Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne ezért otthagynom...

Érdemes lenne ezért otthagynom az egyetemet? Családom tuti rossz szemmel nézne rám, ha otthagynám

Figyelt kérdés

Történet:elég sok minden érdekelt kiskoromtól kezdve,állatorvos,vagy mozdonyvezető szerettem volna lenni,állatorvosira sajnos nem vettek fel,mozdonyvezetőnek az egészségi állapotom miatt nem mehetek.Mindenki azt beszélte körülöttem,hogy fontos a diploma,eztán unszolásra jelentkeztem egy büfé szakra,első évben még tetszett is,de most kezdek ráébredni,hogy ezzel a diplomával max munkanélküli leszek,elkezdtem úszóedzésekre járni,edzőm azt mondta,h lehet belőlem jövőre versenyúszó,ha kitartóan,heti ötször járok edzésre,de ebben az esetben ott kéne hagynom a sulit,bevallom,az úszás jobban érdekel,meg asport,mint a suli,és szeretném,ha ez összejönne,ha már egyszer vasutasnak nem mehettem.Mit tennétek ilyen esetben?

21/l


2012. nov. 1. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
21 évesen már nem leszel profi sportoló. Ezzel jobb ha tisztában vagy.
2012. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Hat a versenyszerű úszást nem 21 évesen kell elkezdeni....
2012. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérj egyéni tanrendet az egyetemen és akkor mellette tudsz úszni is. Viszont igaza van az előttem írónak, a legtöbben 19-22 éves korukra érnek be a nemzetközi szintre.

Vagy az úszás mellé tanulj OKJ-n egy szakmát így nem szólhatnak meg, hisz lesz szakmád is és nem csak pancsolást lát

2012. nov. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen kizárt, hogy ha 21 évesen kezdesz versenyszerüen úszni, akkor valaki eredményt is el tudsz érni. Az edzö szerintem vagy nem ért a dolgához, vagy nagyon szüksége van tanitványokra.


Nem irtad, hogy mit tanulsz, de a helyedben mindenképpen elvégezném az egyetemet - ugyanis ami ma nem keresett, az holnapra hiányszakma lesz.


Ha végképp nem akarod befejezni, akkor keress valami ÉRTELMES más pályát, de a versenyúszást felejtsd el, erre kb annyi az esélyed, mint hogy a jövö héten téged választanak meg az USA elnökének.

2012. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem annak az égvilágon semmi értelme, hogy elvégzel egy büfé szakot, beleölsz egy csomó időt és pénzt, és aztán sosem fogod használni, nem lesz jó semmire (max annira, hogy a diplomás minimálbért fogod kapni a melóhelyeden, ami pár ezerrel több, mint a nem diplomás minimálbér. Már ha felvesznek dolgozni, mert sok helyen meg hátrány, hogy diplomás vagy, hiszen akkor magasabb minimálbért kell fizetni stb, stb... Ördögi kör.)

Szóval a lényeg: szerintem, ha nem érdekel téged az egyetem, akkor nem kell erőltetni. Inkább végezz el egy OKJs tanfolyamot, szerezz egy olyan szakmát, ami tényleg érdekel, és azzal echte fogsz is tudni valamit kezdeni, nem kell éveket várni, míg a kezedben lesz a papír (ami nem egy utált, haszontalan diploma lesz).

Mellette pedig tudsz úszni erős hobbi szinten. De egyetértek a többiekkel, hogy sajnos ilyen idősen már nem leszel profi. Max az amatőrök között lehetsz kiemelkedő.

2012. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is hamarabb kellett volna elkezdened. Nagy karriert mar nem futhatsz be. Nem tudsz megelni az uszasbol.

Ha mar egy evet teljesitettel az egyetemen, es mar lassan ebben az evben is fel evet teljesitettel, mar nem sok van a felidoig, es akkor mar 2 evet olyan kar lenne eldobni. En is sokat agyaltam 2.-os koromban, hogy ott kene hagyni a fosulit. En is bufe szakra jelentkeztem. Tudtam mar 2. ev vegen, hogy kulfoldre akarok koltozni, tudtam, hogy nem fogok munkat talalni otthon. Vegul ugy dontottem, megcsinalom, mert egesz eletemben bantam volna, ha nem fejeztem volna be. Be akartam bizonyitani magamnak, hogy meg tudom csinalni, es lazan megcsinaltam:D Rogton a diploma oszto unnepseg utan nem sokkal kulfoldre koltoztunk. Ennek mar 5 eve. A diplomam a polcon porosodik igaz, de azt hiszem, veszteni nem vesztettem vele semmit. Ki tudja, talan egyszer meg is hasznat veszem. Meg nem tudhatod, hogy mit hoz a jovo. Most ugy is munkanelkuliseg van az orszagban. Ha most otthagyod a sulit, ugyse kapsz munkat. Akkor meg nem raersz suliba jarni? Ki tudja, lehet mire elvegzed jobb helyzetbe kerul az orszag es a bufe szakoddal is el tudsz helyezkedni. Habar ezt erosen ketlem, de nem szabad feladni a remenyt.

2012. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,nem hagyományos úszásról van szó,hanem uszonnyal,pipával kell úszni,ebben van olyan,hogy 18+ kategória,ebben szeretnék indulni
2012. nov. 1. 11:35
 8/20 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el, hogy mi érdekel még, amit szívesen tanulnál is. Most milyen szakon vagy? Ha könnyű, akkor szerintem végigcsinálhatnád, ha pedig értelmetlennek tartod, akkor keress valami olyat, ami esetleg a sporthoz kapcsolódik. TF-en vannak jó szakok és akkor mellette úszhatsz is.

Én is ott hagytam az egyetemet, bár én eüs szakra jelentkeztem, de behaltam, annyira uncsi volt és rájöttem, hogy nem akarok végig tanulni 4 évet, hogy utána éhbérért küzdjek valami lepukkant kórházban. Szóval most művészeti szakon vagyok, ezt szeretem is és több haszna is van, már most tudok vele dolgozni kevés befektetett energiával suli mellett.

Nekem fontos volt, hogy olyan szakon legyek, ami kreatív, mellette tudok rendszeresen sportolni, táncra járni, nyelveket tanulni és dolgozni is. Nekem ez az élet. Nem pedig az, hogy valami értelmetlen szakon vergődjek évekig, ami a diplomához képest, amit ad, még sok tanulást is igényel.

2012. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszi,utolsó,közép európai területi kultúrát tanulok,hatvanan vagyunk a csoportban,csoport 70 százalékának a műveltsége olyan kb,mint egy általános sulis ötödikesé.ide főleg csak olyanok járnak,akik se tanulni,se dolgozni nem akarnak,
2012. nov. 1. 11:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a kemény szakokra annak éri meg menni, aki tényleg azzal a szakterülettel szeretne elhelyezkedni és nem olyan sokszínű, hogy még mellette más dolgokat is kipróbáljon.

Például engem anno felvettek volna az orvosira a pontszámaim alapján, de úgy voltam vele, hogy hiába vagyok jó tanuló, ez a 6 év kizár minden más lehetőséget az életemből, annyira pedig nem vagyok elhivatott, hogy lemondjak a többi dologról, ami érdekel és kreatív.

2012. nov. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!