Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a gyerekednek? Ha...

Elmondanád a gyerekednek? Ha igen mikor?

Figyelt kérdés

Egy éve tudtam meg, hogy van egy 4 éves lányom. Párszor találkozgattunk az anyjával de nem jártunk, aztán elfelejtettük egymást de azt nem mondta, hogy terhes. Azóta én is vagyok a gyerekkel és egymásba szerettünk, ha minden jól megy pár héten belül összeköltözünk. Csak nem teljesen tiszta a múltam, voltam börtönben és nem tudjuk, hogy elmondjuk-e neki vagy sem. Ne támadjatok mert már rég megváltoztam, mindent megtudnék adni a gyereknek. A szüleink szerint nem muszáj elmondani neki, de szerintünk jó lenne ha tudna róla és nem mástól tudná meg. De majd csak akkor ha idősebb lesz. Vagy rosszul gondoljuk?

Neked mi erről a véleményed? Te elmondanád vagy inkább nem beszélnél róla?


2012. aug. 6. 13:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, ugyanis joga van tudni róla. Szerintem olyan 10 év múlva elmondhatod neki mert akkor már elég nagy lesz hozzá.
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem csak ha idősebb lesz mert egy 4 éves kislány ok nélkül is elpletykálja mindenhol.
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám, ha kérdezi. Úgyis fog a múltról kérdezi, hogy mit csináltatok, mikor ismerkedtetek meg. Akkor is jó lehet az időzítés, amikor ez a téma. Pl, a rossz emberek kik, hova kerülnek..stb. Persze nem egyszerre zúdítanám a gyerekre, mindig csak az életkorának megfelelően és amennyit el tud viselni
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
4 éves gyereknek semmiképp nem mondanám el!
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
4 évesen szerintem még nincs itt az ideje. Nincs tisztában a fogalmakkal, nem tudná feldolgozni az információt és többet árthattok vele, mint amit használna a felvilágosítás. Mivel nem tudja mi mit jelent, a gyerekszáj pedig beszédes, szétkürtölné az oviban is, az meg nem vetne rátok jó fényt. Úgyhogy várjatok vele még tizenéves koráig, amikor már tudja mi micsoda, tudja mi az a bűntény és mik a következmények.
2012. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
egy 4 éves gyermek ezt ugysem érti még ráértek beszélni vele nagyon ráértek!
2012. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mi sem mostanában gondoltuk.
2012. aug. 6. 13:33
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

elég érdekes történet...


nos, idővel elmondhatjátok sztem. én 18 éves korom környékén tudtam meg, h apám ült. azt is egy levélből. akkor még nem volt együtt anyámmal, és a házasságuk sem volt valami tartós.

nagyim folyton utalgatott rá, de nem mondott konkrétat. amikor világossá vált számomra a dolog, akkor mentem oda anyámhoz. kértem, mondja el. akkor nem mondta, így a 20. szülinapomra egyik "ajándékként" ezt kértem, meséljen.

kiderült, h az öreg 1.5 évet ült betöréses rablásért, amibe a haverjai vitték bele. anyám képes volt hozzámenni ennek tudatában. hát, én szégyellem magam helyette...


mondjuk annak azért örülök, h nem erőszakos cselekményért ült, de ezt sem teszi ki az ember az ablakba...

2012. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
én alapból úgy lettem nevelve de nem zavar... mindenkinek vannak hibái.
2012. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak fekete dolgok az életemben,ennél nagyobbak,nem mondanám el,bár nem hiszem hogy lesz gyerekem.Viszont a börtönös dolog ki fog bukni egyszer csak,úgyhogy ezt el kell mondani majd ,de csak akkor mikor idősebb lesz ,15-16éves pl.
2012. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!