Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez most jogos? Komolyan...

Ez most jogos? Komolyan felsőbbrendű?

Figyelt kérdés
Tegnap összevesztem az unokabátyámmal. Igazából egy semmiségen, de a vita elfajult. Azt vágta a fejemhez, hogy nekem nincs jogom ővele vitatkozni, őt sértegetni, mert én semmire nem vittem az életben. Én tizenkilenc évsen mentem férjhez, utána elvégeztem az egyetemet, majd háztartásbeli lettem ( bár csak évekkel később lett gyerekünk), mert gyenge az egészségem és az idegzetem is, nem vagyok úgymond alkalmas a munkára. A férjem is ezt szerette volna, én is. A férjem jól keres, a "luxusra" is telik. Az unokatestvérem olyanokat mondott, hogy én egy élősködő rongy alak vagyok, mert világéletemben nem dolgoztam, csak a jómódú szüleimnek és a férjemnek köszönhetem a csillogó-villogó gondtalan életet. Hogy ha ő a helyemben lenne, ő megölné magát, mert undorodna tőlem. És mindezt azért, mert megkértem, ne szidja hangosan a politikát az ebédnél a gyerekek előtt... Tényleg semmirekellő lennék, tényleg joga van neki lenézni engem, csak mert nem dolgozom/dolgoztam?

2012. okt. 1. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
71%
Te jó ég, nagyon gyenge idegzetű lehet az unokabátyád. És mit dolgozik a kedves rokon hogy felsőbbrendűnek tartja magát?
2012. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 A kérdező kommentje:
Tornatanár
2012. okt. 1. 17:36
 3/74 anonim ***** válasza:
81%

Nem neked gyenge az idegzeted, hanem neki!

Persze lehet, hogy csak feszült volt és már meg is bánta a dolgot, de én a helyedbe haragudnék rá! Főleg azért, mert a a gyerekek előtt vágta a fejedhez.

2012. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
61%

Nem felsőbbrendű, csak letett valamit az asztalra, míg téged eltartanak. Míg ő munkával keresi a betevő falatot, addig te a férjed pénzén élsz.

És azért szerintem nagyon sok olyan munka létezik, főleg ha van mögötte anyagi háttér is, ami így nem stresszes, tehát nyugodtan dolgozhatnál is.

De jó neked, hogy megteheted, hogy nem kell dolgoznod. És ez a ti dolgotok, ettől te nem vagy rossz ember, csak ne sértődj meg, ha a szemedbe mondják az igazat.

Amúgy az 54 éves anyukám is egészségileg eléggé lerobbant, plusz rendszeres jár pszichiátriára, mert nagyon rosszak az idegei, ettől függetlenül muszáj dolgoznia, különben nem lenne, mit ennie, mert ő nem teheti meg, hogy más vagyonából luxusban éljen.

2012. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
67%
Nem, nincs joga hozza, de hidd el ez öt a legkevesbe sem erdekli. En nagy ivben tennek a helyedben a velemenyere, es amikor elkezdi mondani, leallitanam, hogy : " Mondd a hülyesegedet olyannak, akit erdekel, nekem a te velemenyed semmit sem er. " Ennyi. Ne törödj az ilyen emberekkel, ha boldogultok, es a ferjednek jo vagy ugy ahogy vagy, es önmagadat is el tudod fogadni, akkor minden oke :)
2012. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
57%
Irigykedik,úgy látszik...
2012. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
59%
Nem jogos, de az is nevetséges, hogy idejössz sírni, hogy itt mindenki adja neked az igazat és a szépet.
2012. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem csak féltékeny, hogy neki mindezért meg kell dolgoznia. (off: minden dilis ember tornatanáérnak megy el? nem láttam még nyugodt tesitanárt:P)
2012. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
51%

Csak vitára vágyik, vannak ilyen emberek. Mindegy hol, mindegy kivel, csak vita legyen. Közöld vele hogy az ebédlőasztalotok nem az a pódium ahol ezt megteheti, sőt, még a lakásotok sem az, vitázzon máshol, valaki mással.

Küld hozzám, én megfelelő súlycsoport leszek neki, majd én leoltom.

2012. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:
Utolsó, nekem is van diplomám ( bölcsész ), szóval én is "letettem valamit az asztalra". Ha nem engedhetnénk meg magunknak, akkor dolgoznék. De megengedhetjük. A férjem pénze az én pénzem is, elvégre házasok vagyunk. Most ezért lennék rongy ember? Szerintem édesanyád is abbahagyná a munkát, ha tehetné.
2012. okt. 1. 17:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!