Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önéletrajz írásával kapcsolato...

Önéletrajz írásával kapcsolatos kérdések! (többi lent) Pályakezdőknek mi a legjobb megoldás erre?

Figyelt kérdés

Röviden: végzős vagyok, diákmunkához kellene egy jó önéletrajz (végzettségemhez kapcsolódna). De amúgy úgy általánosságban is felmerültek ezek a kérdések bennem, ha normál munkára jelentkezem is.

-Nincs meg a nyelvvizsgám de megvan a diplomám azt hogy tüntetem fel (majd)?

- Diákmunkákat (többnyire könnyű fizikaik) bele szokták írni vagy hanyagoljam?

-Van egy 3 hónapos szakmai gyakorlatom és 2 kéthetes. A 2 kétheteseket is beleírjam attól függetlenül hogy a tanszéken voltam és 1-1 hétig szinte semmit sem csináltam?


Már a múltkor írtam egy önéletrajzot de elléggé bizonytalan vagyok ezekben. Mit szoktak a pályakezdők beleírni? Mit semmiképpen se és mit mindenképpen (természetesen az alap dolgokon kívül)?

Bocsánat ha nem jó kategória, de abban bízom itt értelmes válaszokat kapok:)


2012. nov. 1. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Hm az meg milyen iskola, ahol nyelvvizsga nélkül adnak diplomát?? Hát érdekes...
2012. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
nekem második félévben kötelező tárgy volt hogyan írjunk önéletrajzot, mit csináljunk állásinterjún... stb. Pedig én se ma kezdtem az egyetemet. o.O
2012. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A diplomádat feltünteted. Mivel beleírod a nyelvtudásodat, oda zárójelben megjegyezheted, hogy folyamatban a letétele. (Egyébként, ha kell a nyelvtudás, állásinterjún úgyis tesztelik...)

A diákmunka beírását hanyagold, hacsak nem kapcsolódik szorosan a mostani végzettséghez, de gondolom nem.

A 3 hónapos szakmai gyakorlatot érdemes beleírni, a két hetest felesleges.

2012. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elírtam mert a záróvizsgám lenne meg ha minden jól menne. de amúgy adnak azoknak diplomát, akik 3 éve záróvizsgáztak és nem sikerült megcsinálniuk a nyelvvizsgát. Szóval elméletileg én is kapok majd ha nem lesz meg eddig :De remélem ez nem következik be. Viszont ilyen helyzetben is hogy tünteted fel hogy igen, megvan minden csak az a b@szott nyelvvizsga nem?
2012. nov. 1. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Itt sok hasznos tanácsot kaphatsz.

2012. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"nekem második félévben kötelező tárgy volt hogyan írjunk önéletrajzot, mit csináljunk állásinterjún..."


Taníts, ó Mester! Vagy csak azért írtad be, hogy közöld, tudnál segíteni neki, de nem fogsz?

2012. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!