Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira különbözöm a családomt...

Annyira különbözöm a családomtól. Ezért nem jövünk ki? Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Apukámmal, anyukámmal és nővéremmel (21) élek. Lány vagyok és 19 éves.


Kis dolgok, de mégis sok kicsi nagyra megy...


Apum és nővérem nem dolgozik. Minden reggel 11-12 köröl kelnek. Iszonyú lusták. Én már (hétvégén is) fél 8-kor fenn vagyok: nekiállok tanulni vagy könyvet olvasok amíg fel nem kelnek...

Egyiket sem érdekli, hogy munkát keressen. Én közben ezer diákszövetkezetnél regisztrálva vagyok, mióta leérettségiztem dolgoztam mekdiben, hostessként, babysitterkedtem stb. és naponta kb. 15 önéletrajzt kiküldök neten álláshirdetésekre.

Engem érdekelnek a nyelvek, és ha már nem dolgozom szeretnék beiratkozni egy szuper intenzív 4 hónapos nyelvtanfolyamra hogy megtanuljak egy új nyelvet, de senki nem támogat. (A pénzt már megkerestem rá.)

Vagy nővéremnek folyton mondom, hogy csináljunk ezt-azt (mert állandóan panaszkodik, hogy unatkozik) menjünk moziba, könyvtárba, múzeumba, jégkorizni, bevásárlóközpontba nézelődni stb. de mindenre a válasz: NINCS KEDVEM / nem érdekel.


2011. nov. 29. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg depressziós mindkettő. Nem sokat tehetsz értük, legfeljebb segíthetsz nekik valami célt találni, amiért érdemes felkelniük. Már ha akarnak célt találni.
2011. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Be vannak punnyadva, be vannak fásulva. Te kimozdulsz éled az életedet. Ők nem. Rááll erre az életvitelre az ember agya, szervezete. Ha egyéb más problémák nincsenek csak ez a különbség, akkor lehet, hogy semmit nem kellene tenni. Vagy akár kényszerűen ki is mozdíthatod őket.
2011. nov. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Klassz, hogy meg tudtok élni 3 munkanélkülivel a családban...
2011. nov. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Valószínűleg valami mentális bajuk van, depressziósak akár. Magyarországon sajnos sokan lustaságként definiálják az ilyen betegséket...és önmaguk fényezésére más baját.
2011. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És te tartod el őket meg anyukád? Ha nem akadályoznak semmiben és nem kérik el a pénzed,akkor semmit nem kell tenned velük,keress olyan embereket,akikkel programot tudsz csinálni! Hogy érted,hogy senki nem támogat abban,hogy nyelvet tanulj? Ha a pénzed megvan rá,akkor nincs szükség a támogatásukra. Egyébként motiválatlan,fásult emberektől ne várd,hogy majd noszogatni fognak,vagy lelkesedni bármiért is,amit csinálsz. Ha nekik ez így jó,akkor éljenek így,csak akkor gáz,ha téged is le akarnak húzni a maguk szintjére,és még anyagilag is élősködnek rajtad!!
2011. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10.58-as vagyok. Egyébként ahogy itt írták már többen,biztos,hogy lelki problémáik lehetnek,de amíg ők ezt fel nem ismerik(apuka nem fogja felismerni,vagy csak nagyon nehezen,de lehet,hogy a nővéred is "nehézfejű"),addig úgysem tudsz segíteni rajtuk,viszont magadat ne hagyd lecsúszni az életuntságba!
2011. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Egyébként motiválatlan,fásult emberektől ne várd,hogy majd noszogatni fognak,vagy lelkesedni bármiért is,amit csinálsz. Ha nekik ez így jó,akkor éljenek így,csak akkor gáz,ha téged is le akarnak húzni a maguk szintjére,és még anyagilag is élősködnek rajtad!!"


Pedig annyira jóóó lenne, hogy valaki noszogatna és lelkesedne értem..... :((((

És ne hagyjam magamat lehúzni az életuntságba?


Ezt nagyon könnyű mondani, de egy 19 éves lánynak akinek nincs senkije, hogy elsírja a bánatát (nagyszülők, unokatesó, barát, barátnő stb...) és a nap java részében velük van, elszed vagy nem: NAGYON NEHÉZ!

2011. nov. 29. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:

hát talán 1-2 éve a nővéred is ilyen volt, aztán nem talált semmit és belebetegedett lelkileg? apukás is lehet, hogy csak feladta.

És persze, menjünk moziba, korizni stb... de te fizeted, vagy nekik kéne a semmiből?kirakatot nézegetni is akkor jó, ha meg is vehetsz 1-2 darabot. sajnos egy ilyen beteg országban élünk, remélem te nem tapasztalod meg. de azért ne lustázd le őket. tesóm is ilyen volt, amíg nem tudott mit csinálni, lényegében úgy volt vele, hogy minek keljen fel? hogy aztán lefeküdjön. pont.

neked meg nem kell otthon ülni, keress barátokat és menj velük, keress egy pasit, majd ő lelkesedik érted. nem vagy te a családra utalva felnőtt emberként, se lelkiekben, se más okból jó esetben.

sok sikert és több kitartást, mint a családtagjaidnak!

2011. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom,hogy nehéz,mert én is hasonló családban nőttem fel,ahol ráadásul egy szobában éltünk,és mindenki a rohadt tv-t bámulta,az én lelkemmel meg senki nem törődött! Sokat lázadtam,és tökre örültem,mikor végre el tudtam költözni tőlük.Nekem se nagyon van senkim.És tudod,mi van? Ugyanolyan fásult lettem,mint pl anyám vagy tesóim.Én hagytam magam,és most baromira utálom magam. Könnyű mondani,igen,nekem is sokszor mondtak frázisokat,és én is úgy éreztem,mint most te,hogy "ezek nem értenek meg engem". Esetleg kérj magadnak segítséget pszichológustól,nehogy így járj,mint én.
2011. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10.58 és 11.33 vagyok! Amúgy ha szeretnél beszélgetni valakivel,írj privátba nyugodtan,én 30 éves nő vagyok amúgy,és nagyon sokat olvasok pszichológia témában,hátha át tudjuk beszélgetni a dolgokat!
2011. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!