Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltöztünk párommal de...

Összeköltöztünk párommal de nekem nincs kedvem főzni-takarítani-mosni-mosogatni-vasalni. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsán érzem itt magam, egyáltalán nem érzem úgy magam mintha otthon lennék. Lehet azért is van ez, mert én soha nem voltam pl kolis, soha nem költöztem még el sehova. Ez az első. Otthon segítettem anyéméknak, igaz nem túl sokat. De most meg minden feladat rám szakad, annyi házimunka van, hogy 1 napon teljesen rá ment, a főzőssel nem állok túl jól, nem tudok főzni csak szakácskönyvből, párom pedig megszokta hogy otthon az anyja naponta valamit készített, én pedig jó ha 3 naponta csinálok valamit, akkor is kedv nélkül, pedig jó lesz a kaja, nem arról van szó hogy elrontom. Nem jut saját magamra időm, de a hobbimra ami napi 40 perc lenne,vagy a barátnőimre sőt még netezni sincs időm. Nekem nincs kedvem ehhez az egészhez, de amúgy páromnak is mondtam, nem mondott rá annyira semmit. Most biztos azt akarnátok kérdezni hogy párom miért nem segít a házimunkában? Nos ő egyéni vállalkozó, és ők gyakran rosszabbak mint a multiknál a főnökök. Saját maguknak kell szerezni, szervezni és irányítani a munkát. Sokan abba a csapdába esnek (ahogy az én párom is) hogy reggel 7től este 8-9ig dolgoznak stb. Hiába van itthon(a környéken) arra sincs ideje hogy ebédeljen, ezért szakad rám minden feladat :S

Szerintetek ez így rendjén van hogy ezt érzem?? Majd eltelik x idő és belerázódok ebbe az egészbe és megszokom hogy ezeket is meg kell csinálni és talán majd később rutinosabban megy?

Egyébként én is dolgozom. 8-17-ig



2012. okt. 28. 09:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

Idővel menni fog. Inkább hagyd hétvégére a takarítást, addig napi 20-30 perc elég a pakolásra is.

Főzni elég hetente 2-3 alkalommal, ilyenkor csinálj nagyobb adagot és a hűtőben/fagyasztóban elvan a többi.

2012. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Majd idővel belejössz. Nem kell minden nap porszívózni, port törölni, és ahogy írtad is, főzni se főzöl naponta, ami kettőtöknek nem is baj. :)
2012. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%

Mindketten dolgoztok, a házi munkát is osszátok meg. Ahogy te találsz rá időt, ő is találjon.

Nem kell minden nap takarítani, nagytakarítást meg pláne nem kell még hetente sem feltétlenül csinálni.

Főzni sem kell minden nap, hisz nem is vagytok otthon... Mindenki egyen a munkahelye környékén, aztán főzzetek (együtt!) a hétvégén.

Senki sem robot, megértem, hogy ezt nem akarod.

2012. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
27%

Ha már egy kis házimunka probléma, mi lesz ha gyerkőc lesz? Utána sokkal többet kell takarítani, főzni, és még ennyi időd se lesz magadra mint most. De szerintem egy főzéshez meg egy kis rendrakáshoz nem kell egy egész nap! Mellesleg többet kellett volna a konyhában anyuci mellett toporognod, amikor főzött, vagy amikor rendet rakott. Megszokott ritmusból áll az egész, pár óra maximum az egész. Mi is párommal ketten vagyunk, jó persze kicsit besegít, heti egy kétszer elmosogat, de egyedül 3 órát nem vesz igénybe a lakás kisuvickolása... Mellesleg van hogy napi 12 órát is dolgozom.

