Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha tanulni szeretn...

Mit tegyek, ha tanulni szeretnék, de a szüleimre nem számíthatok?

Figyelt kérdés

diákhitel szóba sem jöhet, diákmunkán jelenleg is vagyok de nem elég a pénz, amit ott keresek elmegy szinte a jegyzet+kollégium+bérletre.


A szüleimre pedig nem számíthatok. Elváltak apám nem is akar támogatni, anyám nem dolgozik, naphosszat csak síránkozik, hogy nincsen munka, de valójában szarja is le, tök jól el van itthon. A vizet meg a gázt már kikapcsolták, lassan jön a villany is, majd szépen viszi a bank a házat, őt nem érdekli, csak siránkozni tud, hogy nincs munka, de más városba meg baszik elmenni. 1,5 évem van a suliból nem akarom otthagyni, de egyszerűen rájuk nem számíthatok és felemésztenek a költségek. Legszívesebben elmennék innen a fen*be. Nagyon kivagyok. Most kaptam meg anyám a pénzt, 10-ig akartam kölcsön kérni, mert beteg vagyok és gyógyszerre kellene 5 ezer ft és nem ad egy fityinget sem, mert hogy akkor nem tud számlát fizetni, erre elment bagót venni, benn vagyok a szobámba este 6 óta és a sötétben magamban pityergek, nem tudom mit csináljak. Holnap összeszedem minden cuccom, és visszahúzok Pestre és ide "haza" soha többet nem akarok jönni. De merre tovább? Hagyjam a sulit és menjek külföldre? Majd ha lesz ott pénzem befejezem?


Bocsánat hogy hosszú lett de teljesen elvagyok kenődve, hogy lehetnek ilyen szüleim... azok után, hogy van egy 10 évvel idősebb nővérem és neki mindent biztosítottak a suliból és most egy jól menő vállalkozása van, de ő még őt sem érdekli mi van velem. Most felhívtam őt is a gyógyszer miatt, azt mondta hogy sajnos most neki sincs, de mondanom sem kell étterembe vacsorázni telik. Ilyen szép családom van...


2012. nov. 2. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Engem sem támogattak egy fillérrel sem mégis elértem mindent saját erőből. Lediplomáztam úgy hogy anyámék egy fillért nem fizettek 18 éves korom után. Előtte is annyi luxus volt nekem hogy lakhattam otthon meg enni kaptam, minden más magamnak kellett előteremtenem, szal ne sajnáltasd magad.
2012. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
én csak az első 3 hónapban kaptam támogatást,de amióta kapom a szociális ösztöndíjat.és suli mellett dolgozom,azóta egy fillért se kapok.
2012. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Igazából én kaphatnék a szüleimtől pénzt, de soha nem kértem. Már felnőtt vagyok és így bizonyítom, hogy igenis egyedül is meg tudok állni a lábamon.

Én is egyetemen tanulok. Az ösztöndíjam és a diákmeló elegendő ahhoz, hogy fenn tudjam magam tartani. És még telik így is luxus dolgokra pl. ruha, téli csizma, félévente egy színház, vagy vacsora étterembe, bécsi utazás.


Ha tudod, hogy otthon nem támogatnak, akkor ki kell hozni magadból a legjobbat! Ha tanulsz azt támogatja az állam is! Jó ösztöndíjat kapsz esetleg menj ki külföldre ösztöndíjjal, azzal is sok pénz jár, csak be kell osztani.

