Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan. Az aki rendszeresen...

Komolyan. Az aki rendszeresen veri a gyerekét . Az miért szül?

Figyelt kérdés

komolyan nem értem .. van itt olyan aki szokta bántalmazni a gyerekeit ?

mert akkor tőle kérdezném azt... hogy minek vállalt gyereket ?



2012. okt. 14. 16:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van szép számmal, aki nem veri a gyerekét csak nem foglalkozik vele, elhanyagolja, esetleg lelkileg terrorizálja, annál már jobb néha egy-egy fenekes. Bár te rendszeres verésről beszélsz... De ha csak olyan vállalna gyereket, aki tényleg szépen fel is tudná tisztességgel nevelni a kölkeit, akkor ki is halnánk. (Az más kérdés, hogy vajon az akkora nagy probléma lenne-e...)
2012. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
azért nem hiszem hogy.. kihalnánk..
2012. okt. 14. 16:33
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Azért nem mindegy mit nevezünk rendszeres verésnek, bántalmazásnak.

Egy-egy ordenáré hiszti után fenékrecsapás, vagy egy-egy - jelképes persze - fejbeverés szerintem nemhogy belefér, kell is.

Nézzük az előző válaszoló által leírt szülőket, ma is volt egyhez szerencsém.

4-5éves kölyök ordítva hisztériázott az apjának hogy az anyja el merte (?) venni a telefont tőle, nem játszhat vele.

Az apja ahelyett hogy csendre intette, helyre tette volna, kitépte a felesége kezéből a telefont és odalökte a kölöknek hogy maradjon csendben.

Na, felnő ez a gyerek, tegyük fel hogy türelmetlen lesz, nem ilyen nemtörődöm mint a szülei.

Na, az ilyenek szokták falhoz vágni a csecsemőt ha nem hagyja abba a sírást.

Nézzük fordított esetben. A gyerek hisztizik, odamegy az apja és kap egy mérsékelt - jelképes - taslit.

A gyerek hisztizik egy sort a "verés" miatt, majd abbahagyja az óbégatást és megtanulja hogy nem az van amit ő akar.

Ha nem hagytuk volna el ezt a jó nevelési módszert, nem itt tartana ez a világ.

Mint pl. fent nevezett szülőpár másik gyereke, a szemmel láthatóan a 13 életévét még el nem hagyott hidrogénszőke hajú piercinges agresszív kis teremtés.

2012. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem azert szül, mert a nemi ösztön, fajfenntartasi ösztön hajtja (ami mindnyajunkba "kodolt" többe-kevesbe, akar tudunk rola vagy nem) es

azert veri, mert tudatlan. Igy latta, elte meg gyerekkent, nem lepett tul rajta. Azokban a helyzetekben, amikröl nem tajekozodtunk, nem tanulmanyoztuk, nem olvastunk rola könyveket (!ami rengeteg idö, evek-evizedek akar!!!), azokban a szüleink viselkedesmintajat vesszük fel, mert nincs mas a tasolyunkban. Ilyen lehet a veres is.

Nezd meg pl a 3. valaszt. Ö meg van gyözödve az igazarol, hogy bizonyos helyzetekben nincs mas megoldas. Van, akinel a veresi hatar, hogy mikortol szabad, mashol huzodik. Mas meg meg van gyözödve arrol, hogy soha nem ütne meg a gyereket.

2012. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kettőnek semmi köze egymáshoz. Szülni azért szül, mert szeretne, elvárják akármi, bántalmazni meg azért, mert ezt szokta meg, ezt tanulta, látta, idáig terjed neki. Meglepődnél, hogy Magyarországon a gyerekek hány százalékát bántalmazzák fizikailag, és akkor még a lelki terrorról nem beszéltünk.
2012. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
engem rendszeresen vertek.. csak azért kérdeztem..
2012. okt. 14. 17:51
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy sokszor, mivel csak ezt a mintát látta az ember, ezt viszi bele a saját családjába is. Rengeteg olyan ember bántalmazza a gyerekét, aki megesküdött, hogy ő aztán soha, mert mikor gyerek volt, őt is verték. Ez egy ördögi kör, amiből nehezen lehet kikerülni.
2012. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Van az az eset, ha valaki néha indulatból ad egy pofont a gyerek arcának vagy popsijának, utána megbánja, vagy nem – mindnesetre ez még nem okoz maradandó lelki károsodást, ugyanakkor szerintem teljesen normálisan fel lehet nevelni egy gyereket ezek nélkül is, a szavak sokmindenre képesek. (A kérdés nem is erre az esetre vonatkozott.)


Aztán van az az eset, amikor egy szülő tényleg azt gondolja, hogy a "pedagógiai célzatú verés" elengedhetetlen kelléke a nevelésnek, különben nem lesz belőle normális felnőtt. Egszerűen ezt tartják jónak, mert így bántak velük is, ezt tanulták, ilyen a felfogásuk. Ők azok akik tudatosan, módszeresen ütnek. Ha rosszat csinált a gyerek, teljes lelki nyugalommal, ugyanolyan arccal, ahogy a fogkrémet a fogkeféjére nyomja, előveszi a nadrágszíjat és elveri a gyereket, fájdalom okozása céljából, mert szerinte ettől fogja megtanulni, hogy mit szabad és mit nem. Azt hiszik, enélkül nem fogja, minden gonoszság nélkül. Így nevelte szegény anyut az anyja, de ő szerencsére ezt nem örökölte meg.. Azt mesélte, őt egy gumicsővel verte az anyja, mindig hurkák voltak a hátán, amiket szégyellt a suliban tesióra előtt, de a legrosszabb az egészben az a tudatos, indulattól mentes, higgadt módszeresség volt, ahogyan fájdalmat okozott szándékosan.


Aztán vannak az aberrált vadállatok, akik effektíve rommáverik a gyereket, hogy az komoly sérüléseket szenved, szóval ami már a bűncselekmény kategória. Na itt merül fel, hogy miért szül..

De bizony szexelni jó. Védekezés nélkül szexelni sokkal kényelmesebb, mint gumit húzni, vagy dokihoz járkálni tablettáért. Meg ugye a fajfenntartási ösztön, meg a nagy szerelem, meg hogy milyen cukik a kisbabák.. Akik ennyire nem látnak az orruknál tovább, és olyan primitív állatok, hogy képesek hülyére verni a gyereküket, azok az önkritikához is sötétek. Túl gyengék agyban ahhoz, hogy felismerjék, hogy alkalmatlanok a gyereknevelésre. Kontroll nélkül szexelnek és szülik a gyerekeket. Aki intelligens, és képes tisztán látni önmagát, pl. felismerni, hogy alkalmatlan a gyereknevelésre, az sokkal alkalmasabb, mint a fent leírt kategória.

2012. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

A családi pótlék miatt!


De amúgy én sem értem,nekem még nincs gyermekem,de annyi idegbeteg szülőt látni!

Szerintem kivannak a munka,háztartás, vagy a kapcsolatuk miatt,és a gyereken vezetik le.

2012. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat..
2012. okt. 14. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!