23 N

2012. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
28%
Hat nem tudom hogy mehet rá valakinek a teljes napja a házimunka rá es a főzésre. Mi egy háromszintes házban élünk- a párom, a gyerekem es az anyósom, tehát 4 fő. Mindennap főzök, a legtöbb étel max 1 óra, amíg elkészül. Napi max 2 óra a takarítás: mivel nincs elhanyagolva a ház, nem kell ennél több időt rá fordítani. Az anyós egyedüli feladata a vasalas, közös megegyezéssel, mert ő imádja én meg utálom, ezen kívül a saját szobáját takarítja, minden mást én csinálok. Mondjuk én épp nem dolgozom, gondolom munka mellett fáradtabb lennék es lassabban menne minden.
2012. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
52%
Persze, majd beleszoksz. Utálni fogod, de rutinosabban fogod csinálni.
2012. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom fog e változni,mert amikor én elköltöztem otthonról, élveztem a házimunka minden pillanatát. A kolléganőim tök idiótának néztek,de engem rettenetesen feldobott a saját kis háztartásom vezetése. És az hogy tiszta,rendes lakásba kajával várjam haza a párocskám.
2012. okt. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen irreleváns, hogy te élvezed-e vagy sem, a kérdezőnek ez nem segít.
2012. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad 23 éves lány..honnan tudod te azt hogy mennyit topgott anyuci mellett?Gondolom itt a kedvről van szó és nem arról hogy nem tudna megcsinálni egy palacsintát pl..nekem sem lenne kedvem 5 óra után 9 óra munka után még ilyenekkel folgalkozni nap mint nap.Amúgy kérdező,belehet osztani az időt napi fél óra rendrakás meg valami egyszerű kaja aztán ennyi.Ha minden nap nem csinál ngy rumlit az ember akkor mindig csak egy keveset kelle takarítani.
2012. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Mindkettőtöknek meg kell szokni ezt az új szituációt.

A párod is tud segíteni, ha egy-egy napot kivesz magának szabadnapként. Erre azért is szüksége van, hogy ne égjen ki idő előtt, ha saját vállalkozás, ha nem. Lehet, hogy idővel te is tudsz neki kisebb dolgokban segíteni, pl. leszervezel valamit helyette, így több időtök jut egymásra.

Egy közös főzés lehet nagyon romantikus is.


Neki is szokni kell, hogy nem KELL minden nap friss főtt ételnek lenni az asztalon, este elég egy melegszenyó, egy kis saláta, vagy hoztok haza valamit (levest, péksütit, stb.), netán összedobtok egy rántottát. Napközben meg mindketten távol vagytok.


Neked is szokni kell, hogy itt nem "besegítesz" a háztartásba, hanem TI csináljátok. Legyen egy-egy feladat, amit mindig a párod végez. Pl. reggelente kiviszi a szemetet, ha már arra jár, hazafele hozhat egy kiló kenyeret, ha útba esik.


Az sem akkora tragédia, ha ezzel-azzal elmaradsz, pl. nincs azonnal elpakolva két tányér, fél napot még elvan a tiszta ruha a szárítón, ha fáradt vagy, és szükséged van egy kis kikapcsolódásra, akkor megvár. A tiszta zoknit a szárítóról is elő lehet venni, nem csak a fiókból. Hidd el, nem fog elszaladni a házimunka, ha szakítasz időt magadra. :)


Gyűjts össze tippeket, hogy kinek mi vált be.


Igyekezz minél kevesebb plusz munkát csinálni magadnak. Pl. ha esztek, akkor rögtön viszitek a tányért a mosogatóba, nem úgy kell este összeszedni, a ruhát rögtön a szennyestartóba (ebből jó, ha kettő van, egy fehér, egy színes ruháknak, így válogatni se kell mosás előtt), leszedéskor két mozdulattal több összehajtogatni, és úgy rakni a kosárba, már csak be kell tenni a szekrénybe. Sokkal több időt vesz el, ha leszeded, aztán külön időt kell szakítani a hajtogatásra, stb-re. Ami vasalást igényel, azt meg szerintem praktikusabb felvétel előtt kivasalni, én amúgy is szeretem ilyenkor az illatát.


Mindent a helyére tegyetek, ne csak úgy valahova le. Ami kiömlik, azt rögtön letörlitek, stb. Ezt mindketten megtehetitek, ezzel is kevesebb a házimunka.


Jóformán már csak portörlés marad (minél kevesebb cucc van elől, annál gyorsabb, ne legyen mindenhol csecsebecse), söprés, porszívózás, felmosás, és kész is.


Azt hiszem, nem lenne az sem olyan nagy botrány, ha egy-egy hétvégén megkéred anyukád, hogy segítsen kicsit rendet vágni, és közben tanítson meg azokra a praktikákra, trükkökre, amik eddig kimaradtak.


A barátok és kikapcsolódás ugyanolyan fontos, mint a házimunka, ne hanyagold el saját magad. Egy tiszta, illatos lakásban gubbasztó, magányos és mogorva barátnővel nehezebb együtt élni, mint egy jókedvű, kiegyensúlyozott lánnyal, aki ott hagyja reggel a kávéscsészét a mosogatóban.

2012. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!