2012. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
2.vagyok,amióta nem kapok otthonról támogatást,jobban megbecsülöm a dolgokat,ruhát,sportszereket turiban veszek,enni az iskolakonyhára járok,nem költök értelmetlen dolgokra,de pl elkezdtem úszóedzésekre,színházba járni,de még ez mellett is tudok félre tenni rosszabb időkre,tehát ki lehet jönni szülői támogatás nélkül is,csak ügyesnek kell lenni,meg kell tanulni beosztani a pénzt,nem venni felesleges dolgokat,csak ami kell,kihozni magadból a maximumot
2012. nov. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
hoppá,miért lettünk lepontozva?
2012. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Figy, megértem, hogy nehéz, de azért én a helyedben megfontolnám a diákhitelt. Nem kell a max összeget felvenni, amit felveszel, azt sem kell elverni, és akkor vissza tudod fizetni. Viszont élni meg kell - szóval, szerintem gondolkozz el ezen. A családodon meg nem tudsz változtatni, viszont azt ne felejtsd el, hogy attól, h ők nem viselkednének úgy, mintha a családod lennének, te felelősséggel tartozol majd értük. Nem úgy, hogy pumpold őket pénzzel, hanem a lehetőségeid szerint - de ezt te úgyis érezni fogod. Most viszont én is azt gondolom, hogy az az egyetlen esélyed, ha egy élhető életet teremtesz magadnak, és ebben segítség lehet a diákhitel. Az jó dolog, h dolgozol, dolgozz is, amennyit bírsz, de az nem perspektíva, hogy a diplomáddal együtt szerezz egy idegösszeroppanást is. Föl a fejjel, és találj jó megoldást. A soraid alapján ez abszolút benned van, csak találd meg és hozd ki magadból! Sok sikert!
2012. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1. Nem pontoztam le senkit, mindenki válaszából tanulhatok!


2. elfogadom mindenki álláspontját


3. van havi 65 e. ftom. Mire rendezek mindent nagyon jó indulattal 10e ftom marad. Otthon főzök, nem szórom a pénzt, gyakorlatilag ruhát is csak akkor veszek ha már teljesen tönkre megy és a turiból.


Ja és csak az b*sz fel az egészben, hogy nem hajlandóak segíteni, de anyám elvár havi 10e ftot hazaadásra, mert itt lakom én is.

2012. nov. 2. 19:36
 8/17 anonim ***** válasza:
kicsit sántít nekem a történeted. víz, gáz nincs, de internet van? nagyon egyszerűen látod a dolgokat. a külföldhöz is pénz kell. ha jól menő vállalkozása van és nincs a huga gyógyszerére 5ezer forintja, akkor az a vállalkozás nem megy jól. így látatlanban mindenki szeret handabandázni meg mondogatni, hogy "dolgozok és tanulok", de az én környezetemben normális munka és normális egyetem senkinek nem ment együtt, persze lehet, hogy ezen az oldalon meg csak ilyenek vannak... a dohányzással meg hagyd már békén anyukádat, komolyan nevetséges. mindenki mást okolsz, mindenki mástól segítséget vársz, de az, hogy te vállalj kockázatot a diákhitellel, arra nem vagy hajlandó, de közben meg mennél ám külföldre. ha egyszer a lehetőségek nem engedik az egyetemet, csak akkor érdemes erőltetni, ha komoly tehetségről van szó. nyilván irigyek vagytok sokan, mert mások a szüleik pénzéből élnek és dorbézolnak. tudomásul kell venni, hogy van akinek nem jut ennyi. ha tudtad, hogy csórók vagytok esetleg nem nappalira kellett volna menni. az étteremben vacsorázás sem mindegy, hogy olcsó kínai vagy a michelin csillagos hely.
2012. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Te havi 65 ezer forintból nem tudsz kijönni?!! Ne haragudj, de valamit nagyon elrontasz. Én is egyetemista vagyok, igaz még a szüleimmel élek, de mi 3-an élünk 135 ezer forintból, ami egy főre nincs 44 ezer forint. Ebből ki tudjuk fizetni a rezsit, egyetemi költségeket, mindig van étel az asztalon, kényelmesen elvagyunk a fővárosban, bár nem dőzsölünk. Talán egy kicsit lejjebb kéne adni az igényekből.
2012. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
bocsánat, 45 ezer fejenként(előző voltam)
2012. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!