Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megtudnátok hogy a nagynéné...

Ha megtudnátok hogy a nagynénéteknek 9 abortusza volt mit szólnátok?

Figyelt kérdés
1 gyereket szült, azt mondta nem kellett neki több, de 9-et elvetetett. Ez a 60-as, 70-es években volt. Ahogy a nagyimmal beszéltünk erről, azt mondja ebből is látszik milyen önző volt a férje. Mert pl mamámék tudtak védekezni (2 gyerekük lett) de a húgának a férjét nem érdekelte, csak az élvezetekre ment. Ti mit gondoltok erről?
2012. okt. 27. 23:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Gyors utánajárással úgy látom, a fogamzásgátló tabletta 1967-ben jelent meg Magyarországon, de nem azonnal terjedt el, statisztikák szerint az ezt követő években az abortuszra jelentkezők 80%-a nem is hallott róla. A folyamatos felvilágosításnak köszönhetően a 80% aztán csökkenésnek indult. Ellenben ez nem teljesen menti fel nagynénédet és férjét a felelőtlenség vádja alól, mert az óvszer és a pesszárium (utóbbi nem tökéletes, de a semminél jobb) akkor már több mint egy évtizede elérhetőek voltak, az összes fogamzásgátló eszköz csak a Ratkó-korszakban (50-es évek első fele) volt tiltott.

Különben nem szólnék semmit, végül is az ő dolga. Abban a korban bevett családtervezési módszernek számított az abortusz, a kockázatairól is kevesebbet tudtak, mint most.

2012. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Hát igen ez nagyon durva, mármint hogy nem gondoltak arra hogy ez mégiscsak egy műtét...

Mondta hogy a kórházban milyen sokan voltak, csak kb dobálták őket ide-oda mint egy darab húst, meg hogy mennyire fájt neki stb. De ha azt nem értem akkor mondjuk az 5 után miért nem vigyáztak. Meg tényleg ott van a megszakításos módszer is...Mamámék azt használták és nem lett terhes csak mikor akart. Ja meg egyszer volt hogy kapott valami injekciót, de fogalma sincs hogy mi volt benne...Jól hangzik...

2012. okt. 28. 00:19
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, én semmit nem szólnék, abban az időben más volt a fogamzásgátló módszerek választéka is, biztonsága is, meg az erről való ismeretek elterjedtsége is. Múlt korokról mai szemmel gondolkodni meg mindig hibás dolog.

(injekcióban meg kétféle dolog ment voltaképp fél-legálisan, ha érdekel, a Limovanil nevű hormonkészitmény, meg a Stigmosan-Oxytocin keverék, ami méhösszehúzódást csinál. De ettől csak az esetek töredékében szakadt meg a terhesség, olyankor, amikor eleve gond volt a beágyazódással, és könnyen lelökődött... szóval az volt a "divat" hogy nőnek késett (tesztet még nem lehetett kapni közforgalomban, csak kórházi laboroknak volt), orvos megvizsgálta, injekció hogy "meghozza", oszt ha nem jött meg, akkor abortusz-bizottság)


Az meg, hogy kinél működik a megszakítás, és kinél nem, az egyéni szerencse kérdése voltaképp, ahol a férfinál bőséges a spermium-tartalmú előváladék, és a nő könnyen esik teherbe, ott semmit sem ér, ahol a férfinak jelentéktelen az előváladék, vagy/és a nő nehezebben esik teherbe, ott meg akár jól is működhet.

2012. okt. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Az ő dolga! Hát mégis ki vagyok én,hogy ítélkezzek felette?!

Mondjuk csodálkozom,hogy a 3. után még egyáltalán teherbe tudott esni.

2012. okt. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
.. Akikről eddig nem is tudtál,úgyhogy nem kell a műbalhé.
2012. okt. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Semmit nem szólnék. Az ő élete, az ő dolga.

Azt is figyelembe venném, hogy nem tudom a teljes igazságot, az összes előzményeket (mi van ha védekeztek,de sosem sikerült?) és figyelembe venném hogy régen teljesen másképp működtek a szexuális felvilágosítások,( ha volt egyáltalán) és elég kezdetlegesek voltak a védekezési eszközök is.

Nekem is van egy nénikém aki ma már nagymama, és régen legalább 5 abortusza volt. Attól még nagyon aranyos, és arany szíve van. Szeretem nagyon..

2012. okt. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Semmit. Hol érdekel engem más ilyen dolga? Főleg, hogy 40-50 éve mi történt. Szarnék bele.
2012. okt. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%
Semmit. Az ő lelkiismeretét terheli.
2012. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%
A meg szakításos módszer olyan mintha a pasi ráköpne a falra.Mamádnak csak szerencséje volt.Ne gondold csak a nagynénéd járt igy.Semmit nem szolnék hozzá,magánügye.El sem ítélném.
2012. okt. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

Akkor még nem voltak biztonságos védekezőszerek. A kapható tabletta kezdetleges volt. Komoly hormonális és egyéb egészségi problémákat okoztak a nőknek. Sokszor többet, mint az abortusz. A gumi pedig nagyon vastag és rossz volt.

A másik dolog: akkor még nem voltak háztartási gépek. Nem volt mosógép, porszívó stb. Az utcai kútról kellett a vizet hoznunk, kézzel mostunk, szenes vasalóval vasaltunk. Szenes kályhával fűtöttünk és fával főztünk.

A nők is dolgoztak, és a szülési szabadság a 60-as évek közepéig csak 3 hónap volt. Később emelték 5 hónapra.

Nemcsak a háztartás ellátása vett sokkal több időt igénybe, de a pár hónapos gyereket is vinni kellett a bölcsibe. Gyalog vagy kerékpáron, Pesten villamoson. Nem volt a családoknak autójuk, mint ma.

Ilyen körülmények között nem lehetett több gyereket vállalni. Még a kettőt is elég nehéz volt.

Nem ítélem el a nagynénédet, nem tudni, hogy milyen sűrűn esett teherbe? Nem mindegy, hogy havonta vagy évente egyszer ment abortuszra.

2012. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!