Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves gyerekednek engednéd...

20 éves gyerekednek engednéd hogy motorozásra adja a fejét?

Figyelt kérdés

Jövőre kezdeném el a jogsit mert 21évembe lépek majd, és megsem állnék a korlátlan kategóriáig, hogy majd 1000-res sport motorom lehessen

Anyáék folyton azt hajtogatják főleg csak anyu, hogy azonnal meghalnék az első kanyarba, és hogy nem szeretne idegeskedni mindig amikor elmegyek valahova

Apu is azt mondja minek ekkora motor, hogy meghalljak rajta meg hogy minden csoda 3napig tart, ahogy az önkontroll is, és felhúznám a motort 200+ sebességig úgyis


Ezekkel tisztában vagyok hogy nem szabad vagánykodni közúton semmi és senki miatt, csak mégis azért hajlok ezekre a motorokra mert mégis nagy teljesítményűek és szépen túrázni is lehet velük, meg a másik hogy van eszem és nem akarnék meghalni gyerek fejjel


Ezeket mind saját erőből akarom elérni, mert dolgozok


Kérdésem az lenne, nektek is szívfájdalom lenne ha bejelentené a gyereked ezt?

20/F


2012. okt. 30. 22:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
Azt nagyon jól teszed. Végig kell járni a ranglétrát. Első nagymotornak elég egy 250-es. Nem csoda hogy féltenek. A baj bármikor megtörténhet. Pár hete elém is kitolatott egy marha, pedig nem is halk a motorom.
2012. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Kortól függetlenül, ha egyszer majd a gyerekem bejelentené, hogy motorozni akar akkora szivfájdalmam lenne, hogy az elmondhatatlan. És azt sem tudnám mit kezdjek magammal ha még is motorozna. Minden egyes alkalommal amikor elindul zokognék mindaddig amig haza nem ér.

Nem hiába van az a mondás, hogy: Aki motort vesz, koporsót is vegyen mellé.

Soha nem láttam egyébként igy a dolgokat, de miután az exemnek motorbalesete lett és lebénult a keze nem tudnék jó szivvel hozzá álni a motorozásoz.

Soha nem tudnám elfelejteni azt a napot azt az érzést amit akkor átéltem.

Pedig ő is felelősségteljes volt és az is.

De egy ekkora motornál az embernek nem igazán van önkontrolja. Sokszor mentem vele és tudom jól.

Nem azért vesz meg az ember egy ekkora mocit, hogy 60km/h val túrázgasson. Egy ilyen mocin ülve az ember nem mindig tudja azt mondani, hogy ELÉG. Csak megy és megy.

De még ha nem is megy... csak döcög vele is baj lehet.... az exemmel is igy történt... szinte épp hogy 50el ment... és meglett a baj... ami egy életre rányomta a bélyegét.

2012. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nekem is halt már meg sajnos motoros ismerősöm, de Ő engedett a csábításnak elég sokat, és ez lett a veszte :(

Már ebből is tanul az ember, hogy nem szabad túlvállalni magát az embernek

2012. okt. 30. 22:57
 14/31 anonim ***** válasza:
Ha lány lennél akkor simán azt mondanám hogy ok. De mivel fiú vagy, jön a haverok közti rivalizálás (mint a szüzesség elvesztése terén, meg hogy ki döntött több nőt le) aztán biztos van egy tapasztaltabb a "haverok" között, de Te nem akarsz beégni a csajod előtt.... De amúgy meg papírforma szerint felnőtt vagy. A lényeg hogy se magadba, és ami fontosabb se másba ne tegyél kárt. Nem hiába nem lehet ezt a tanfolyamot 17 éves fejjel elvégezni.
2012. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig megkapom hogy "De okosan ám!" amikor meglátják alattam a motort, pedig évek óta használom... Anno nem jelentettem be semmit, egyik születésnapomon elmentem otthonról és hazamentem egy motorral, kb. ennyi volt.


