Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhunyt rokonról facebook kiírás?

Elhunyt rokonról facebook kiírás?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomnak 1 éve halt meg a dédije. 95 éves volt, 2 éve súlyos beteg. Az unoka ma csomószor kiírogatja facen hogy "Szeretlek Mama hiányzol". De nem értem ezt miért kell? Nekem édesanyám 45 évesen halt meg, akkor 13 voltam, apum 52 évesen halt meg, akkor 18 voltam (+ meghalt 1 nagyim, 1 papám, a nagybátyám. 5 év alatt temettük el őket) szóval nekem is van fájdalmam, de nem postolok ki ilyeneket azért hogy XY szomszédom/osztálytársam elolvassa...Miért kell ezt?
2012. nov. 1. 19:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na engem az idegesit a legjobban amikor imakat postolnak ki, hiszen mennyivel konnyebb klikkelni egyet es maris letudtuk a napi imat. Szanalmas. Az embereknak lassan nem lesznek sajat gondolataik, bologatva posztolgatnak mindefele idezeteket az eletrol, a szerelemrol a kutyamfulerol "jujj ez de igaz" gondolattal aztan a juhcsorda tapsikolva loki a lajkokat h "teeenyleg.. " ..marhasag, torolni is fogom a facebookom:)
2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy volt osztálytársam halt meg nemrégiben, és az üzenőfalára azóta is nap mint nap nyomják a posztokat, idézeteket, dalszövegeket, közös képeket a tesói, barátai, sőt egy gyertyát az anyukája is rakott ki. szerintem ez arra vezethető vissza, hogy így talán olyan érzés lehet, mintha elolvasná, ilyen utolsó kommunikációs csatornaként tekinthetnek rá, én legalábbis így gondolom. meg miért posztolunk a saját falunkra zenét? a szobánkban is hallgathatjuk anélkül, hogy bárki tudná, mit hallgatunk, az emberek mégis kiteszik, mert így eljuthat másokhoz, mások is átérezhetik azt, amit mondjuk egy zene nyújt, vagy egy halotthoz intézett idézet. szociális lények vagyunk, és ez a legújabb tere a szocializációnak, el kell fogadni. nem mintha engem nem tudna idegesíteni a napi kétszázhúsz hiányzol-poszt, de el tudom képzelni, hogy kétségbeesésemben én is ezt az utat választanám. ha ő így dolgozza fel a halált, akkor legyen, ne idegesítsen már jobban, mint az állatkínzós képek vagy a nyomj egy lájkot és pontozlak egytől tízig-típusú baromságok, amik egyébként a jó nagy részét kitöltik az oldalnak
2012. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Meg aztán ott vannak az utálkozó postok a GYK-n mások facebook postjairól......
2012. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ezt még így ki lehet bírni,mert így emlékezik az illető a szeretteire,de én azt utálom,amikor egy 20 éves kor feletti ember képeket rak fel szinte mindenről,meg kiír olyanokat:holnap xy koncert,megvannak a jegyek,vagy terhes nők bugyiban fényképezgetik magukat,és ezt nyomják profilképnek,vagy láttam olyat.hogy a kedves anyuka a wc-n ülő gyerekéről tett fel képet...
2012. nov. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit más az, ha valaki folyamatosan ezeket nyomatja és megint más, ha valaki halottak napján kiírja párszor. Mert én így vettem ki a kérdező szavaiból, hogy nem 1 éve folyamatosan írogatja, hanem tegnap írogatta.
2012. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem borzalmasan ízléstelen dolog.Fogalmam sincs az emberek miért nem magukban gyászolnak,vagy miért nem beszélnek egy baráttal,egy rokonnal a fájdalmukról.Miért kell a bulifotók közé ilyen dolgokat kiírni.

Az egyik ismerősömnek pár éve meghalt az édesapja,amit nagyon sajnálok,szörnyű lehet.De minden egyes nap kiírja,hogy hány napja halt meg az apja és hogy mennyire hiányzik neki.Ez nem való fészbukra.

Másik ismerősömnek meghalt a nagyszüleje,és ott drámázott hetekig fészen.

Egyszerűen undorító.Mikor nekem meghalt valakim,azon voltam hogy túltegyem magam a dolgom,és a családomat támogassam.Fogalmas sincs milyen indíttatásból posztolják ki.A legdurvább hogy a mai világban ott tartunk hogy ez normális!!!Írtam már hasonló kérdéshez választ,és teljesen leugattak...

Na meg halottak napján mindenki,hogy így hiányzik neki úgy hiányzik neki,meg gondoljuk azokra akik elhunytak...gyújtsunk gyertyát.Úr isten...

Akit szeretek és elvesztettem minden egyes nap eszembe jut,gondolok rá,és a szívemben él tovább...

Utálom a fészt.

2012. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igaz
2013. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!