Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is rossz a felfogá...

Szerintetek is rossz a felfogásom ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A halottak napjáról van szó. Szüleim megharagudtak rám,mivel nem megyek el velük a halottaink sírjaihoz. Több oka is van. Az egyik az,hogy nem vagyok vallásos...A másik pedig az,hogy nem hiszem,hogy csak ezen az egy napon kell emlékezni rájuk. Elvégre az ott a temetőben csak egy sír a maradványokkal. Én egész évben gondolok a meghalt szeretteimre,gyertyát is szoktam olykor gyújtani. Nagyon rosszul látom ezt a dolgot? Előre is köszönöm a válaszokat..18l
2012. okt. 31. 23:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Én is úgy látom, ahogyan te, ne aggódj, nincs ezzel semmi baj. Nem is értem, hogy a szülők miért nem képesek elfogadni, hogy a gyerekük másképp gondolkodik ilyen dolgokról. :-/
2012. nov. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked ez a felfogásod, bár nem kell vallásosnak lenni ahhoz, hogy megtisztelt az elhunyt szeretteidet. De ha nem akarsz menni akkor ne menj. Én sem tudok kimenni a szeretteimhez mert 2000 km választ el tőlük, de gyertyát gyújtok. Voltaképpen azért járnak ki az emberek, mert így az egész család összegyűlhet, és emlékezhetnek közösen..
2012. nov. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Én sem szeretek temetőbe járni!Mondtam is a páromnak ha végem lesz hozzon haza a vitrinbe, mert én is így teszek majd vele!Halottak napján meg pláne nem is mennék abba a tömegbe!Az öregek jönnek a tradícióval folyton,hogy mi a helyes!Tudod a korral minden romlik csak az erkölcs javul!Jöjjenek a halottak ők úgy is jobban ráérnek!

39/F

2012. nov. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom mikor voltál jelen temetésen, de kívánom ne is legyél, inkább 3esküvő helyette

Akkor átfog értékelődni benned az hogy "csak egy betontömb maradványokkal"

Fiatal vagy még, és nem igazán tudod mi is ez temető dolog, nincs baj vele mert a kapu bármikor nyitva, és kedved szerint látogathatod


De az elhunyt családtag igenis megérzi, ha nincsen jelen a Holnapi napon a nyughelyénél

Mindkét fél lelkének könnyebb, hogy veszed a fáradságot és ott vagy, mert ez az Ő napjuk, Ő értük szól minden fuvallat és ének, Ha nekünk is úgy adódik hogy mennünk kell a jelenből, akkor ugyanúgy fognak ránk is emlékezni, hol mosollyal hol könnyekkel

20/F

2012. nov. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy gondolkodok, ahogy te. Én nem a halottak kedvéért, hanem a szüleim kedvéért megyek holnap a temetőbe. A halottaknak mindegy, nekik nem. :)
2012. nov. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, a szüleid így emlékeznek, te meg másként emlékezel, nincs is ezzel semmi gond... az elhunyt szerettekről való megemlékezés legbensőbb magánügy. Szüleidnek, ha ezzel nyúznak, nincs igazuk.
2012. nov. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Ja hát végül is a születésnap is hülyeség, elvégre minden nap adhatnának az embernek ajándékot, minek ahhoz alkalom...


A halottak napja (meg az összes hasonló nap) pont azért kell és jó, mert ez egy olyan nap, amikor mindenképp foglalkozol a halottaiddal. Nyilván ez nem zárja ki, hogy máskor is ezt tedd, de ez az a nap, amit kimondottan nekik szenteltek.

2012. nov. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Pont, hogy neked van jó felfogásod de attól még elmehettél volna velük. :/ Én is megyek minden évben!
2012. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom szivecském, minden karácsonykor kiveszel egy hotelszobát és ott kuksolsz egyedül, mert nem hiszed, hogy csak ezen az egy napon kell szeretni, jajj, te drága, hogy te milyen kisz ukusz vagy!

Szerintem a szülinapodon is otthon kéne egyedül hisztizned, mert nem csak ezen a napon kéne ünnepelni az életet.:[

2012. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
Igen, rosszul látod! Akár hiszed, akár nem, ebben a rosszul értelmezett modernizált világban is kell, hogy legyen legalább néhány hagyományőrző elem. Ilyen pl. a szeretteink "meglátogatása" a halottak napján. Ez nem vallásosság kérdése. Az, hogy te egész évben gondolsz a meghalt szeretteidre - ha ez így fedi a valóságot(!)- akkor ez nagyon dicséretes dolog, de már ne haragudj, ez általában a lusta emberek védekezése, hogy miért nem mennek ki halottak napján a sírokhoz. Nem kellene minden hagyományunkba - mindenféle új-hullámos indokot belemagyarázni.
2012. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!