Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Úgy érzem, hogy a párom és a...

Úgy érzem, hogy a párom és a családja is lenéz. Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk diplomás, ő villamosmérnök, én jogász. Az elején azt mondta, hogy mindig értelmes nőt akart nem üresfejű libát, örül, hogy én lettem neki.

Viszont a viselkedése mást mutat, ő a "mérnök", a legokosabb a világon, a szülei is rájátszanak. Sajnos elég rossz állásom van neki viszont jó, így nem költözünk máshová.

De ő lehet nem is akarja, az anyukája biztos nem, ki is fejtette, hogy mi lenne ha csinálnék szakmát, vagy maradjak ahol vagyok, csináljak egy asszisztensit és akkor örökre ott maradhatok. Amikor még nagyot néztem, hogy - ugye a párom külföldön jobban keresne, akkor mondta, hogy majd a "gyereknek" lesz jó munkája, én pedig csak találok takarítást... meg úgyis otthon kell mindent megcsinálnom, mert a házimunka a nő dolga, a pasi pedig dolgozik. És sajnos a "pasi" egyre jobban így gondolja, az elején besegített de már mindent nekem kell csinálni, a kajáját nem melegíti meg. Mert szerinte ő felelősségteljes munkát végez, én meg csak lébecolok. Anyunak biztos sok ideje volt körbeugrálni őket, de nekem nincs és nem is akarom.

Ha lesz normális állásom, jobb lesz ez? Volt valakinek hasonló? Persze, a pasik szeretik, ha felnéznek rájuk, de akkor mégis egy üresebb fejű liba kellett volna neki...

Gondolom jönnek majd a hagyd ott tanácsok, de összességében meglennénk, csak ez zavar... a 100 évvel ezelőtti társadalomban biztos jól érezte volna magát..



2012. okt. 27. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Minek vagy még mindig vele?

Ez az a férfi akinek ha szülsz és otthon maradsz gyeden akkor csak lábadat lógatod.

2012. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Márpedig ő nem fog megváltozni, te pedig egyre rosszabbul fogod érezni magad mellette.

Nincs se oka, se joga, hogy elnyomjon téged. A házimunka megosztása később még nagyobb gond lesz, amikor tényleg lesznek közös gyerekeitek: ha este tízkor kerülsz ágyba, akkor is azt fogod hallgatni, hogy te ráérsz megcsinálni, úgyis otthon vagy, és nem csinálsz semmit.

Ez a pasi nem olyan társat keres, aki méltó társa, satöbbi, satöbbi, hanem egy olyan bejárónő-ápolónő-gyerekgondozó-prosti kombót, mint amilyen az anyja. Aki hagyja is, hogy elnyomják, és örömmel ugrálja körbe az eltartóját, akire felnézhet, mert képes pénzt keresni.


Gondoljon bele a drága párod, hogy 100 éve a nők 95%-a csak azért hagyta a férjének, mert muszáj volt... szeretne idáig visszamenni az időben, vagy annyira azért lehet emancipált, hogy ne csak feküdj alatta, és időnként hányás nélkül torokra vedd?


Undorító pasid van, undorító családdal.

Ha úgy gondolod, hogy te még "meglennél" vele, akkor elkezdték lerombolni az önbizalmad, végül lassan elérik a céljukat. Komolyan nem érdemelsz meg olyan férfit, aki elismer, aki megbecsül, akivel kölcsönös tisztelet is kialakulhat???

Tessék eldönteni, mi akarsz lenni! Valaki felesége, élete párja, és a gyerekei anyja, vagy egy csecse lábtörlő?

