Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt élnétek-e egy férfival,...

Együtt élnétek-e egy férfival, akitől megtudnátok, önkényesen nem szedi pszihiátriai gyógyszereit?

Figyelt kérdés

Szerinte minden rendben van, az orvosokat gyűlöli, a felirt gyógyszereket ki sem váltotta.Érzem,hogy agressziv ember,de előttem ezt próbálja visszafogni.Kértem, menjünk el együtt egy másik szakemberhez,de nem hajlandó.Szerintem a betegségéhez tartozik az is,hogy nincs betegségtudata.Különben ragaszkodó,segitőkész ember.

Pszihologiát is tanultam, ezért érzem,baj van.Viszont szeretném a véleményeteket hallani, főleg arról,voltatok-e hasonló helyzetben?


2012. jún. 24. 07:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

nincs az a pénz amiért belebonyolódnék egy ilyen kapcsolatba

és téged is óva intelek ettől

2012. jún. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Kockázatosnak hangzik. Amúgy a picológus írhat olyat is, amit tényleg felesleges szedni, pl mamámnak írtak nyugtatót, de nem szedi, mert elalszik tőle. De ez egészen más eset. Nem voltam még ilyen helyzetben. Minél hamarabb a bizalmába kell férkőznöd és utána elvinned másik orvoshoz, vagy belekeverni az italába, ha odáig fajul a dolog. De jobb lenne, ha nem cselhez folyamodnál, hanem stabil alapra helyezve a kapcsolatot ő maga is szorgalmazná az orvos látogatását. Egyébként az, hogy visszafogja az agresszivitását tulajdonképpen azt jelenti, hogy egy idő után robbanni fog, remélem tudod te is!
2012. jún. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

"belekeverni az italába, "


EZT soha nem szabad megtenni, mert ezzel büncsekelményt követne el, senkinek sem szabad olyan gyógyszert adni, amit nem akarna önkent beszedni. EZ alól csak klinikai kezelések esetében van néhány esetben kivétel!!!!


A kérdésre: ilyen kapcsolatba belemenni nem szabad, mert az illetö állapota idövel egyre rossszabb lesz, valószinüleg a betegséghez tartozik, hogy az orvosokat és a kezeléseket is elutasitja, nincs betegségtudata. Ha ebbe belekezdesz, akkor rövis idö múlva az életed abból fog állni, hogy küzdesz azért, hogy valamennyire is megmaradjon a realitában, de ez kilátastalan küzdelem lenne.

Az illetönek nem párkapcsolatra van szüksége - nem is képes erre-, hanem orvosi kezelésre, de mivel ezt elutasitja, nem lehet vele semmit kezdeni. Idövel, ha annyira romlik az állapota, esetleg kényzserkezelésre kerülhet sor, de addig senki nem tud semmit tenni.

Sajnos hasonló emberrel éltem évekig (nem párkapcsolatban), és idegileg nagyon megterhelö, gyakorlatilag napi 24 órában riadókészültségben kell állnod.

2012. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ha tanultál pszichológiát akkor pontosan tudod, hogy nem kellett volna belekezdened ebbe a kapcsolatba. Amiért TE elkezdted, az az, hopgy majd te "megmented", majd te "megérted".....

Alehetelő legveszélyesebb felállás...

És ha pszichiátriai eset, akkor szednie kell a gyógyszereit.

És igen, ha érzed az agresszivitást de a levezetést nem látod (mert ez érzem a szavaidból) akkor az robbanni fog. Talán jobb lenne, ha nem lennél ott amikor ez megtörténik.

2012. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

"picológus írhat olyat is" A pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak a pszichiáter.


Kérdező, én a helyedben nem kezdenék bele ebbe a kapcsolatba, mert nagyon veszélyes lehet.

A másik, amit mondanék, h én is jártam pszichiáterhez, kaptam gyógyszert, amit nem szedtem be. Én azt éreztem, h rajtam nem a gyógyszer segítene, hanem valami más, amit a pszichiáter nem csinált. Átmentem egy pszichológushoz és nagyon változatos gyógyszermentes kezelést kaptam. Nem csak abból állt az egész, h mi van veled, mit fogsz csinálni, mit érzel és aláfirkantott egy receptet. Hanem voltak beszélgetések, kellett rajzolni is (ez nem csak a gyerekeknél van) és voltak relaxációs gyakorlatok. Nagyon jó volt. Ezt ajánlhatnád a pasinak.

2012. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Ultimátum: kezelteted magad és veled maradok, vagy viszlát. Más opció szerintem nincs.
2012. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Aha, én is éreztem a kapcsolatunk elején valamit, gyanítottam, hogy valami nincs rendben nála. Viszont reméltem, hogy nincs igazam, és nem egy pszichopata. Meg azt gondoltam, hogy velem ez nem történhet meg. Tévedtem, csomó idö volt, amíg meg tudtam szabadulni töle, szinte lelki nyomoronc lettem, és még mindig félek kitenni a lábam otthonról. Egy jó ideig csak áttkozom a percet, mikor belementem a kapcsolatba, és azon gondolkodtam, hogy én se vagyok normalis, hogy ilyen ferfival ilyen sokáig együtt tudtam lenni. Aztán már nem átkozom a percet, már csak el akarom felejteni az egészet, mintha meg sem történt volna! De sajnos nem lehet.

Az ilyen gondolatok, hogy "Majd értem megváltozik", "Èn majd segítek neki felülkerekedni a baján", `"Èn majd elviszem orvoshoz", na ezeknek semmi értelme.

Nem akarok és nem is tudok diagnózist felállítani, de az, hogy nincs betegségtudata, az elég gáz. Tapasztalatból mondom, egy pszichopatának sincs betegségtudata.

De ha pszichológiát tanultál, tisztában kell lenned a tünetekkel. Ha nem vagy, keress rá google-ban, és gondolkozz el...

Szerintem ne akard megmenteni, mert ha sok tünet egyezik, nem lehet, és csak tönkrevágod magad.

Persze, az is lehet, hogy emberünknek csak rossz napja volt...

2012. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem mentem bele a kapcsolatba és nem akarom megmenteni sem, mert tanulmányaimból tudom, pszihiátriai kezelésre van szüksége.

Csupán,mint ember, segíteni akartam, elkisérem.Az,hogy ezt elutasitja,bizonyiték a betegségére.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2012. jún. 24. 08:52
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

attól függ mi a betegsége...


az én exemet anno kirugták és az orvostól kért gyenge nyugtatót (amit az felis irt neki) és azon élt, mert hogy sokkal nyugodtabb tőle jobb a kedve, nem idegeskedik... én meg kértem hogy hagyja abba, nincs rá szüksége ezek a gyógyszerek nem tesznek jót... hát meg is lett az eredménye a gyógyszer szedésnek: gyógyszer függőség, majd öngyilkossági kísérlet...

2012. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
68%
Annyi normális, értelmes szingli pasi van, miért kell pont a pszichiátriai esetekkel kezdeni?
2012. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!