Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan ekkora baj,...

Most komolyan ekkora baj, hogy elköltöttem azt az 1000 ft-ot?

Figyelt kérdés

2 hete apa adott 10.000 ft-ot, hogy menjek és vegyek magamnak csizmát. 8000 ft volt a csizma, egész napos járkálás után találtam meg végre. Aztán beültem egy helyre, ahol ettem, 1000 ft-ot fizettem.

Amikor hazaértem, apa elkérte a csizmáról a blokkot, és visszaadtam az 1000 ft-ot, erre ő üvöltözött velem, hogy mégis hova lett a másik 1000 ft, biztos óvszert vettem belőle, stb.

Azóta nem mehetek sehova, egész szünetben is csak itthon ülhetek.

Nem hiszem el, hogy nem érti meg, hogy baromira éhes voltam, reggel 10-kor indultam el és 5-kor kajáltam.


Azt mondta, hogy téli szünet végéig nem mehetek sehova és minden házimunkát nekem kell csinálnom. Ami elég gáz, mert érettségire is tanulnom kéne.


Mit tegyek? Sose ad nekem pénzt úgy, hogy elmegyek valamerre, és ha esetleg éhes vagy szomjas lennék, akkor vehessek valamit. Mindig a barátom fizet, amit már én szégyellek.


15/L


2012. nov. 1. 11:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Bezzeg az nem apának, hogy ő is simán beül a mekibe és megeszik 7-8 sajtburgert, áá az nem számít. Csak én ne egyek, vagy mi??

Ráadásul beszélni sem lehet velük, csak a saját igazukat mondják..

2012. nov. 1. 11:45
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

A kajálásról is elkellett volna raknod a blokkot és azt is oda adni neki. Akk egy szava se lehetett volna .

Mondjuk azt hiszem 1000Ft.ért nem kellene ekkora patáliát csapnia főleg, hogy soha nem ad.

De már nem igazán tehetsz mást csak tűrsz.

Vagy beszélj vele őszintén. Ha vele nem lehet akkor anyukáddal. Am meg mond meg neki, ha óvszert is vettél volna, örülhetne neki, hogy legalább védekezel és nem az abortuszra kell kicsengetnie a pénzt.

2012. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 B25 ***** válasza:
53%
15 évesen hogy készülhetsz érettségire? Egyébként meg beszéld meg vele. Hiszen nem vádolhat meg úgy hogy végig se hallgatott. És egyből azzal gyanúsít hogy óvszert vettél? Akkor mégis csak van veled is egy kis gond!
2012. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Nézd... annyiban igazuk van, hogyha éhes vagy, akkor sem kell feltétlenül a mekibe beülni. Be lehet menni egy boltba, venni egy 100 forintos péksütit, vagy egy banánt, hogy kibírd hazáig és ha mondjuk sajna olyan anyagi körülményeitek vannak, hogy ezer forint is számít, akkor valahol érthető.

Engem is így neveltek egyébként. Bármi nagyobb dolgot vettem magamnak, a visszajárót az utolsó fillérig vissza kellett adnom. Én úgy gondolom, hogy ebből tanultam meg, hogy 200 forintnak is értéke van, bár a mai világban sajnos már egyre kevesebb.

2012. nov. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Lajos38 válasza:
55%
Az ilyen nem apa!!! 1000.-Ft-ot költöttél kajára, még jó hogy ettél ennyi idő elteltével! Máskor tedd el az ott kapott blokkot is, hogy be tudd neki bizonyítani mire költötted a pénzt! Amennyiben óvszerre költötted volna, annak is örülnie kellene, hogy egyáltalán tudod, hogy kell védekezni! :)
2012. nov. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Anyának 1 szava sem lehet itthon.


Úgy, hogy előrehozottat teszek. Azért gondolja ezt, mert lassan 1 éve van barátom, akinek még a nevét sem tudja,pedig 2 hetente 1x itt alszik. Ennyire nem érdekli, hogy mi van velem.

2012. nov. 1. 11:51
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem drága helyre ültem be, de elég nagy étvágyam van és megettem 3 túrós batyut, ittam 2 szörpöt, meg ettem 1 joghurtot.


Azt meg kihagytam az előző kommentemből, hogy apa azt sem tudja, hogy idén érettségizek, tehát ennyire sz@rik rám. Odaad egy 10-est és akkor ő milyen jó apának gondolja magát.

2012. nov. 1. 11:52
 8/18 A kérdező kommentje:
Amúgy meg havi 360.000 ft-ot keres..
2012. nov. 1. 11:53
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Ő úgy gondolkodik, hogy a pénzt kizárólag a csizmára adta, kvázi másra nem költhettél belőle.

Legközelebb úgy eredj útnak, hogy szólsz, szeretnél majd tízórait IS venni, ha megengedi, kalkuláljon úgy.

Ez van, ő ilyen, ha ezt követeli meg, neked kell alkalmazkodnod.


(mellesleg én nem csináltam volna patáliát)

2012. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Vannak ilyen emberek. Egy ismim, ül az árnyékban, előtte tálca sör. A fia, a napon ás, lapátol /16 éves/. Az apa papol. Dolgozzál, mit képzelsz, tudod te mennyibe kerül nekem mindennap az 1/2 liter kakaód és a kiflik? Hozzá teszem, 18 évesen a srác úgy lépett le, hogy azóta sam tudnak a szülei róla. Kb 5 éve. Sírnak, hogy ők milyen jó szülők voltak, hogy tehetett ilyet a gyerek.
2012. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!