Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretek a gondjaimr...

Miért nem szeretek a gondjaimról beszélni senkinek?

Figyelt kérdés
Nos, a szüleim nagyon sokat veszekednek, soka cirkusz, a balhé itthon. Ezek miatt néha eléggé ki is akadok, amit észre vesznek a barátaim is. De én mégse szeretek beszélni róla. Soha senkinek nem szoktam panaszkodni. Ezzel kicsit távol is tartom a barátaimat, észre vettem. De nem tudom, mi lehet az oka hogy nem panaszkodom. Mások olyan könnyen beszélnek ezekről. Nekemmiért jelent problémát? 19L
2012. nov. 1. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de miért kéne beszélni róluk? Semmi baj nincs azzal, ha te nem akarsz.
2012. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. El is vesztettem a barátaimat. Nekik fel sem tűnt, hogy bajom van, vagy legalábbis sosem kérdeztek rá, hogy miért vagyok ilyen morcos. A szüleim válófélen voltak, volt hogy a könnyeimmel küszködve mentem reggelente iskolába és igen, nem voltam jó társaság, de arra vártam, hogy végre rákérdezzen valaki. Akkor sem tudtam volna mindent kimondani, de legalább értették volna. Hát itt volt a hiba. Én nem jeleztem, ők nem kérdeztek, elmentünk egymás mellett és egy évre rá a fejemre olvasták az összes hibámat, majd el is váltak útjaink. Azóta sem tudok róluk semmit. Annyira nem is akarok.
2012. nov. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretsz róla beszélni. Te ilyen vagy, ezzel nincs is semmi baj. Amikor megkérdezik, hogy mi a bajod, akkor azért mondd azt, hogy köszönöd a figyelmességüket, nagyon aranyosak, de erről most nem szeretnél beszélni, és ezt ne vegyük úgy, hogy ellenük szól.

Ha ez segít, akkor írj blogot, vagy naplót, ez talán segít egy kicsit megkönnyebbülnöd, mert lehet, hogy nem jó róla beszélned, de azért ne tartsd magadban!

2012. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

En is ilyen vagyok...es a masodik valaszolo is hasonlokat elt at, mint en.

Mondjuk en az elejen kibeszeltem, aztan egyre kevedebbet es vegul semmit nem mondtam nekik. Es tudod miert? Mert ok nem erthetik azt, amin en keresztul megyek. Nem tudjak, hogy nekem adott esetben milyen nehez, ezert nem is ertik, miert is vagyok kiborulva. Van, hogy en is konnyeimmel kuzkodve megyek be az iskolaba, es nem sikerul teljesen palastolni az erzelmeimet, akkor megkerdezik mi a baj, mire en azt mondom, hogy inkabb hagyjuk. Hiaba mondom el, erzek egy egyfajta erdektelenseget a masik felol. Mert ok ezt nem erthetik. Lehet, hogy tudat alatt ezert nem szeretsz beszelni rola.

Ezzel viszont tenyleg ellokod a barataidat...nehez ez a helyzet.

Es az sem jo, ha egy ember sincs, akinek elmondanad, mert ha magadban tartod, abbol sok baj, mentalis betegseg keletkezhet. Hidd el, jo valakinek kibeszelni, neked is megkonnyebbules! Ha nincs mas, esetleg keress egy pszichologust...

Remelem valamennyit segitettem!

2012. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!