2012. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem lesz jobb a helyzet,ha találnál egy normális állást,akkor majd találnak mást,ami miatt olthatnak. Itt arról van szó,hogy ilyen szellemben nevelkedett és ezen nagyon nehezen lehet változtatni. Az egy dolog ha a családja lenéz,nem ritka eset. De az,hogy a párod is... na,ez már gond. Iskolázottságtól függetlenül tisztelnie,becsülnie kellene és nem lenézni azért,mert jelenleg nem olyan munkát végzel,amilyen a végzettségedhez méltó. Hagyj rá házimunkát. Csináld úgy a dolgokat,hogy ő is kénytelen legyen besegíteni. Nem szabad mindig kiszolgálni,mert könnyen hozzászokik. Ha éhes,hát készítsen magának kaját. Neki is ugyan annyiból tart. Ami a legfontosabb: ülj le vele beszélni! Elnézést azért,amit írni fogok,de én soha nem értettem,ha az embernek valami gondja van a párjával,miért nem beszélni meg vele? Miért nem mered ezeket elmondani neki?
2012. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,de ez a hozzáállás nagyon buta emberekre vall,akik nincsenek tisztában a társadalmi helyzettel,hogy a nő is tudna jó munkahelyet találni,ha nem diszkriminálnák a neme miatt.Ez sajnos sok helyen előfordul,a férfi háromszor annyit keres,mint a nő.Talán még nincs igazi egyenjogúság.Ha a párod egy értelmes,gondolkozó ember,ezt tudomásul veszi.Ha meg nem az,akkor nem képes azt felmérni,hogy az nem igazságos,hogyha a barátnőjére háromszor annyi feladat hárul,mint rá.Akkor csak egy buta ösztönlény,aki felsőbbrendűnek hiszi magát azért,mert jó munkája van.És sajnos a családja is ilyen buta lehet.Mármint érzelmileg buta.
2012. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ezt a választ várod, de tényleg hagyd ott. Nem fog megváltozni, és lehet, hogy most elvagy még így, hogy lenéznek, de később csak egyre rosszabb lesz. A másik lehetőséged az, hogy messzebbre költöztök a szüleitől, hátha lesz valami változás, de egyáltalán nem biztos. Bele fogsz esni abba a hibába, hogy később megpróbálsz megfelelni az "elvárásainak", esetleg még szülsz is neki egy vagy több gyereket, és utána meg nem fogod idegileg és lelkileg bírni...
2012. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
16%
A párod csládja tisztában van egy dologgal, amit te elfogultság miatt nem akarsz meglátni: a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni, annyi van belőlük. Annak idején rengetegen választották, akik nem tudtak mit kezdeni az életükkel, éppen ezért is olyan nehéz jó állást találni vele.
2012. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy Dunát lehet velük rekeszteni még nem kell senkit lenézni.
2012. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
25%

azért a jogi egyetem kicsit komolyabb, mint a mindenféle "mérnök" képzések a nevenincs "egyetemeken".

az első válaszoló meg valószínűleg sohasem kollokvált római jogból, azért ilyen lángész. nehéz iskolát végeztél, legyen is hozzá tartásod, el ne hidd, amit mondanak.

doktori címed van és lenézik a végzettségedet? ez a sznobizmus netovábbja. itt is valószínű csak a szidást fogod kapni, mert a sok idióta lenézi a bölcsészeket meg az ájékásokat, de egyszer tudnám meg, nekik milyen végzettségük van. a humános munkákért kevesebbet fizetnek vagy nem lehet jó állást találni, de könyörgöm ez annak a problémája, aki ilyen hobbiszakra jár, ezért nem kell gyűlölködni. menjen anyuka takarítani, takarítsa ki germánia és britannia összes vécéjét, aztán nézze csillogó szemmel muszlim kisunokáit. a hímsovinizmussal semmi baj, de amíg te is pénzt keresel, addig lehetne segítőkészebb. itt a probléma a felkapaszkodottság, ebből jutott ki bőven a hapsikádnak is. ahol hagyományosan már a dédszülők is értelmiségiek voltak ott nincs ilyen gond. a fiúd meg anyuka szemefénye. ritkán adok igazat nőnek, de most megtörtént.

2012. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, erre csak a hagyd ott tanácsot lehet adni, mert megváltozni nem fog, sok nő itt rontja el az életét, hogy várja a változást. Sajnálom.
2012. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%
Na igen, az sem mindegy, hogy mondjuk a BME-n végzett mérnök, vagy valami mérnökképzésnek kikiáltott igénytelen szakon, és arra veri magát ilyen nagyon... Bár szerintem semmi esetben sem normális, ha a párod lenéz.
2012. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!