Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettegek a továbblépéstől, ez...

Rettegek a továbblépéstől, ez normális?

Figyelt kérdés

7 éve élek a párommal. Még nem állnak úgy a dolgok, hogy babát vállaljunk és még nem kérte meg a kezem. De nekem ez így nagyon jó. Olyan sok negatív dolgot látok manapság. Félek, hogy a házasság mindent elrontana. De még jobban félek, hogy vállalnánk egy babát és nem tudnám jól csinálni, félek, hogy nem lenne elég időm a páromra, és szépen lassan elhagyna én meg ottmaradnék egy babával egyedül.

Mindig is karriert akartam, a párom családot. Én is változtattam az elképzeléseimen és most félek. Az a gond, hogy tudom, hogy ő nem olyan. De az ismerőseim is ezt gondolták, mielőtt a férjük hirtelen szerelmes lett egy másik nőbe...

Félek, ha aktuális lesz a téma nem merek majd igent mondani.


26/l



2012. okt. 29. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Én nagyon sokáig hittem a házasságban meg ezekben a szép család-dolgokban, aztán elkezdtem dolgozni. Az én munkahelyemen a házas pasik 99%-a csalja a feleségét, bepróbálkozik a fiatalabb munkatársnőknél stb. Persze a feleségek erről semmit nem tudnak.


Bennem ekkor tört össze sokminden, amikor ezt megtapasztaltam. Azóta elvesztettem minden szép érzésemet ezzel az egész dologgal kapcsolatban. Én családot meg házasságot nem tervezek soha életemben már, úgyis hazugság a vége. Élvezem az együtt töltött időt az épp aktuális kapcsolatomban, de ennyi. Tudom mit csinálnak hosszú kapcsolatban a férfiak a feleségük háta mögött, és ez nekem nem kell.


Sajnos tudomásul kell venni, hogy ahogy egy nő öregszik, és vele a férje is, a férfinek egyre inkább a szép, fiatalabb nők fognak tetszeni, és még ha nem is hagyja el a férfi a feleségét, általában vagy alkalomszerűen vagy tartósan valószínűleg csalni fogja. Legalábbis én ezt látom magam körül.


Amikor egy férfi nem hagyja ott a családját, hanem csak sunyiban csalja az asszonyt, az sokszor még rosszabb, mert akkor márcsak kihasználja a feleségét és a kényelem miatt van otthon, míg eközben nyilvánvalóan szebb, fiatalabb nő érdekli érzelmileg és szexuálisan is.


Ezért egy nő számára nagyon ritkán van boldog vége egy házasságnak. Tudom, minden szerelmes nő esküszik, hogy vele ilyen nem történik meg, de vagy a tudtával megtörténik és elválnak, vagy nem tudja meg, miközben a férje már régóta csalja.

2012. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezzel nem lebeszélni akarlak, Kérdező, se a családról, se a babáról, lehet ti lesztek a ritka kivétel. Én csak a saját tapasztalatomat és csalódottságomat írtam le mint magánvéleményt.
2012. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól,mert az emberek nagy része aberrált,neked még lehet boldog életed,csak bízz meg a párodban.
2012. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Naaa,

A fentiekkel nem ertek egyet.

Egy pasi soha nem fogja megcsalni a feleseget, amig megkapja, amire szuksege van, es ebben az esetben meg is ad mindent.

A baj az, hogy 30 felett sok nőnek csokken a szexualis etvagya, a ferfinak meg nő... A visszautasitast megértjük, de kudarckent éljük meg, igy lassan tavolodunk egymástól.

2012. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pont ez a problémám, most minden rendben van. Tudom, hogy most nem csalna meg, de szedtem pár hónapig fogamzásgátlót és nulla lett a libidóm, az a kapcsolat elején volt, de megviselt mindkettőnket (nagyon rossz volt, hogy az előtte napi 2-3 helyett, amikor együtt voltunk az is megterhelő volt számomra, sajnos nem az érzelmeken, hanem a hormonokon múlt) nem szeretném ezt újra átélni, ezen az akarat nem segít.

Úgy érzem minden változástól csak rosszabb lenne a kapcsolat. Inkább magamban nem bízok, hogy mindent megtudnék adni a páromnak azután is.

2012. okt. 29. 10:01
 6/12 anonim ***** válasza:

kedves első!

