Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek most? Kinek...

Mihez kezdjek most? Kinek segítsek?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem, 28 éves, 3 gyereke van. Éppen válnak a férjével. Ő éjszakai műszakban dolgozik, így azonban nem lenne megoldva a gyerekek éjjeli felügyelete. Engem kért meg... Nekem azonban Párom van, akivel együtt is élek. És bár most pocsék a kapcsolatunk, egy hete ultimátumot adtam neki, hogy vagy változtat a viselkedésén, vagy elhagyom. Azóta mindent megtesz, segít itthon, és jóval kedvesebb. Szeretne megtartani. Elmondtam neki, hogy mit mondott a testvérem, és azt mondta, hogy akkor kb. vége is van a kapcsolatunknak, mert ő nem fogja bírni, hogy minden hétköznap máshol vagyok, és ott is alszom, és csak hétvégén látnánk egymást. Ráadásul nekem suli van, utolsó szakmai év, elég húzós. Mit tegyek? Ha nem segítek a nővéremnek, akkor vagy a gyerekek maradnak felügyelet nélkül (a pici még nincs 2 éves), vagy éhenhalnak, ha a tesóm nem tud dolgozni. A másik opció, hogy azt mondom, oldja meg, és maradok a Párommal, akit már nem is igazán szeretek, viszont akkor a lelkiismeret fog gyötörni, amiért cserbenhagytam a nővérem és a gyerekeket. Nagyon szeretem őket! Mihez kezdjek most? Melyik ujjam harapjam?
2012. okt. 28. 00:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Röviden fogok válaszolni,én a helyedben a testvérem mellett lennék .
2012. okt. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Testvér. Főleg ha már nem is szereted a barátod, akkor kár erőltetni. Ő meg még ki is jelentette, hogyakkor vége. Nem töri agyon mégse magát.
2012. okt. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%

Én leszek a gonosz mumus kit le kell pontozni,de akkor is:


Egyértelmű,hogy a párodat kell választani.Majd a nővéred oldja meg a saját életét.

Vagy,ha neked tökmindegy a kapcsolatod helyzete akkor nekem is mindegy csak akkor minek teszed fel a kérdést. :D

2012. okt. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Én nem leszek annyira sarkos, mint az előző válaszadó, azt gondolom, a kérdésre a válasz azon múlik, hogy milyen időtartamról van szó. Ha néhány átmeneti napról-hétről, amíg a nővéred megoldást talál a problémára, akkor nyilván segíts neki, és nyilván elvárható a párodtól is, hogy ezt tolerálja, ebben segítsen, hisz attól család a család, hogy a problémákban segítjük egymást.

Ha viszont a nővéred úgy gondolja, hogy te hosszútávon áldozd fel a magánéleted azért, mert ők összehoztak 3 gyereket és most válnak, akkor bizony őt kell helyre tenned, a saját érdekedben is, mert különbség van a testvéri segítség, és a testvér kihasználása között.

2012. okt. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Azt gondolom, hogy elsősorban a nővéred férjének lenne a kötelessége, hogy segítsen a gyerekek felügyeletében, nem pedig a tiéd. Átmeneti állapot ez, hiszen a nővérednek mindenképp meg kell oldani a problémát, méghozzá villámgyosran. Annyi időt, amennyi alatt meg kell oldani a dolgot, a kedves férj is kibír. Ha viszont 1, maximum 2 hétről lenne szó, mert ugyan már talált valakit éjjelre, vagy munkát vált, vagy mittudomén, akkor vállald el, a barátodnak pedig toll a fülébe, ha ennyit nem képes megtenni érted.
2012. okt. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
Azt nem értem,mi a kérdés,ha már nem szereted a barátod?!
2012. okt. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

Az nem megoldható, hogy a piciket elviszitek hozzátok?

Mert ezt nem írtad, hogy megoldható vagy nem!:)

2012. okt. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem úgy sem jó, hogy a "piciket" hozzád vigyék.


Szép a család, meg segítség, de azért ez túlzás! Az, hogy időnként besegítesz, elhozod a gyereket néha vagy valami az még oké, nem arról van szó, hogy egyáltalán ne segítsen az ember, de hogy te legyél az éjjeli felügyelő ember, az vicc.


Nem várhatja el tőled a testvéred, hogy átrendezd az életed miatta. Nem kötelezhet EKKORA dologra, csak azért, mert családtag vagy. Felnőtt ember vagy. Ő is felnőtt ember. Felnőtt döntést hozott a férjével együtt, mikor gyerekeket vállaltak és felnőtt dolgokat kell csinálni az életükben, mint pl. a munka és felnőtt módjára vállaljon felelősséget ő, meg oldja meg a problémáit.


Ha nem segítesz a testvérednek hidd el meg fogja oldani, rá fog jönni, hogy független, önálló emberként is meg tud dolgokat oldani és nem kell mindig másokra akaszkodnia. Milliónyi ember megoldja és nem úgy, hogy a testvérét kell éjszakai műszakba állítani.


Van azoknak a gyerekeknek apja, vannak nagyszüleik gondolom, akiknél lehet nem jelentenének akkora terhet.


Mert igenis, akárhogy is nézed, a testvéred három gyerekének éjszakai felügyelete minden hétköznap TEHER. Teher a párkapcsolatodnak, teher csak magadnak, ha ez a kapcsolatod nem lenne, akkor nem mehetnél el, estére/éjszakára sehova, mert a tesód már teljesen rád támaszkodik és mi lesz akkor?


Azért egy huszonegynehány éves fiatal nőtől nem lehet azt elvárni, hogy más gyereke miatt hanyagolja el a saját életét meg párkapcsolatát, meg mindent. Nézd, nem te szülted, oldja meg. Nem azt mondom, hogy sose segíts neki, de EZ túl sok.

2012. okt. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen a tesót választanám. Ő mindig a testvéred marad. Ezt írtad:

"A másik opció, hogy azt mondom, oldja meg, és maradok a Párommal, akit már nem is igazán szeretek, viszont akkor a lelkiismeret fog gyötörni, amiért cserbenhagytam a nővérem és a gyerekeket. Nagyon szeretem őket!"

Szerintem már meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

2012. okt. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%
Csak azert valasztanam ebben a szituban a testvert mert ahogy leirtad a paroddal a kapcsolatod es erzelmeidet annak mar lottek jobban jarsz egy uj ferfivel. DE az a novered elete nem mindegy valoban hogy milyen hosszu idorol van szo es ha talalsz egy szuper pasit akkor ujra at kell gondolni a segites mikentjet.
2012. okt. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!