Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sehol sem...

Miért van az, hogy sehol sem érzem magam igazán jól, csak otthon?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek pl iskolába görcsbe rándul a gyomrom, és csak arra tudok gondolni, hogy haza akarok menni. Ugyanezt érzem, ha arra gondolok, hogy el kell majd költöznöm vagy csak el kell mennem valahova egy este a barátaimmal.. Másoknak a függetlenség olyan könnyen jön, én pedig teljesen rosszul vagyok tőle. Legszívesebben bebújnék a paplan alá és itt is maradnék örökre. Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?
2012. nov. 1. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Túl jó dolgod van otthon :)

Én is ilyen vagyok, most már annyira nem, ha túl sokat vagyok otthon jól esik kicsit kimozdulni, de nem feltétlenül emberekkel, társaságba menni, hanem párommal elmenni sétálni vagy valahová.

2012. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szorongsz valamitõl,azért "görcsbe rándul a gyomrod".

Szüleidnek meséljél a problémádról.

2012. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, tehát annyira nem kisgyerek már. :) Nem szeretnék a szüleimmel erről beszélni, inkább magam oldanám meg a dolgot, de nem tudom hol a probléma.
2012. nov. 1. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, szorongás.
2012. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj pszichológussal.
2012. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, alig várom hogy hazaérjek, felvegyem a melegítőgatyámat és itthon lehessek. Itthon nyugodt vagyok, teljesen más mint "nem itthon".

Én már kicsinek is ilyen voltam. Az egyik barátnőm alig várta hogy elmehessen otthonról sokszor azt mondta "Mindegy hogy hova megyek, csak ne kelljen otthon lenni" erre anyukám mindig azt mondta, hogy ő örül hogy olyan otthont teremtett, ahová jó hazamenni, ahol jól érzem magam. Na de amúgy szorongás tuti van benne, ez tény.

2012. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is csak itthon érzem jól magam, egyedül. Már társaságra, vendégekre sem vágyom.
2012. nov. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mitől lehet, de majd kinövöd. Nekem is volt ilyen, mindenhol feszengtem, ha enni vagy inni kínáltak pl, legszívesebben szedtem volna a sátorfámat, otthon szerettem lenni.


Nekem akkor változott meg a helyzet, amikor lett párom, utána már náluk is szerettem lenni, sőt, külön is mennék gondolkodás nélkül, ha javulna az anyagi helyzetünk. Mármint külön házba, mindketten otthon lakunk még:)


Nem tudom, milyen idős vagy, de annyi mindent hoz majd az élet, hogy lesz idő, amikor nem lennél otthon:)


24/N

2012. nov. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok!!!!

Imádok otthon lenni!

A párom szülei mindig ezzel nyaggatnak, hogy "ki kell mozdulni", ro.hadt erőszakosak, megőrülök tőlük.

Nem fogják fel, hogy van ember, aki szereti az otthonát, és szabadidejében örül, hogy otthon lehet.

Ők és a lányuk állandóan járkálnak, jönnek-mennek, mint a mérgezett egér.

Mondjuk nem csodálom, mert, ha otthon vannak nem is tudnak mit kezdeni magukkal, csak egymást piszkálják.


Neked nyilván jó otthonod van, azért szereted, örülj neki!

2012. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!