Egy valamiben igazuk van: aki gyors motort vesz, az valószínűleg húzni is fogja neki - nagyon kevesen vannak, akik meg tudják állni, hogy ne eresszék el a motort jóval a megengedett tempó felett. Ha szépen fokozatosan tanulod meg (vagy nagy önfegyelemmel kezdesz motorozni egy erősebb gépen), akkor javulnak az esélyeid a túlélésre.

De szvsz a motornál is úgy van, hogy nem 0 km-es kezdőnek lenni veszélyes, hanem az amikor már van 5-10e km alattad és azt hiszed már minden tökéletesen megy, bármikor tudsz azonnal helyesen (!) reagálni az adott helyzetre.


Nem tudom autózol-e, de a motorozás másféle szemléletet kíván és nagyobb odafigyelést. A motorra, az útra és a többi közlekedőre is. Úgyhogy nem biztos hogy alaptalanok a szüleid félelmei, ha egyszer odaérek hogy majd az én gyerekem akar motorozni, akkor én is ugyanígy fogok aggódni - főleg hogy belülről ismerem mi játszódik le abban aki motorra ül...

2012. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Különben azt is megkaptam, hogy most még ebben látom a szenvedélyt izgalmat, de majd ha gyerekem lesz és orvoshoz kell vinni akkor nem ültethetem hátulra és gyerünk, viszont ezzel úgyvagyok ha rendben van a motor cakpak, akkor bármikor szert tehetek egy B-s papírra, amiután veszek egy rongy kocsit


Sajnos mindenféle kibúvót keresnek szüleim, apu is 18évesen kezdett egy ETZ-vel amivel egyszer nagyon felborult, és lehet ezt is figyelembe veszi az esetemben

Merrt akkoriban nem voltak nagy teljesítményű gépek, ezért ha felborult vele a gazdája jó esetben saját lábán ment haza

Nálam ez kétséges lenne, mert akkorát nőtt már az ipar hogy ég és föld az akkori és mostani motorozás

2012. okt. 30. 23:15
 17/31 anonim ***** válasza:

Valaki biztos olvasta azt a kérdést, ahol a nő aggódott a párjáért a motorozás miatt, és nemrég megírta, hogy balesete volt, berepült egy autó szélvédőjébe, ő kómában van, a sofőr meghalt.


Nemcsak önveszélyes, mert ha zöldség akarsz lenni, legyél az, de másokra is veszélyes.

2012. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
41%

14 éves vagyok ,de ha lesz gyerekem és motorozni szeretne nem fogom neki megtiltani.

Amúgy gondolom megérted a szüleidet ,hogy féltenek de igazából ha nem őrült módjára vágsz bele a dologba ,akkor rögtön jobb eséllyel kezdheted a dolgokat.

Édesapám 12 éves korában kezdett motorozni.Minden védőfelszerelés nélkül.Ő azzal kezdte ,hogy "megtanult esni".Kimentek egy elhagyatott hegyre vagy utcába és engedte ,hogy a motor boruljon ,így megtanulta ,kitapasztalta hogy hogyan kell leugrani a motorról rizikós helyzetekben.Volt olyan ,hogy 140-nel esett kanyarban és karcolásokkal megúszta ,mert tudta hogy kell esni.Szóval ez is sokat számít.De védőöltözet is kell persze.

Szerintem próbáld meg őket meggyőzni ,hogy nem kell feltétlenül meghalni ,attól hogy valaki motorozik.

2012. okt. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
17-es! Nekem is ez az eset jutott eszembe...
2012. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Biztos szívfájdalom lenne, de számunkra már nem létezik az enged-nem enged fogalma 18 éves kor felett. Felnőtt, önálló, neki kell döntenie. Persze fizetni nem fizetném neki a jogsit, se a motort, de ha neki lenne rá pénze, akkor nem mondanám azt egy felnőtt embernek, hogy "márpedig fiam én nem engedem, hogy motorra ülj".
2012. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!