcsak egy plusz szekrényt tenni valahova.
2012. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Meg fog ez valtozni. En amikor ferjhez mentem, nem tudtam, h milyen gyakran kell pl agynemut cserelni, fozni stb. Mindent megtanultam azota! :)

A lakas kifogastalan mindig. Minden nap csinalok vmit, igy nem koszolodik el a lakas, es naponta fel oraja van mindenkinek.

A nem hordott ruhakat tessek elajandekozni, vagy dobozolni!!!

2012. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, majd belezáródsz a dolgokba! Fokozatosan szoktasd magad a takarításhoz. Jó ötleteket írtam a helyspórolásra.

[link] Ilyen akasztós tárolókat fillérekért lehet kapni a százasboltokban, és a falra, szekrénybe nagyon praktikusak.

2012. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!