Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hányingerem van a családomtól....

Hányingerem van a családomtól. én szégyellem magam. Hogyan tegyem túl magam rajta vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Megtudtam hogy apu mióta csak együtt van anyuval csalja, de neki kell anyu. Neki jó így. Anyu persze erről semmit nem tud és persze én se mondhatom el mert apunak megígértem na meg persze amúgy se mondanám el mert tudom hogy anyunak mennyire fájna és mik lennének. Akkor anyu tényleg olyan őszintének tűnt meg minden sajnáltam, lelkiismeret furdolásom volt mert én tudom ő meg nem. Erre apu mondja hogy az egész azért van mert mikor ők összejöttek minden oké volt majd mikor anyu 18 éves lett jóba lett egy 38 éves csávóval akit persze mama erőltetett rá mert annak volt pénze apunak meg nem. Elvileg tán anyu terhes lett tőle és elvetette a gyereket de ezt nem tudja apu biztosan mert anyu tagadja, aztán már apu menyasszonya volt és apu bement a katonasághoz anyu meg otthagyta egy másik csávóért, persze ezt is mama akarta. Majd mikor apu hazajött kibékültek.

Mama utálta aput , apu meg annyit csalódott akkor meg minden hogy elvette anyut de megfogadta akárhány nőt megtud azt meg is fogja.. és ezek közt van egy csomó idegen de van pl közte olyan akit ismerek és még családtag is

pl. unokatestvérem, és sorolhatnám. Na és persze nagyanyám ... hogy tehette ő is a saját lánya férjével?

Undorítóak, utálom az egész családom. Rosszabbak mint a sátoros c*gányok!!

Szégyellem magam az egész családom miatt, nekem van lelkiismeret furdolásom mert én tudom....


(Kérlek hagyjatok a bunkó kommentárokkal, k*rvára nem vicces...nekem nem)


2012. okt. 31. 10:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez a legutolsó megállapításod igaz, de te írtad azt , hogy "szegény ha tudná, hogy valójában milyen anyja volt" - az egy másik helyzet, hogy a jelek szerint zömmel tudja, és a hibáival együtt is szereti. Ez meg fontos különbség szerintem az egész történeted megértésében.
2012. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen. Csakhogy itt a kérdés az hogy én hogy fogadjam el? Hogy éljek azokkal a dolgokkal együtt amit én tudok? Mikor nem mondhatom el senkinek.... csak az én lelkiismeretemet bántja... én szégyellem a családomat a történtek miatt nem is ők magukat
2012. okt. 31. 13:57
 13/14 anonim ***** válasza:

Na ya, és pont erre a "hogy tegyem túl magam, hogy fogadjam el" kérdésedre adja meg ez a választ.

Szóval én azt látom, hogy anyukád ugye zömmel tudta, hogy a saját anyja hogyan bánt vele, szerintem zömmel azt is tudja, hogy a saját férje hogyan bánik vele, mégis szereti és tiszteli őket, ragaszkodik hozzájuk. Az ilyen emberekre mondják azt, hogy "áldozat-típusok". Nekik az kell az élet teljességéhez, hogy megalázzák őket, szenvedhessenek, mártíriumuk legyen... nagy történelmi fordulókon ilyen emberekből lesznek a szentek, egyébként meg zömmel áldozatok, de ezt tökéletesen el is fogadják, sőt, erős kapcsolati függésbe kerülnek azoktól, akiktől a szenvedést és megaláztatást megkapják, szüleik, párjuk, stb.

Szerintem ez az a kohézió, ami ilyen körülmények között összetartja ezt a családot, amiből te jössz.

Szóval kicsit olyan ez, mint ha a szadistát meg a mazochistát akarnád megérteni (lelki értelemben kb ugyanarról is van szó) ők megadják egymásnak, amire a másiknak szüksége van, kívülről viszont képtelenség megérteni bármelyiket is, egyet tehet az ember, elfogadja, hogy ők egymásnak pont jók, magát a jelenséget el lehet ítélni, de az érintett embereket nemigen.

Te meg eszerint úgy tedd magad túl, hogy tudatosítsd magadban, te sem kínzó sem áldozat típus nem vagy (utóbbi a veszélyesebb mert alattomosabban támad:)) nem ez a családi játszma a te utad, egyik szereppel sem tudsz azonosulni a magad részéről. Ha ők ilyenek (ami egyébként valszeg a saját kisgyermek-kori traumáikból jön) akkor ez az ő ügyük, ha ők így akarnak élni akkor ez az ő életük, te ettől függetlenül szereted őket, hisz a te szüleid és neked nem ártottak, de te járd a saját utadat, és légy olyan, amilyen te vagy. Ez a dolgod.

2012. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha a jelenség részletesebben érdekel, tanulmányozd a Natascha Kampusch-sztorit. Ott is komoly jelei voltak, hogy a lány ilyen áldozat-típussá vált, komoly érzelmi függésbe került a rabtartójától, és évekig azon küzdöttek a pszichológusok, hogy ez ne fixálódjon a fiatal lányban. Majd elválik a következő évtizedekben, hogy milyen sikerrel... de az ilyen gyerekeknek később sokkal nagyobb az esélye, hogy vagy bántalmazó, vagy áldozat legyen belőle, mint az átlag embereknek. És ehhez nem kell egy ilyen dedikált rabtartó, elég egy rabtartóként viselkedő családi környezet, szülői ház, pl. egy a gyerek kapcsolataiba folyamatosan beleavatkozó anya...
2012. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!