én nem hiszem hogy a férfiak 99%-a csalja a párját!!!azért ez enyhe túlzás!szerintem még a fele se!

kedves kérdező!

házasság és gyerek mellett is lehet szerelmesnek lenni egymásba.persze tenni kell érte nem keveset!sokan abba a hibába esnek hogyha már gyerek van csak vele törődnek és a párjukkal semmit.ez nagy-nagy hiba!!!ne csodálkozzon egy nő se ha e párjuk megcsalja ha otthon nem kapja meg ami kell neki!!!

fenn kell tartani az érdeklődését a férfinak!

nekünk 2 gyerekünk van.10 éve együtt vagyunk.én 26 ő 29 éves,és ma is bolondulunk egymásért!sokat szoktunk egymásnak túlfűtött vagy szerelmes smst írni,mivel messze dolgozik.vagy beülünk a kocsiba és elmegyünk egy rejtett helyre szerelmeskedni.de annyi meg annyi dolog van ami fenn tartja az egymás iránti érdeklődést és szerelmet csak dolgozni kell érte!!!!!

2012. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4

Ezzel annyi a baj, kedves uram - felteszem, férfi vagy - hogy nincs ember, aki mindent megkap. (Egy másik kérdésnél láttam már, hogy te gyerekkorodban mindent megkaptál - nos a bajok itt kezdődnek.) Szóval, az ember csak addig boldog, amíg el nem tűnődik rajta, hogy boldog-e. Az összes igényt teljes összhangba hozni képtelenség, ezért kell a házassághoz jó adag türelem, kompromisszum, és főleg: tartás.


Én javaslom, hogy beszélgess el a félelmeidről a pároddal, kedves kérdező. Nagyon nehéz megnyílni, főleg egy olyan embernek, akivel ismeritek egymást min. 7 éve, és úgy érzitek, betéve ismeritek egymás igényeit, elveit, gondolatait. Nos ez nem így van. Jobb, ha tud a félelmeidről, és neked is jobb, ha tudod, miként reagál rájuk, mit gondol a megcsalásról, mit tesz ennek elkerülésére. Az ember lelkének mindig lesznek olyan pontjai, amiket még nem fedett fel a párja előtt. Ez nálad egy ilyen dolog, ha bizonyosság kell, csakis tőle kaphatod meg, őt kell ismerned, nem az összes többi tönkrement kapcsolatot. Azok csak a mintát szolgáltatják ahhoz, hogy te elkerüld a többiek által vétett hibákat.


(mellesleg megjegyzendő, hogy a jó házasságtól nem hangos sem a média, sem a szomszédság, vagy a melóhely. Ha valaki azt mondja, jó a házassága, azt rögtön megkérdőjelezik. Aki valóban boldog kapcsolatban ékl, nem hozza nyilvánosságra, nem hirdeti, csak örül neki, és dolgozik rajta - a férjével közösen.)

2012. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor viszont soha nem lesz csaladod. :(

Nem feltetlen kell rogton "ráülni", vannak más módszerek is, ha latjuk, hogy probalkozol, akkor az mindjart más. Nem kudarc élmény.


De nem csak ezen múlik.

Szerinten batran szulj majd! Ne parázz ezen!!!

2012. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

4-es válaszoló!


Még ha tovább is siklok ezen a visszataszító, a feleséget valami szükséglet-kielégítő spermatartályként kezelő hozzáállásodon, amely szerint ha a nő nem teljesít minden teljeskörű szexuális szükségletet, függetlenül attól, hogy milyen lelki-érzelmi egyéb állapotban van, akkor jogosan van átverve és megcsalva... még ezentúl sem állja meg a helyét a kijelentésed.


Bizony sokszor van olyan, hogy a férfi otthon megkapja, ami az illető nőtől szexuálisan elvárható, de mondjuk a pasinak olyan igényei jelentkeznek, amit mondjuk a negyvenes felesége önhibáján kívül nem tud nyújtani, mert a férfi egy szexuálisan bevállalós, friss, gondtalan, fiatal, feszes seggű pipit kívánt meg, és ez egy negyvenes gyerekes nőnek kívül esik a képességein.


Magyarul sokszor van olyan, hogy a férfi megkapja, ami elvárható egy párkapcsolatban, de mégis aktívan félredug, mert az elvárásainak a nő már saját hibáján kívül nem tud megfelelni.

2012. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
normális, amit érzel. Majd idővel elmúlik!
2012. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!